Sari la conținut

Postări Recomandate

numa la mine arata pagina asta de zici ca e facuta in prima varianta de Word sau si la voi

 

 

Vezi ca nu ti se incarca pagina bine.Si daca nu poti vedea...pacat ca piesa e tare :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

joaca in filme din alea xxx? :D

 

 

BA "PATINA" CA NU POT EU SA MA EXPRIM PE AICI,DACA NU CUNOSTI OMU,NU MAI VORBI DE EL ITI ESTE CLAR!!!!!!!!!!!!! :laugh: :)

SAU SE PARE CA ITI TOT BAGI NASU PE AICI CA NU AI CE FACE SI HOPA TIA TREZIT INTERESU ACEST FORUM???????

DECI NU VORBI ASA DESPRE CEI PE CARE NU II CUNOSTI!!!!!!! :P :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca scrie sau nu in decret ca tre sa porti vesta pe timp de noapte ? io nu am gasit .

SIGUR NU. doar cu bicicletele si cu cele fara semne luminoase. scutere cu pedale. etc etc. Si pe mine m-o oprit si m-a intrebat de vesta si i-am spus ca e prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIGUR NU. doar cu bicicletele si cu cele fara semne luminoase. scutere cu pedale. etc etc. Si pe mine m-o oprit si m-a intrebat de vesta si i-am spus ca e prost.

 

si la scutere cu semne luminoase faruri , stopuri etc. tot iti cere vesta , si daca nu o ai , amenda ! , ( am prieteni care au luat ) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca scrie sau nu in decret ca tre sa porti vesta pe timp de noapte ? io nu am gasit .

 

pe motocicleta sigur nu se cere asa ceva,doar exista acele gegi care totusi au benzi REFLECTORIZANTE si sa mai zic ceva ca iara ma apuca nervii noi ne dam cu motoarele ceea ce totusi la unii se mai si aude sunetu,deci daca te opreste domnu POLITIST spunei sa manince vesta pe care o poarta ca tie nu iti trebuie

lasai pe cei cu "biciclete,scutere,si alte tipuri de ...........sa le poarte ei"

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la scutere cu semne luminoase faruri , stopuri etc. tot iti cere vesta , si daca nu o ai , amenda ! , ( am prieteni care au luat ) :lol:

conform carei legi ? ce scrie pe procesul verbal, articolul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conform carei legi ? ce scrie pe procesul verbal, articolul !

 

nu mai stiu exact , dar scrie ca la lasarea seri , sa purtam vesta reflectorizanta , doar noi scuteristi/mopedisti/biciclisti , pentru ca sunt vehicule lente ,

 

 

la motocicleta , nu trebuie [...]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu exact , dar scrie ca la lasarea seri , sa purtam vesta reflectorizanta , doar noi scuteristi/mopedisti/biciclisti , pentru ca sunt vehicule lente ,

 

 

la motocicleta , nu trebuie [...]

pai zi articolul si verifica decretu. mopede si biciclete fara lumini . cam asa scrie in leje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici este regulamentul http://autobizz.ro/regulament.php

 

citez:

"Art. 161 (1) Se interzice conducătorilor de biciclete sau de mopede:

........

r) să circule fără a purta îmbrăcăminte cu elemente fluorescent-reflectorizante, de la lăsarea serii până în zorii zilei sau atunci când vizibilitatea este redusă;

"

 

nu se specifica daca ai far sau nu, treb sa porti vesta

 

definitia la moped este aici http://autobizz.ro/legislatia.php

citez:

"Art. 6. În sensul prezentei ordonante de urgenta, expresiile si termenii de mai jos au urmatorul înteles:

....

24 moped - vehiculul cu doua, trei sau patru roti, a carui viteza maxima prin constructie nu depaseste 45 km/h si care este echipat cu un motor cu ardere interna, cu aprindere prin scânteie, cu o capacitate cilindrica ce nu depaseste 50 cm3 sau cu un alt motor cu ardere interna ori, dupa caz, electric, a carui putere nominala este de cel mult 4 kW;

25 motocicleta - autovehiculul cu doua roti, cu sau fara atas, echipat cu un motor care are o capacitate cilindrica mai mare de 50 cm3 si/sau a carui viteza maxima, prin constructie, depaseste 45 km/h;

"

 

dar pentru siguranta ta ar fii indicat sa porti vesta pe motocicleta, in primul rand esti vizibil pt cei chiori, care nu vad farul

distractie placuta la mars astazi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici este regulamentul http://autobizz.ro/regulament.php

 

citez:

"Art. 161 (1) Se interzice conducătorilor de biciclete sau de mopede:

........

r) să circule fără a purta îmbrăcăminte cu elemente fluorescent-reflectorizante, de la lăsarea serii până în zorii zilei sau atunci când vizibilitatea este redusă;

"

 

nu se specifica daca ai far sau nu, treb sa porti vesta

 

definitia la moped este aici http://autobizz.ro/legislatia.php

citez:

"Art. 6. În sensul prezentei ordonante de urgenta, expresiile si termenii de mai jos au urmatorul înteles:

....

24 moped - vehiculul cu doua, trei sau patru roti, a carui viteza maxima prin constructie nu depaseste 45 km/h si care este echipat cu un motor cu ardere interna, cu aprindere prin scânteie, cu o capacitate cilindrica ce nu depaseste 50 cm3 sau cu un alt motor cu ardere interna ori, dupa caz, electric, a carui putere nominala este de cel mult 4 kW;

25 motocicleta - autovehiculul cu doua roti, cu sau fara atas, echipat cu un motor care are o capacitate cilindrica mai mare de 50 cm3 si/sau a carui viteza maxima, prin constructie, depaseste 45 km/h;

"

 

dar pentru siguranta ta ar fii indicat sa porti vesta pe motocicleta, in primul rand esti vizibil pt cei chiori, care nu vad farul

distractie placuta la mars astazi !!!

dac citesti bine scrie "îmbrăcăminte cu elemente fluorescent-reflectorizante" si nu neaparat vesta pt ca majoritatea echipamentelor au elemente reflectorizante-cel putin pe care le-am probat eu aveau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dac citesti bine scrie "îmbrăcăminte cu elemente fluorescent-reflectorizante" si nu neaparat vesta pt ca majoritatea echipamentelor au elemente reflectorizante-cel putin pe care le-am probat eu aveau

corect. nu stiam exact articolele dar e cum spuneam. pe motor nu tre veste, plus de asta toate gecile moto au si reflectorizant pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de mult, acu' vreo luna jumate am avut o discutie in contradictoriu cu un motociclist (nu dau nume...pt. ca risc sa-mi supar o prietena buna) care zicea despre el ca este mai motociclist decat alti motociclisti.

Oare cum vine asta frate???? :lol:

Si mai spunea, citez: "femeile nu sunt motocicliste adevarate!!! o sa fie motocicliste cand o sa ma faca pe curbe cu 1XX/ora!!!" :lol:

Oare pe ce isi bazeaza el teoria asta si oare ce criterii de comparatie detine pentru a stabili care e mai motociclist dintre motociclisti?? :lol:

De motociclisti mai experimentati decat altii am auzit!!! Dar de motociclisti mai motociclisti....zau ca nu...pana acu'!

Dupa umila mea parere un MOTOCICLIST este o persoana posesor de carnet conducere cat. A si care are in dotare un motor (cu care se da)! :lol:

Parerea voastra care e???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la DEX citire: "MOTOCICLĂST, -Ă, motocicliÂşti, -ste, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul"

 

Nu trebuie sa posezi vreun permis de conducere ca sa fii motociclist, totul e sa circuli cu o motocicleta.

Iar ala care zice ca e mai motociclist ca altul e un mare bou motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la DEX citire: "MOTOCICLĂST, -Ă, motocicliÂşti, -ste, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul"

 

Nu trebuie sa posezi vreun permis de conducere ca sa fii motociclist, totul e sa circuli cu o motocicleta.

Iar ala care zice ca e mai motociclist ca altul e un mare bou motociclist!

Da dar ca sa poti sa conduci o motocilceta linistit trebuie sa posezi un carnet de conducere....ma rog...nu conteaza...esti de aceeasi parere cu mine!

P.S. faza cu boul a fost tare.. :lol:

 

tu pui botu la balarii de alea ? dilema asta exista prin indigo acu 8 ani ca unii sunt mai roakeri decat altii ca au geci mai de piele . frectie la picior de lemn parerea mea.

Nu pun chiar botu' dar na! :lol: ...si ma gandeam ca poate sunt eu mai cu putina minte...si poate omu' ala are dreptate :lol: :lol: .No way!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi? Da tu de ce ai pus "cu care se da" in paranteze? :lol: Oare cumva incerci sa-i diminuezi importanta? :lol:

hahahaha....buna intrebare!!! :lol: Iulian eu nu incerc nimic....vroiam doar sa ma lamureasca cineva.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...