Sari la conținut

Haideti Sa Ne Cunostem Si Noi


MisterG_2006
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Stie cineva unde se pot echilibra rotile pt motociclete/maxiscuter in cazul meu? La service-urile auto nu se poate,pt ca nu au nu stiu ce...

Eu am echilibrat la Gomm! Nu stiu daca baietii de la Zavoi au stand pentru echilibrare, nu l-am vazut!

Nu vreau sa le fac reclama proasta, nu cred ca ar conta, dar la primul contact nu mi-au facut impresie buna;

Dau impresia ca preturile se fac pe loc; si e mai mult un garaj, decat un service!

Dar poate sunt la inceput! Incerca si ne spui si noua!

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vorbesc de baietii de la Zavoi. Vorbesc de Denis, care este exact langa ei. La el am facut si am fost mai mult decat multumit. Las si numarul lui de telefon, sa fie direct contactat 0767410424

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vorbesc de baietii de la Zavoi. Vorbesc de Denis, care este exact langa ei. La el am facut si am fost mai mult decat multumit. Las si numarul lui de telefon, sa fie direct contactat 0767410424

aha...nu stiam ca mai este un service, eu vorbeam de cei care sunt intr-o hala la vreo 100m de poarta drept in fata(!), la ultima intrare pana in curba!

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Gata, in srasit a crapat ceasul.

Prima sarja de categoria A dupa noile norme (adica si orasul cu instructorul in sa si politistul in masina din spate) in judetul Valcea

De pe 25 iulie sunt posesor de categ A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost 3 persoane care am dat de categ. A

primul a mers de la poligon pana la vilmar

al doilea a mers de la vilmar la copacelu

iar eu de la copacelu inapoi la poligon

am dat toti pe aceeasi motocicleta care a fost lui BughY un yamaha FZR 600

Editat de Lucian Dutu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Cine doreste sa participe la o tura mai indelungata: sa plecam sambata de dimineata, strabatem Transagarasanul, o luam spre Biertan - stam o noapte de ex in Sighisoara, si apoi urcam pe Transalpina dinspre Sebes, Ranca si apoi home? Cam asa ar fi traseul la are m am gandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor si bine v-am gasit! Sunt Mihai, am 22 de ani, sunt din Corabia jud. Olt dar m-am mutat in Olanesti unde si lucrez la Casa Vanatorilor. Acum putin timp mi-am cumparat si eu o Aprilia RS 125, mi-as fi dorit ceva mai mare dar nu am nici varsta/experienta pentru cat. A, asa ca stau o vreme pe 125, ceea ce este si indicat pentru incepatori... Acum ma apuc de scoala pentru cat. A1, bineinteles asta nu inseamna ca nu am iesit cu mobra prin Olanesti :)) cam pe fiecare seara ma plimb in jur de 20 de km si stau cu inima cat un purice sa nu ma prinda politia :)) In fine, sper sa reusesc sa ii schimb cat mai repede piesele, am cateva chichitze la ea de schimbat. Victor, patronul meu care este si el de fel un motociclist inrait si de asemenea un om de nota 10+, mi-a dat ceva sfaturi si a incercat sa ma ajute cat mai mult in domeniul asta, dar na...am fost nerabdator, am vazut mobra pe net, am si fugit sa o iau. El mi l-a recomandat pe Bobo (undeva pe langa Goranu' din cate am inteles are service-ul). Pana atunci, mai salivez la voi cand va vad pe strada! Va salut si asfalt uscat!

 

IMAG0035.jpg

IMAG0036.jpg

1098414_569078789815019_641161199_n.jpg

Editat de kadar20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor si bine v-am gasit! Sunt Mihai, am 22 de ani, sunt din Corabia jud. Olt dar m-am mutat in Olanesti unde si lucrez la Casa Vanatorilor. Acum putin timp mi-am cumparat si eu o Aprilia RS 125, mi-as fi dorit ceva mai mare dar nu am nici varsta/experienta pentru cat. A, asa ca stau o vreme pe 125, ceea ce este si indicat pentru incepatori... Acum ma apuc de scoala pentru cat. A1, bineinteles asta nu inseamna ca nu am iesit cu mobra prin Olanesti :)) cam pe fiecare seara ma plimb in jur de 20 de km si stau cu inima cat un purice sa nu ma prinda politia :)) In fine, sper sa reusesc sa ii schimb cat mai repede piesele, am cateva chichitze la ea de schimbat. Victor, patronul meu care este si el de fel un motociclist inrait si de asemenea un om de nota 10+, mi-a dat ceva sfaturi si a incercat sa ma ajute cat mai mult in domeniul asta, dar na...am fost nerabdator, am vazut mobra pe net, am si fugit sa o iau. El mi l-a recomandat pe Bobo (undeva pe langa Goranu' din cate am inteles are service-ul). Pana atunci, mai salivez la voi cand va vad pe strada! Va salut si asfalt uscat!

Felicitari pentru achizitie!

Mai rareste iesirile cu moto, daca nu ai permis; dai peste un politist ambitios si iti poate face dosar(...), dupa care "pa" permis.

Gasesti topicuri interesante in sectiunea incepatori/accidente! Este bine sa te uiti peste ele, sunt folositoare!

Pe Bobo il gasesti chiar vis-a-vis de reprezentanta Citroen la vreo 100 de Dacos(sau pe FB https://www.facebook.com/manci6?fref=ts); are un semn "motorcycle parking only" la intrare! Pana iti iei permis mergi la el sa iti faca o revizie!

Apropo, sa nu uiti de echipament! Nu-ti lua ieftineli!

Bafta!

 

P.S. Daca ai cont de FB uite niste grupuri moto din VL:

https://www.facebook.com/groups/141728539351034/

https://www.facebook.com/moto.sharksvalcea?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/428432453867566/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult KOS pentru sfaturi! Sunt constient de prostia pe care o fac, si eram sigur ca asa se va intampla. Am zis ca daca nu stiu nici macar sa schimb vitezele, nu aveam habar de nimic in legatura cu/despre motocicleta, am zis ca nu o sa fac vreo boacana. Dar am ajuns cu ea la pensiune, am dat-o jos din masina, am mai servit lumea si seara cand s-a racorit tot m-am urcat pe ea si nu m-am lasat pana nu am invatat singurel, parca m-a indemnat dracu :)) Sper sa ma potolesc, pana nu e prea tarziu :) Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut kadar20
Si eu am stat cu motocicleta in garaj aproape 3 luni si ma mancau talpile sa o scot, dar am asteptat cuminte sa iau permisul.
Sfatul meu de asemenea e sa stai cuminte. E un sfat, stii cum e cu sfaturile....
Succes la scoala moto

Editat de Lucian Dutu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum sta treaba cu sfaturile si sunt constient ca imi dati sfaturi bune. Am sa incerc sa ma abtin cat de mult pot pana in clipa cand o sa fiu in regula cu actele si cu starea tehnica a motocicletei! Va salut si va multumesc pentru sfaturi! :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai cuminte, ia-ti permisul si bucura-te de motocicleta asa cum trebuie. Alternativa de service la Maretul Calma, pe Daniil Ionescu. Zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salut. Cristi mă numesc, originar din Frânceşti, stau în Râmnicu Vâlcea, prin Ostroveni. Nu mă pot numi motociclist încă, anul acesta vreau să obţin categoria A (B-ul îl am de vreo 10 ani). Între timp, de anul trecut, m-am dat pe o chinezărie de scuter cu pretenţii de pseudo-motocicletă de la First Bike, modelul Energic (ştiu, nu daţi cu pietre, dar am vrut să văd dacă e de mine şi dacă mă descurc). După ce obţin A-ul, îmi voi lua un motor mai de doamne-ajută, aşa, ca pentru un începător. Am 28 de ani, nu sunt sinucigaş şi am citit cam tot ce era de citit pentru începători de pe acest forum. Sper să mă primiţi în comunitatea voastră, chiar dacă nu sunt încă motociclist în adevăratul sens al cuvântului.

 

post-78722-0-46658100-1399307239_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...