Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

Pey Reverse, fata de ce ne arati tu in poze ca faci, sa stii ca sunt chiar rideri smecheri.. Sa iti dau niste linkuri sa admiri.
http://www.youtube.com/watch?v=W9yE0im1dyg http://www.youtube.com/watch?v=uB6izSeq2No Ia si invata.

 

Bai, m-am uitat la filmulete, recunosc, sunt un prost, n-am invatat nimic. Totusi, titlurile filmelor sunt 'Gâsca din PiteÂşti'. M-am uitat la toate, n-am vazut nici macar o singura gâscă, doar niste pusti care incearca sa se dea cocoÂşi pe motoare, poate le pica vreo puicuță. Sa ma mai uit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai, m-am uitat la filmulete, recunosc, sunt un prost, n-am invatat nimic. Totusi, titlurile filmelor sunt 'Gâsca din PiteÂşti'. M-am uitat la toate, n-am vazut nici macar o singura gâscă, doar niste pusti care incearca sa se dea cocoÂşi pe motoare, poate le pica vreo puicuță. Sa ma mai uit?

Mai baga ochiu' de cateva ori, cum ai inteles tu "gâsca" de ce nu ar putea altii sa inteleaga "gaÂşca". Si acum cuvantul "pusti" pe langa ca are 2 intelesuri, e relativ. Daca la 31 de ani te consideri un "pusti", atunci da, asta incearca si asta sunt(ei).

P.S. Nu-ti plac femeile? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@endurokid: eu nu am zis ca a fost baiat rau. am spus doar ca atunci cand is morti, toti is "baieti buni". daca nu crezi, ia FIECARE topic in care avem un motociclist decedat si vezi ce se zice. TOTI, dar absolut toti au fost baieti buni. daca maine mor, sigur va zice cineva ca am fost baiat bun :smoke:. dar nu sunt...

 

cat despre trasul de gaz, am tras mai mult decat il tine pe el drujba aia. dar unde am tras eu de gaz nu circula nici macar masini, ca sa nu mai vorbesc de pietoni. si s-a mai zis, in oras circul cu maxim 60, cu exceptia strazilor unde ai voie 70. si cand aveam carnetul de 2 zile, ma uitam de 5 ori in oglinzi, intoarcem de 2 ori capul, mergeam cu 5km sub viteza maxima si ma pisam pe mine, nu ma dadeam zmeu! si in olanda se face scoala si in oras, si in poligon, deci eram obisnuit. dar "edy constanteanul" are rabla de 125, carnet pe care abia s-a uscat cerneala, are talent dupa spusele lui trotinel si nuah... el ii da blana in oras. pe intuneric. iarna! asta ca sa lamurim odata trasul de gaz!

 

@trotinel: daca pentru tine echipament = casca, tu nu esti motociclist. esti un taran cu drujba pe 2 roti. pentru mine echipament inseamna cel putin un combinezon de piele cu protectii, o casca, manusi de motor, cizme de motor etc. ... la asta m-am referit. dar poate "edy talent constantean" s-a gandit ca daca pici e ca pe bicicleta si daca a supravietuit la 7 ani in pantaloni scurti (in timp ce acumula experienta pe 2 roti desigur) va supravietui si la 17 in blugi. cat mai multi din astia...

 

in rest, e drept ca ma aprind repede in astfel de cazuri si nu platesc abonamentul la net ca sa tin in mine...

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pey Reverse, fata de ce ne arati tu in poze ca faci, sa stii ca sunt chiar rideri smecheri.. Sa iti dau niste linkuri sa admiri.
http://www.youtube.com/watch?v=W9yE0im1dyg http://www.youtube.com/watch?v=uB6izSeq2No Ia si invata.

talent tata, ce sa zic...daca facea vreo conserva o depasire pe bucata aia(primul video, pitesti vs valcea) de v-ati tocit voi cauciucele, nu mai era asa tare filmuletul ala. baieti inconstienti. am vazut cum ati pus in situatii dificile masinile, si aia nu stiau la ce sa se astepte de la voi, cum nici voi nu stiati cum o sa se termine ziua aia, cine si daca o va patii vreunul din voi. pacat ca suntem in romania si nu in rusia, ruleta...

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinel ... la atitudinea / comportamentul / vocabularul tau ... cum ai vrea sa fii strigat ma ? " Domnule " ? " Profesore " ?

Pff ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

talent tata, ce sa zic...daca facea vreo conserva o depasire pe bucata aia(primul video, pitesti vs valcea) de v-ati tocit voi cauciucele, nu mai era asa tare filmuletul ala. baieti inconstienti. am vazut cum ati pus in situatii dificile masinile, si aia nu stiau la ce sa se astepte de la voi, cum nici voi nu stiati cum o sa se termine ziua aia, cine si daca o va patii vreunul din voi. pacat ca suntem in romania si nu in rusia, ruleta...

Pai da, asa au si plecat la drum, s-au gandit dinainte ca au probabilitate 50% s-o mierleasca...dar deh...ruleta... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pey Reverse, fata de ce ne arati tu in poze ca faci, sa stii ca sunt chiar rideri smecheri.. Sa iti dau niste linkuri sa admiri.
http://www.youtube.com/watch?v=W9yE0im1dyg http://www.youtube.com/watch?v=uB6izSeq2No Ia si invata.

 

 

ce gasca din pitesti ma ??? baietii il injura pe baiatu carea murit pt ce s`a intamplat (cu toate ca nu e frumos)... iar tu vii si ne arati un "motociclist" care face burnout in mijlocul benzii si cu trafic ??? e cool baiatu ... plzz da`mi id`u lui de mess sa`l intreb in ale motoarelor , ca eu ma chinui cu raia asta de scuter sa ma ridic si nu stiu secretu !!!

 

PS: se vede ce burn belea stie sa faca, ma`i avea putin si scoatea pistoanele afara din motor

PS: mai oricine poate sa faca un wheelie/stopie ..treb doar antrenament ;) dar nu frate astia din pitesti sunt zei , nici nu pot sa ma uit la ei fara sa le cer permisiunea

 

@ aoleks n`am nimic cu tine dar esti prea ratat !!!! m`ai lasa vocabularu asta , iti intelegem punctul de vedere dar las`o mai usor , trotinel doar a incercat sa`ti explice ce s`a intamplat , nu sa`l faca martir pe decedat :wave: apropo de betivu ala pe drum ... bilute esti intreg la cap ??? spre exemplu .. tu mergi linistit cu motoru tau si ce`i 15000 km xp in capatana ..si`ti apare un caine in fata tu frenezi si cazi ..peste 10 metri e un om in mijlocu strazi (motive necunoscute) si`l omori ... ce faci ?????

 

deja nu stiu cum sa`ti explic ca esti un raton care se crede zeu ca are 15k km pe un motor de 650 cc

 

 

PS: motociclist adevarat e ala care ajunge la o anumita varsta si spune povesti de adormit nepoteii , ce motociclsit era bunica`su

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea un corn de la motor in burta !! plamanii plin de sange !!

 

 

SI VA MAI ZIC ODATA PURTATI ECHIPAMENT DE PROTECTIE !!!!!

 

Da, exact, ca nu au avut echipamentul a fost problema, nu faptul ca mergea cu 120 ;) ...tu ai vazut ce ai zis, parca ai fi vorbit de cineva de pe circuit nu de cineva care merge in trafic??!!! ....oricum, la viteza aia ii trebuia costum anti grizzly ca sa scape. Ce mai poti zice e rip pt amandoi decedatii......si va rog eu inca o data, macar cand e aglomerat pe oriunde a-ti fi, nu va mai dati ca si pe circuit ca vedeti ce se intampla....iesiti naibii din oras cand e liber si acolo e altceva.

PS: Daca ai costumul pe tine asta nu inseamna ca poti si merge ca la curse mai ales in trafic de oras :wave:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos din partea noastra ar fi sa lasam vii cu vii si mortii cu mortii . Ideea e ca s`a gresit acolo . nu judecam nu negociem nu tratatam nimic pentru ca nimic nu se poate schimba. Dumnezeu Sa Ai ierte si sa speram ca sunt intr`un loc mai bun.

Have Fun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba aoleks sau cum p_lm iti zice.... cand o sa mori tu in accident de motocicleta (veeery sooon) o sa intru eu pe topicul tau si o sa incept sa iti bag p***'n gat! Ba tu nu esti sanatos... orice om normal nu ar injura un decedat ! Cati din cei ce au postat aici au fol cuv. urate la adresa mortului? Se vede ca acolo unde stai tu... (iugospania, japolanda) nu aveti nici macar cei 7 ani de acasa... ! As vrea sa iti vad reactia cand iti va muri cineva drag si in loc de "condoleante" sa primesti : " bine ca a murit ca a fost dobitoc " . DISTRUSULE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba aoleks sau cum p_lm iti zice.... cand o sa mori tu in accident de motocicleta (veeery sooon) o sa intru eu pe topicul tau si o sa incept sa iti bag p***'n gat! Ba tu nu esti sanatos... orice om normal nu ar injura un decedat ! Cati din cei ce au postat aici au fol cuv. urate la adresa mortului? Se vede ca acolo unde stai tu... (iugospania, japolanda) nu aveti nici macar cei 7 ani de acasa... ! As vrea sa iti vad reactia cand iti va muri cineva drag si in loc de "condoleante" sa primesti : " bine ca a murit ca a fost dobitoc " . DISTRUSULE !

vacanta mareee ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor e trist pentru ca au murit doi oameni, dar e si mai trist ca toata lumea stie ca acest accident putea fi evitat foarte simplu ... dar, asta e, scapam mana in gaz, ne credem zmei, omoram oameni nevinovati (pe trecere sau nu) ... nu cred ca o sa invatam niciodata din greselile altora ... oamenii aia doi nu mai sunt printre noi, degeaba ne certam, ei s-au dus si avem cum sa-i aducem inapoi .... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
am citit p-aici cum spuneti fraze de genul "nu aveti pic de respect" ,"rip e unul d-al nostru" "etc", voi am impresia ca nu realizati gravitatea situatiei -> A OMORAT UN OM , EL UNU D-AL NOSTRU, EL, A OMORAT UN OM care avea shi el familie si poate un copil de crescut acasa si cine mai stie ce ,EL,a lasat familia victimei fara poate stalpu ei si voi il plangeti de MILA PE EL ? PE UN CRIMINAL NENOROCIT ? nu am nici cel mai mic respect fata de el, nici cel mai mic sentiment de compatimire, dar imi vine sa zbier cand ma gandesc la familia victimei ... cititi ce a scris OLD_SCHOOL, ca adevarat a grait.

 

 

prietene, dar pietonul ala de ec traversa neregulamentar??? eu cred ca a fost vorba de sinucidere din partea amandurora...nu e cazul de "criminal nenorocit" si alte expresii d-astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, dar pietonul ala de ec traversa neregulamentar??? eu cred ca a fost vorba de sinucidere din partea amandurora...nu e cazul de "criminal nenorocit" si alte expresii d-astea...

 

 

..o sinucidere cu un procent mai mare din partea motoretistului :o + crima de care nu este "disculpat"...moral vorbind

 

Dumnezeu sa ii aibe in paza pe amandoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! La multi ani! Sa revenim la subiectul topicului. Nu l-am citit pe tot, dar iata ce am inteles eu: Tipul se dadea prin oras, poate avea si viteza (unii zic ca 120km/h), pe trecerea de pietoni traversa, normal, un pieton. Motoretistul nu putea sa opreasca in conditii de siguranta (de aici deducem ca avea viteza), asa ca a decis sa-l ocoleasca. Nu i-a iesit manevra si a iesit in decor si a dat peste un pieton care mergea pe trotuar (ala putea sa-si plimbe cainele, sa se duca la cinema, sa se duca sa isi ia un ziar, etc.). Pietonul de pe trotuar a murit in urma impactului. In continuare voi vorbi despre acest accident urmarind strict scenariul de mai sus, daca am omis ceva sau ceva nu e adevarat, va rog sa-mi spuneti si revin asupra ideilor!

 

Lumea zice ca "pietoni kamikaze"...e dreptul lor si nimeni nu poate trece peste acest drept! Asa ca nu mai vorbiti rpostii. E trecere? Foarte bine, ala poate sa treaca strada si poate sa o treaca in jumatate de ora, e dreptul lui. Tu, ca motociclist/conservar/ birjar, trebuie sa icnetinesti inainte de trecere si, daca e cazul, sa dai prioritate pietonilor angajati in traversare. Indiferent daca ala s-a apucat sa traverseze acum o ora, sau imediat ce ai ajuns langa trecere, daca ai redus viteza poti opri in conditiid e siguranta.

 

Bun! Tipul nu a putut sa opreasca asa ca a decis sa-l ocoleasca. Nu ma apuc acum sa fac morala cu privire la viteza pentru ca se tot face morala aici pe forum, dar nu se lipeste de nimeni! Fratilor, voi chiar nu vedeti lucrul cel mai important? A omorat un om care se afla pe trotuar, l-a lovit ceva din senin, poate ca omul ala avea copii, nevasta, familie, caine, etc. Nu-mi vine sa cred cum voi tot ii trageati cu "nu avea echipament", "avea viteza", "nu-l cunoasteti voi, va da lectii la motociclism", "era super smecher", "nu va maic ertati pe seama lui, a murit, nu ar trebui sa-l de faimati"...Oameni buni, a murit un om nevinovat pe trotuar, cu dreptatea in mana...Nu vi se pare ceva ciudat? Ala si-o cauta singur daca mergea cu 120 km/h prin oras, putea sa-l izbeasca si un TIR, dar a omorat un om nevinovat...Intelegetic e vreau sa zic? Foarte putini au avut ceva de spus despre asta in timp ce altii nu conteneau cu certurile su cu RIP-urile. In ce lume traim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu Catalin, acest topic era primul in sectiunea Accidente si se vedea fara sa intri in acest subforum, asa ca am intrat de pe pagina principala ca sa vad ce se mai discuta aici si dupa ce am citit primele 5 pagini m-am simtit dator sa raspund!

 

Daca citeai toate paginile ti-ai fi dat seama ca tot ce zici tu acolo s-a mai discutat de zeci de ori, nimic nou. A devenit topicul asta OTV curat. Dati-o naibii de treaba, chiar va afecteaza iarna in halul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca citeai toate paginile ti-ai fi dat seama ca tot ce zici tu acolo s-a mai discutat de zeci de ori, nimic nou. A devenit topicul asta OTV curat. Dati-o naibii de treaba, chiar va afecteaza iarna in halul asta?

 

 

Azi chiar mergeam pe strada ... si ziceam in gandul meu " b`mias .. in ea iarna " :)))) crede`ma ... afecteaza :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mia... iarna asta chiar va plictiseste...

faceti posturi pe alte topicuri ... dar nu mai aduceti sus topicuri de genu.

macar iarna e mai linistita..

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...