Sari la conținut

Postări Recomandate

papilioane multumesc pt ca mai dat exemplul :what:

ARTCO daca ai intre 16 si 18 ani iati un motor de 125, daca ai mai mult de 18 in acest caz problema este un pic mai complicata, eu zic sa te gandesti la un motor pe care sa tai cat mai comod, la sefamafor, cand stai pe el pe loc, cand mergi pe el, adica un motor potrivit pt inaltimea si greutatea ta, sfatul meu este sa nuti iei un motor de 125, incearca unul de 250 maxim 500, mam dat cu GS 500 este bun pt incepator, dar periculos pana te inveti cu el, Yamaha Virago 535 este chopper dar oare iti va palcea acest model?

cum a spus papilion mergi la Karpatenwolf, este mai vechi in ale motoarelor si are cateva modele de vanzare, cred ca te poate sfatui sa alegi un motor bun!

HAI PRIMAVARA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt constient si eu de riscurile care sunt pe motor, mai ales ca incepator cand nu esti obisnuit cu viteza, vis a vis de categoria B cum a spus papilion, am carnetul de la 18 ani si acum fac 26, si fac pe luna cam 6.ooo km;iar motor mic nu prea pot sa imi iau ca am 96 de kg! eu as incerca cu SV-ul asta, sa vad daca ma inteleg la bani cu omul, dar vroiam sa aud parerea unui experimentat care deja are un sv (mersi papilion) sa vad daca e multumit!

abia astept sa-mi iau carnetul/motorul si... sa vina primavara!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am dat de un super test: hayabusa vs ninja!!! :what: :kiss: :kiss:

 

http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page...?ArticleID=5796

:kiss:

 

P.S.: pentru PAPILLION. daca-mi aduc bine aminte m-ai intrebat de crashpaduri!? uite aici (vezi Tman):

/index.php?showtopic=155837

post-29673-1202484204_thumb.jpg

post-29673-1202484287_thumb.jpg

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am dat de un super test: hayabusa vs ninja!!! :what: :kiss: :kiss:

 

http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page...?ArticleID=5796

:kiss:

 

P.S.: pentru PAPILLION. daca-mi aduc bine aminte m-ai intrebat de crashpaduri!? uite aici (vezi Tman):

/index.php?showtopic=155837

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nui ca acela din pozele de mai sus (american), dar este al meu.

Este deocamdata cel mai mare si mai greu (~10 tone) Hobby al

 

...bineinteles sustinut de fetele mele

 

...si aici intr-o vizita oficiala in Romania, imediat la ~30 de Kilometrii dupa ce am intrat in tara, o actiune de salvare si pus pe roti un Sprinter care a pierdut cu citeva minute inaint orientarea si sa culcat la iarba verde.

 

 

...asa arata cint m-am intors inapoi in Germania.

 

 

...nu! nu sunt pompier :kiss: doar colectionez astfel de masini la scara 1:1. :what:

Sepp, Magirusu' e "BELEA"...ca sa zic asa :kiss:

FOARTE TARE, FRATE...!!!

Cand vii sa ne dai cu el pe plaiurile mioritice... :kiss:

Cu stima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...lasa tu plimbarea cu "BigMag4x4", ...ce cauti tu la ora asta acasa? :what:

...spune drept n-ai fost nici azi la intilnire? :kiss:

GRESIT, DRAGUL MEU SEPP! :kiss:

Am fost! A fost o tura foarte placuta..

Intr-un cuvant...am speriat MALL-ul... :eek:

Stand by...sa apara poze!

P.S. Ti-ai trimis reprezentantu' la-ntrunire? :ok: (UWE- cocosound- l-am cunoscut azi...baiat de treaba!) :kiss:

Editat de Viomaddog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nui ca acela din pozele de mai sus (american), dar este al meu.

Este deocamdata cel mai mare si mai greu (~10 tone) Hobby al meu.

 

 

 

...bineinteles sustinut de fetele mele.

 

 

 

...si aici intr-o vizita oficiala in Romania, imediat la ~30 de Kilometrii dupa ce am intrat in tara, o actiune de salvare si pus pe roti un Sprinter care a pierdut cu citeva minute inaint orientarea si sa culcat la iarba verde.

 

 

 

...asa arata cind m-am intors inapoi in Germania.

 

 

 

...nu! nu sunt pompier :kiss: doar colectionez astfel de masini la scara 1:1. :what:

Frumos camion, si mare, sa-l stapanesti si sa-l conduci sanatos la fel cum conduci si BT-ul :kiss:

Te salut si sa ne vedem cu bine la vara :kiss:

Numai bine iti doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu durere in inima anunt plecare dintre noi a unui bun prieten de al nostru, care a fost langa mine timp de 3 ani si langa voi aproape 6 luni, oferinduva multa distractie si voie buna. A plecat dintre noi spre locuri mai bune si mai linistite, a plecat in raiul calculatoarelor acolo unde ii sade bine. Un ultim ramas bun se poate pana maine la ora 5 cand carcasa va fii lasata sa se odihneasca in sediul undei firme, nu pot da nume. a avut un suflet de 2,4 Ghz si o capacitate de memorare de 250 GB. Dumnezeul calculatoarelor sal odihneasca in pace !

De ce acum ? mai parasit cand trebuia sa descarc filmuletul de la intalnirea motociclistilor din data de 10 februarie 2008.

 

PS unde sunt pozele de la intalnire ? sau votalizizat la developare ? ati pierdut filmul ?

Editat de valisorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu Sa-l ierte! daca da de baut la pomana ma duc si eu :what:

 

--- Mesaj completat în 11 Feb 2008 13:08 -------------
un sir destul de lung de motorete prin padure pe la Cisnadioara, eram antepenultimul si se vedea in fata mea un peisaj super: motorete una dupa alta mergand constant prin acele curbe prin padure. super feeling

 

:kiss: :kiss:

 

--- Mesaj completat în 11 Feb 2008 15:15 -------------
vrem po-ze, vrem fil-me, vrem po-ze, vrem soa-re :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu durere in inima anunt plecare dintre noi a unui bun prieten de al nostru, care a fost langa mine timp de 3 ani si langa voi aproape 6 luni, oferinduva multa distractie si voie buna. A plecat dintre noi spre locuri mai bune si mai linistite, a plecat in raiul calculatoarelor acolo unde ii sade bine. Un ultim ramas bun se poate pana maine la ora 5 cand carcasa va fii lasata sa se odihneasca in sediul undei firme, nu pot da nume. a avut un suflet de 2,4 Ghz si o capacitate de memorare de 250 GB. Dumnezeul calculatoarelor sal odihneasca in pace !

De ce acum ? mai parasit cand trebuia sa descarc filmuletul de la intalnirea motociclistilor din data de 10 februarie 2008.

 

PS unde sunt pozele de la intalnire ? sau votalizizat la developare ? ati pierdut filmul ?

 

 

Draga Vali, iti multumesc mult de tot, CA M-AI SPERIAT!!!!

Asta este....ce sa fac.Imi va trece.

Imi pare rau pt calc.

Dar filmuletul il mai ai?

 

SI unde sunt pozele?????????????/ a facut cineva poze????????????

Mda, se vede ca a lipsit fotograful de serviciu :what: :kiss: :kiss: ....adica eu :kiss: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vali, iti multumesc mult de tot, CA M-AI SPERIAT!!!!

Asta este....ce sa fac.Imi va trece.

Imi pare rau pt calc.

Dar filmuletul il mai ai?

 

SI unde sunt pozele?????????????/ a facut cineva poze????????????

Mda, se vede ca a lipsit fotograful de serviciu :what: :kiss: :kiss: ....adica eu :kiss: :eek:

 

Asa e.No coment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu durere in inima anunt plecare dintre noi a unui bun prieten de al nostru, care a fost langa mine timp de 3 ani si langa voi aproape 6 luni, oferinduva multa distractie si voie buna. A plecat dintre noi spre locuri mai bune si mai linistite, a plecat in raiul calculatoarelor acolo unde ii sade bine. Un ultim ramas bun se poate pana maine la ora 5 cand carcasa va fii lasata sa se odihneasca in sediul undei firme, nu pot da nume. a avut un suflet de 2,4 Ghz si o capacitate de memorare de 250 GB. Dumnezeul calculatoarelor sal odihneasca in pace !

De ce acum ? mai parasit cand trebuia sa descarc filmuletul de la intalnirea motociclistilor din data de 10 februarie 2008.

 

PS unde sunt pozele de la intalnire ? sau votalizizat la developare ? ati pierdut filmul ?

:what: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...