Sari la conținut

Postări Recomandate

mymoto e jos la cotroceni.

cum cobori de la leu,sau cum vii dinspre regie,la petrom faci dreapta(sau stanga daca esti femeie) si dupa ~150 metri il vezi pe stanga :bigstar:

Editat de ScoRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mymoto e jos la cotroceni.

cum cobori de la leu,sau cum vii dinspre regie,la petrom faci dreapta(sau stanga daca esti femeie) si dupa ~150 metri il vezi pe stanga :bigstar:

 

din cate am vazut suntem pe topicul regional de sibiu... deci nu se aplica adresa de Bucuresti... celor de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am vazut suntem pe topicul regional de sibiu... deci nu se aplica adresa de Bucuresti... celor de aici.

poate mai e si vreun bucurestean ratacit pe aci :burnout:

toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi poate spune si mie cineva dimensiunea la stickerele de la MyMoto, va rog.

 

salve.

 

cel "triunghi" aprox 15 cm latura

ala patrat aprox 10.5 cm latura

si cel mare 20.5 x 6 (aprox)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut baieti,

imi caut motorul, nu s-a furat, insa eu l-am vandut unui prieten in Arad. Nu am facut actele imediat (mare prostie!!!) si baiatul a disparut prin Italia/Spania nu inainte de a vinde motorul mai departe. Din cate am inteles ar fi o persoana din Sibiu. Numarul de inmatriculare era AR-07-KRX. Poze nu mai am (decat ce se vede la avatar). era alb/rosu/violet.

daca o vedeti sau o stiti, va rog sa anuntati actualul propietar sa ma contacteze la ar07krx@personal.ro

Nu doresc alti bani, sau mai stiu eu ce mizerii, ci doar doresc sa o transcriu.

 

Mersi de ajutor!

 

PS. Inca odata, nu este furata!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

imi caut motorul, nu s-a furat, insa eu l-am vandut unui prieten in Arad. Nu am facut actele imediat (mare prostie!!!) si baiatul a disparut prin Italia/Spania nu inainte de a vinde motorul mai departe. Din cate am inteles ar fi o persoana din Sibiu. Numarul de inmatriculare era AR-07-KRX. Poze nu mai am (decat ce se vede la avatar). era alb/rosu/violet.

daca o vedeti sau o stiti, va rog sa anuntati actualul propietar sa ma contacteze la ar07krx@personal.ro

Nu doresc alti bani, sau mai stiu eu ce mizerii, ci doar doresc sa o transcriu.

 

Mersi de ajutor!

 

PS. Inca odata, nu este furata!!

Care e rostul cautarii ? O vrei inapoi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scrie ''doar doresc sa o transcriu''

probabil mai plateste impositul..

Si cine il opreste sa o scoata de la impozit....

 

Si cine il opreste sa o scoata de la impozit....

Poti face o cerere + o declaratie cum ca ai instrainat-o + povestea de mai sus sau faci un act de vanzare cumparare fictiv + cerere + nu mai stiu ce platesti in valoare de 4 lei si gata. Oricum impozitu e 8-10 lei pe an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malasorte tu ai plati 5 lei pe an la stat pantru ceva care nu ai?

poate ca omul nu vrea sa faca un act fitiv si sa urmareasca calea cinstita. daca o scoate de la impozit, proprietarul motocicletei intr o zi se trezeste al un control de rutina si are probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malasorte tu ai plati 5 lei pe an la stat pantru ceva care nu ai?

poate ca omul nu vrea sa faca un act fitiv si sa urmareasca calea cinstita. daca o scoate de la impozit, proprietarul motocicletei intr o zi se trezeste al un control de rutina si are probleme..

Dupa cum am zis urmeaza calea legala cu cerere, si ce treaba are el cu actualu proprietar, atata vreme cat ala a cumparat-o de la unu care nu o detinea in mod legal, nu stiu de ce sa imi fac problee pt el. Interesu lui sa o scoata de la impozit si inca nu stim daca asta e buba. So ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malasorte tu ai plati 5 lei pe an la stat pantru ceva care nu ai?

poate ca omul nu vrea sa faca un act fitiv si sa urmareasca calea cinstita. daca o scoate de la impozit, proprietarul motocicletei intr o zi se trezeste al un control de rutina si are probleme..

la noi e cam 30-40 lei, iar ca sa scapi de impozit vor acte de radire(politie) de pe numele tau sau casare/certificat distrugere.

 

minimul necesar/legal e o copie dupa buletin

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piata mare, piata mica, Catedrala... nu mai stiu cum se numeste , e gigantica si superba

in centru, in pietele alea dai si de podul mincinosilor.. palatul bruckental.. si in rest toate stradutele au farmecul aparte si intr-adevar e frumos orasul.

daca ai timp de pierdut... muzeul satului... e mai mult asa de plimbare.. ca e gigantic.. si gradina zoologica.

hotel gasesti la tot pasul... restaurante la fel..se mananca bine in centru.. ai grija ca seara nu mai gasesti mai nimic deschis.. ca in celelalte tari.. doar bodegile si restaurantele si cluburile(intra in categoria bodegilor).

distractie placuta!

inclusiv la hipodrom.. unde este o herghelie cu cai de concursuri.. ai sansa sa si calaresti daca e vre-un cal liber pe acolo... am dat acum 2 ani vreo 50 de lei pe o ora... parca. nu bag mana in foc.

apropo.. in centru sunt panouri din alea interactive.. parca erau trecute si obiectivele turistice pe harta.. oricum.. nu rata sa urci in Turn... privelistea e frumoasa.

Editat de redhair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

pe 19/20/21 octobrie sunt la Sibiu. ( nasol.... cu masina ) Ceva frumos de vizut? Hotel 3 / 4 stele ? Restaurant super ? Merci. Max

 

Tot Sibiul e frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

dupa cum spuneam, doream sa o scot de pe numele meu, sa nu platesc impozitul ala LOL si mai presus de toate, sa ma feresc de a primi acasa amenzi si alte dracii. daca ala face cumva un accident (loveste un pieton) si o tuleste de la locul faptei, pe cine ridica garcea?

nu doream sa ii fac probleme omului, altfel puteam sa iau N-cai de a o scoate de pe numele meu. puteam sa o dau chiar furata, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

dupa cum spuneam, doream sa o scot de pe numele meu, sa nu platesc impozitul ala LOL si mai presus de toate, sa ma feresc de a primi acasa amenzi si alte dracii. daca ala face cumva un accident (loveste un pieton) si o tuleste de la locul faptei, pe cine ridica garcea?

nu doream sa ii fac probleme omului, altfel puteam sa iau N-cai de a o scoate de pe numele meu. puteam sa o dau chiar furata, nu?

Slabe sanse sa il gasesti, intreaba un politist sau la inmatriculari ce e de facut pentru a rezolva problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

pe 19/20/21 octobrie sunt la Sibiu. ( nasol.... cu masina ) Ceva frumos de vizut? Hotel 3 / 4 stele ? Restaurant super ? Merci. Max

Ca restaurant, iti recomand cu caldura Terracotta http://www.terracottasibiu.ro/ , sau mai traditionale Crama Sibiana (in Piata mica), Crama Sibiul Vechi (in spate la Billa de pe Balcesu). In general majoritatea restaurantelor din centru sunt totusi de evitat: mancare scumpa si proasta. Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...