Sari la conținut

Accident Rm Sarat, Buzau..


Tureac
 Share

Postări Recomandate

pai ce sa fie..eu merg in spatele unuia care merge q passatul la talente..si incerc sa'l depasesc pt a face stanga,vazand k masina din fata nu semnalizeaza deci nu avea de gand sa fak stanga si ea..am zis sa ma bag...k oriqm mergea incet...si am faqto..si in mijlocul interseciei ajungand paralele q masina in timp ce eu incepeam virajul semnalzat spre stanga jmecherul q passatu a faqt si el staga semnalizand exact in mijlocul intersectiei knd a luat de volan...eu imi recunosc greseala..nu am voie sa depasesc in intersectie..chiar dak eu nu o consider o depasire..sau poate o fi..dar spunetimi parerea voastra?care e ala mai vinovat?eu k am depasit?sau el k nu a semnalizat intentia de a vira la stanga?(ganditiva k dak semnaliza nu ma bagam..e normal nu?)

 

 

si aqm ce sa fac.parintii celui q passatul au cateva benzinarii in ora..cea mai renumita pizzerie...cateva depozite..sii am inteles k mai are...eu nu am ce sa fac...ma bucur k nu mau scos p mn vinovat...dar nici p el...eu am cheltuit bani din buzunarul meu(al parintilor mei) pt a repara scuterul...vi se pare corect?

mmdea..suntem in romania...si asa sta treaba aici...dak politia e corupta...si nu se tine cont de ce e corect si ce nu..eu de ce asi fi corect?apropo.sunt minor.cum imi vad amenzile?nu k asi vrea sa le platesc..ce or sami fak?ma taie ? :finger:)

 

spunetimi parerea voastra?care e ala mai vinovat?eu k am depasit?sau el k nu a semnalizat intentia de a vira la stanga?(ganditiva k dak semnaliza nu ma bagam..e normal nu?)

 

--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 02:37 -------------
asta e o schema mik

post-28442-1195864656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- ai talent la desen...

2- vina e mai mult a ta, indiferent faca semnalizeaza sau nu, nu te bagi asa... oi fi vreun rambo mai mic si nu te interesaza... :baldy:

3- ai niste probleme cu scrisul... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca era intersectie semaforizata puteai sa depasesti (asa imi aduc amine) dar te-ai bagat cam aiurea.

2. Renunta la mircolimbaj, este deosebit de suparator.

 

da, legislatia spune ca daca e dirijata, nu numai de semafoare.. poate sa fie doar un semn .. (triunghiul ala care iti arata ca esti pe drum cu prioritate :baldy: ), sau oricare semn. este considerata dirijata, si ai voie sa depasesti. :finger:

ideea e ca nu depasesti in intersectii in care este aplicabila regula prioritatii de dreapta!

 

scuteristul nu are decat o vina morala, pentru ca se vede superman. in rest nu a gresit cu nimic.. de unde era sa stie ca ala are ascuns in passat kryptonita din aia.. parca asa se numea, nu? :baldy:

Editat de zeze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa fie..eu merg in spatele unuia care merge q passatul la talente..si incerc sa'l depasesc pt a face stanga,vazand k masina din fata nu semnalizeaza deci nu avea de gand sa fak stanga si ea..am zis sa ma bag...k oriqm mergea incet...si am faqto..si in mijlocul interseciei ajungand paralele q masina in timp ce eu incepeam virajul semnalzat spre stanga jmecherul q passatu a faqt si el staga semnalizand exact in mijlocul intersectiei knd a luat de volan...eu imi recunosc greseala..nu am voie sa depasesc in intersectie..chiar dak eu nu o consider o depasire..sau poate o fi..dar spunetimi parerea voastra?care e ala mai vinovat?eu k am depasit?sau el k nu a semnalizat intentia de a vira la stanga?(ganditiva k dak semnaliza nu ma bagam..e normal nu?)

si aqm ce sa fac.parintii celui q passatul au cateva benzinarii in ora..cea mai renumita pizzerie...cateva depozite..sii am inteles k mai are...eu nu am ce sa fac...ma bucur k nu mau scos p mn vinovat...dar nici p el...eu am cheltuit bani din buzunarul meu(al parintilor mei) pt a repara scuterul...vi se pare corect?

mmdea..suntem in romania...si asa sta treaba aici...dak politia e corupta...si nu se tine cont de ce e corect si ce nu..eu de ce asi fi corect?apropo.sunt minor.cum imi vad amenzile?nu k asi vrea sa le platesc..ce or sami fak?ma taie ? :finger:)

 

spunetimi parerea voastra?care e ala mai vinovat?eu k am depasit?sau el k nu a semnalizat intentia de a vira la stanga?(ganditiva k dak semnaliza nu ma bagam..e normal nu?)

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Nov 2007 02:37 -------------</small><br/>asta e o schema mik

 

 

sa fii sanatos, dar s-a mai spus pe aici: nu mai folositi limbaj de mess, ca unii se chinuie o ora sa citeasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce cauza?sunt chiori sau prosti?

 

NU! Doar ca n-au promovat in mod fraudulos clasa a 4-a (si -fara legatura cu limbajul de mirc- n-au facut cei 7 ani de-acasa cu berea si tigarea in mana cu "tovarasii si bulangiii" ). Pentru ca omul citeste prima si ultima litera din cuvant (si dupa nr de litere) se mai prinde ce cuvant e. Si NU citeste cuvantul intreg. Ca daca scrii k "dreq" pocind cuvintele in halul asta , cine le mai citeste? Crezi ca are timp cineva sa citeasca ca la clasa I dupa alfabetizare, litera cu litera si p-orma sa afle ce cuvant AR VREA sa fie?

 

Deh, nu toti sunt asa destepti ca tine, metre puya. Vezi ca incepi sa te intreci cu gluma; n-aveai cu cine sa te injuri, sau care a fost scopul interventiei asteia? :finger: (no ofense, aveam o parere mai buna despre tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate invata lb. Romana ptr ca traiesti in Romania.Astfel vei putea si citi si invata Codul Rutier.Daca iti franeaza unul brusc in fata si nu-i functioneaza stopul pe frana si tu intri in el cine-i de vina?-cam asa este si cu cazul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate invata lb. Romana ptr ca traiesti in Romania.Astfel vei putea si citi si invata Codul Rutier.Daca iti franeaza unul brusc in fata si nu-i functioneaza stopul pe frana si tu intri in el cine-i de vina?-cam asa este si cu cazul tau.

Ala, ca nu-i functioneaza sistemele de iluminare... Problema e sa nu-i spargi vreun stop, ca dupa aia ala poate sa declare ca mergeau inainte sa intri tu in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce cauza?sunt chiori sau prosti?

Pai... de chior..... cind am verificat ultima oara vedeam si cu stingu' si cu dreptu' si chiar si simultan, daca era neaparat.

Despre cit sint de inteligent nu pot sa-mi dau eu asa singur cu parerea, ca-i rusinica. Da' parca nu prea dau chiar prin toate gropile. Sau mai stii...? *

O fi din cauza ca n-am intrat in viata mea pe rahatu' ala de mIRC? :finger:

 

*P.S. Vrei sa-mi faci tu un test de inteligenta, (K) sa dezlegam odata pt. totdeauna misterul?

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pe viitor sa nu mai intrii in depasire in intersectie chiar daca nu semnalizeaza ... fi tu atent si pentru cageri ca lor nu le pasa ... se aleg cu o aripa stramba dar tu te culegi in cel mai bun caz de pe jos.

 

2. Mircu e mirc ... forumul e forum ... foloseste limbajul adecvat pentru fiecare din ele.

 

Numai bine si atentie sporita in trafic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand aia e schimbarea directiei de mers, nu depasire. Depasire era daca mergeati amaindoi inainte si tu te bagai in fata lui, trecand prin intersectie. La faza asta (daca el a intrat in tine) legal a gresit conservaru`. Daca intrai tu in el greseala era a ta. Oricum tu ai gresit ca ai fortat intersectia ceea ce cred ca nu-i pentru prima oara si nici nu esti singurul, majoritatea bermudomircarilor scuteristi aflati la varsta teribilismului facand la fel. Macar sa fie invatatura de minte pentru tine si eventual prietenii tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand aia e schimbarea directiei de mers, nu depasire. Depasire era daca mergeati amaindoi inainte si tu te bagai in fata lui, trecand prin intersectie. La faza asta (daca el a intrat in tine) legal a gresit conservaru`. Daca intrai tu in el greseala era a ta. Oricum tu ai gresit ca ai fortat intersectia ceea ce cred ca nu-i pentru prima oara si nici nu esti singurul, majoritatea bermudomircarilor scuteristi aflati la varsta teribilismului facand la fel. Macar sa fie invatatura de minte pentru tine si eventual prietenii tai.

Si varianta imbunatatita -"bermudomircaromanelistscuterist" :finger: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, legislatia spune ca daca e dirijata, nu numai de semafoare.. poate sa fie doar un semn .. (triunghiul ala care iti arata ca esti pe drum cu prioritate :finger: )

 

ALoooo! Ar fi bine sa nu informam gresit eventualii scuteristi care nu au facut scoala de soferi!

 

triunghiul ala arata ca nu ai prioritate in urmatoarea intersectie.

 

drumul cu prioritate este semnalizat de acel ROMB galben cu margine alba (defapt este un patrat pozitionat cu unul din colturi in jos).

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai voie sa depasesti in intersectii dirijate prin orice mijloc, semne de circulatie, semafoare, politist, etc

 

este interzisa depasirea in intersectii nedirijate.

 

 

e vina lui, ca nu a semnalizat,normal.

 

dar daca vrei sa scapi cu viata din traficul romanesc, eu zic sa nu mai depasesti in intersectii si sa citesti acolo putin codul rutier, nu strica, indiferent ca ai sau nu permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate invata lb. Romana ptr ca traiesti in Romania.Astfel vei putea si citi si invata Codul Rutier.Daca iti franeaza unul brusc in fata si nu-i functioneaza stopul pe frana si tu intri in el cine-i de vina?-cam asa este si cu cazul tau.

scuze...m'am obisnuit asa...nu sunt nici obsedat precum cei care vorbesc cu "tz" cu "mey" sau "dlagut"...si in legatura cu romania... :) tu esti fericit ca te'ai nascut in romania??? :lol: ...eu nu..multumesc pentru rapunsuri...deci a fost vina mea..eei..oricum bine ca sa terminat si nu a trebuit sa'i repar masina lu ala

sii..din greseli invat

oricum..de'atunci mie frica sa mai depasesc si pe drum drept...ca majoritea soferior nu se uita in oglinda pe drum drept...m'i sa mai intamplat sa vreau sa depasesc,si cum ajung in dreptul masinii ea sa ocolasca o denivelare(ca gropi nu mai avem) (aici aveam voie sa depasesc)

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 02:52 -------------

In primul rand aia e schimbarea directiei de mers, nu depasire. Depasire era daca mergeati amaindoi inainte si tu te bagai in fata lui, trecand prin intersectie. La faza asta (daca el a intrat in tine) legal a gresit conservaru`. Daca intrai tu in el greseala era a ta. Oricum tu ai gresit ca ai fortat intersectia ceea ce cred ca nu-i pentru prima oara si nici nu esti singurul, majoritatea bermudomircarilor scuteristi aflati la varsta teribilismului facand la fel. Macar sa fie invatatura de minte pentru tine si eventual prietenii tai.

sincer mie nu mi'a trecut...cum pot lua usor vitez maxima 90km/h asi mai merge asa prn oras...da de la accidentul asta m'i sa blocat suspensia in fata si imi sare urat tare de tot roata..chiar..ce pot sa fac?

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 02:55 -------------

ai riscat aiurea si ti-ai luat-o,ce se intampla daca mai asteptai 3 secunde sa vezi ce are de gand ala din fata ta

da...da e un oras plin de ratati plini de talente care nu depasesc 10km/h...si e enervant rau

Editat de Tureac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...