Sari la conținut

Detinatori De V2


POWER MOTORS
 Share

Postări Recomandate

:lol:

 

Da, eu eram :D . Trebuie sa il invat inainte de a ma da cu tine .. am vazut ce iti poate pielea si nu ma risc sa ma bag aiurea ... cbr`ul era alta mancare de peste. Asta e mult mai altfel. ... nu pot zice ca este mai agresiv sau mai slab decat sc 28 dar e alta mancare de peste.

Oricum pacat ca nu ai avut timp in seara aia sa te uiti la el, pareai cam suparat, obosit etc. In sera asta daca ajungi la party ai sa il vezi.

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Dec 2007 16:33 -------------</small><br/>

 

Ar fii mult mai bine decat imprtumutate ca pana pe 24 stau cam prost cu partea financiara si tre sa ii fac si uleiul asa ca momentan nu prea am bani de oglinzi :crack:

 

Ne vedem Sambata si discutam :crack:

 

@Edy.. zicea si raducu (zx6r Rosu, din cate am inteles de la el va stiti bine) ca trece sa vb cu tine de 954. Poate se incalta si el cu moto nou :)

 

 

Da,Raducu..cand il vad imi aduc aminte de datorii... :D .Stiu ca vrea sa-si vanda Kawa, a venit ieri pe la noi si a luat niste cizme.Te asteptam.Ciao!

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 13:38 -------------

Pai....urmarind cele zise sa aduc si eu in discutie un alt motor in V2...Moto Guzzi bineinteles.

Ce "tunning" i-am facut...i-am dat jos tobele :D

si se simte o diferenta...evacuarea e mult mai rapida fuge de sub mine de nu se paote si nu sunt micutz...am 104 kile...

PS. O mica intrebare la cunoscatori. Eu am sonda Lambda fiind pe infectie si cu catalizator...sonda este infipta int-un cot mai lat care uneste cele doua tobe si care are in interior catalizatorul...acum daca scot catalizatorul si las sonda lambda are vreun efect negativ asupra motorului?

 

Stiti careva mai bine?

 

Multumesc

 

Salut.Din pacate nu am avut pana acum ocazia sa conducem asa ceva.Chiar e una din putinele motoare care ne-au scapat.Oricum nu am auzit decat de bine de MGuzzi.Poate ne faci odata o vizita...Numai bine.Ciao!

PS:Mai am niste piese de MG de vreun an pe stoc.Sunt noi, dar nici eu nu mai stiu exact ce piese si pt ce tip de Guzzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 242
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca deabea am luat`o si au si inceput belelele :crack:

Am nevoie de un set de discuri de ambreiaj pt TL 1000 S . Gasesc sa cumpar de la voi ? Pret ? :crack:

 

Astazi a fost ultima ei zii ... parastasul ambreiajului .. nu vrea sa mai cupleze de nici un fel. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca deabea am luat`o si au si inceput belelele :crack:

Am nevoie de un set de discuri de ambreiaj pt TL 1000 S . Gasesc sa cumpar de la voi ? Pret ? :crack:

 

Astazi a fost ultima ei zii ... parastasul ambreiajului .. nu vrea sa mai cupleze de nici un fel. :lol:

Nu cupleaza sau patineaza ??

daca nu cupleaza s-ar putea sa nu fie de la discuri,nu se uzeaza peste noapte,posibil vreo garnitura de la pompa sau cilindrul receptor !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci a inceput asa ... :crack:

 

Prima oara cand am luat`o era strans ambreiajul .. chiar foarte strans, cred ca persoana care a mers cu el a tinut`o in semiambreiaj la greu.

Prima sintoma a fost ca trebuia sa o turez rau de tot ca sa plece de pe loc ... 4000 - 5000 ture ... in fine .. pleca si accelera jalnic iar viteza maxima care o prindea in 10 - 20 sec era 60 - 80 deci mergea foarte prost.

 

Mentionez ca am bagat numai benzina buna in ea (nu 95...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci a inceput asa ... :crack:

 

Prima oara cand am luat`o era strans ambreiajul .. chiar foarte strans, cred ca persoana care a mers cu el a tinut`o in semiambreiaj la greu.

Prima sintoma a fost ca trebuia sa o turez rau de tot ca sa plece de pe loc ... 4000 - 5000 ture ... in fine .. pleca si accelera jalnic iar viteza maxima care o prindea in 10 - 20 sec era 60 - 80 deci mergea foarte prost.

 

Mentionez ca am bagat numai benzina buna in ea (nu 95...)

 

pai daca ai vazut ca motoreta are probleme de ce ai luat`o ? sincer ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ai vazut ca motoreta are probleme de ce ai luat`o ? sincer ? :crack:

 

Cand am luat`o mergea ciudat .. am crezut ca asa e V`ul... este primul motor 2V pe care ma urc si nu am de unde sa stiu .. oricum lam rugat si pe un prieten sa dea o tura cu ea sa imi zica cum merge si a confirmat ca mere belea motorul. :crack:

 

PS.

 

Altceva in rate nu imi perminteam si prin banca nu am avut posibilitatea sa fac credit.

Editat de ovi84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbi ambreajul si gata.

 

P.S. : ai grija la cine o duci, sa nu iti sparga iar oala de ambreaj, si sa-ti zica ca era ea fututa..

 

P.S 2. : Horia, astept si eu un semn de la tine, te-am sunat..ti-am dat PM, dar nimic..

 

Zi-mi cand ajung alea , cand vin sa ridic alea sa iti aduc si banutii aceia lunari :crack:

 

Cam la ce pret imi aduci o furca completa pt CBR 900 Fireblade, 93 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt si eu un mandru posesor de VTR Firestorm si sunt foarte multumit de el. Trebuie sa recunosc k m-a impresionat de la prima tura, trage foarte bine, desi la inceput park calaream un cal nedresat :crack:....dar apoi m-am obisnuit si l-am invatat....are u stil aparte V-ul si sincer nu ma gandesc sa-l schimb cu un motor in linie....ba chiar ma tenteaza Sp1....

 

Numai bine....!

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut sa cumpar discurie+placutele ambreiaj are careva de vanzare + garnitura capac pentru TL 1000 S

 

:lol: Astept urgent un raspuns corespunzator (200 e reprezentanta)

 

:crack:

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 14:29 -------------
----

 

Gata .. am vb cu Horia .. se pare ca am rezolvat ... Merci POWER MOTORS :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut sa cumpar discurie+placutele ambreiaj are careva de vanzare + garnitura capac pentru TL 1000 S

 

garnitura nu ai nevoie se foloseste SILICON

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 01:37 -------------

Cand am luat`o mergea ciudat .. am crezut ca asa e V`ul... este primul motor 2V pe care ma urc si nu am de unde sa stiu .. oricum lam rugat si pe un prieten sa dea o tura cu ea sa imi zica cum merge si a confirmat ca mere belea motorul. :crack:

 

Imi aduc aminte cand m`am urcat eu prima data pe pe vedoiu meu il luasem in proba si am iesit pe A2 sa fac consum si sa vad manevrabilitatea si ciclistica moteretei,sincer la inceput am fost speriat de preteni ca e MARE ,ca e prea nervoasa pt mine ca are cuplu prea mare ca nu ma descurc cu VACA....si asa mai departe .La inceput cativa Km intradevar mi s`a parut greoaie cam mare sa zic dar cred ca si din cauza pasgerului care acum sincer nu il mai simt oriunde as merge cu pasager dar ce e drept a fost o senzaie pot zice ciudata la inceput dar cum spuneam doar cativa km apoi crede`ma m`am indragostit pe loc :manevrabilitate,sunet ,putere,culplu, tot!!!! si plus nu stiu pot spune ca pozitia care o are imi da o senazatie(nu stiu de ce) de siguranta fatza de alte motoare posibil ca este mai mare (asa am inteles de la altii)

 

dar din ce vad cele spuse de tine ai zis ca mergea ciudat si asta a fost prima ta senzatie nu stiu ce sa mai zic era totusi ceva de asteptat trebuia totusi sa intrebi si pe altcineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai TL 1000 S an 97, sunt cunoscute ptr probleme cu ambreiajul (majoritatea patineaza la 6000 ture).din 99 incolo s-a pus Tl 1000 S ambreiajul de pe TL 1000 R , cu 6 arcuri, care este mai bun si nu patineaza.

daca iti patineaza solutia este: arcuri intarite si ulei mineral 10W 40.

vezi ca trebuie reglat bine melcul (in partea stanga, acolo unde este si pinionul fata) altfel tot asa patineaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca deabea am luat`o si au si inceput belelele :crack:

Am nevoie de un set de discuri de ambreiaj pt TL 1000 S . Gasesc sa cumpar de la voi ? Pret ? :crack:

 

Astazi a fost ultima ei zii ... parastasul ambreiajului .. nu vrea sa mai cupleze de nici un fel. :lol:

 

Salut man.Ramane cum am vorbit la telefon.Te asteptam pe la noi.Ciao!

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 12:09 -------------

Schimbi ambreajul si gata.

 

P.S. : ai grija la cine o duci, sa nu iti sparga iar oala de ambreaj, si sa-ti zica ca era ea fututa..

 

P.S 2. : Horia, astept si eu un semn de la tine, te-am sunat..ti-am dat PM, dar nimic..

 

Zi-mi cand ajung alea , cand vin sa ridic alea sa iti aduc si banutii aceia lunari :D

 

Cam la ce pret imi aduci o furca completa pt CBR 900 Fireblade, 93 ?

 

Man am fost bolnav rau, de azi sunt din nou la magazin.Ramane cum am vorbit ieri la tel.Ciao!

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 12:12 -------------

Salutare,

 

Sunt si eu un mandru posesor de VTR Firestorm si sunt foarte multumit de el. Trebuie sa recunosc k m-a impresionat de la prima tura, trage foarte bine, desi la inceput park calaream un cal nedresat :D....dar apoi m-am obisnuit si l-am invatat....are u stil aparte V-ul si sincer nu ma gandesc sa-l schimb cu un motor in linie....ba chiar ma tenteaza Sp1....

 

Numai bine....!

Mihai

 

 

Salutare.F bine tati, vad ca suntem din ce in ce mai multi.Bafta!

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 12:16 -------------

fericit posesor de tlr 1000 necesar club ...

 

Salutare man.Daca esti baiatul care m-a sunat ieri cu TL1000R luat din Italia ( pt tobe) vezi ca de azi sunt la magazin si te astept.Numai bine.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai ceva tobe ptr TL, m-ar interesa si pe mine. Momentan am Sebring si parca as pune ceva de carbon, dar sa nu fie rotunde

 

Salutare.Avem special pt TL1000 un set de tobe carbon TwoBrother.De curand le-am primit si noi din USA.Sunt ovale, f misto ca forma si sunet.Nu am mai avut timp sa le punem si pe site.In cateva zile le postam si aici si pe site.Costa 500 euro setul si sunt pe stoc.poti sa treci sa le vezi.Multumim.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Avem special pt TL1000 un set de tobe carbon TwoBrother.De curand le-am primit si noi din USA.Sunt ovale, f misto ca forma si sunet.Nu am mai avut timp sa le punem si pe site.In cateva zile le postam si aici si pe site.Costa 500 euro setul si sunt pe stoc.poti sa treci sa le vezi.Multumim.Ciao!

 

Dai frumusetile alea de evacuari ? :lol:

Nu facem un troc + dif cu sharcurile de pe a mea ? :crack:

 

 

PS. Ramane pe Sambata... tre sa fac rost de platforma :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dai frumusetile alea de evacuari ? :lol:

Nu facem un troc + dif cu sharcurile de pe a mea ? :crack:

PS. Ramane pe Sambata... tre sa fac rost de platforma :crack:

 

Salve man.Edy a hotarat sa-si vanda tobele abia sosite din state.Isi comanda altele zilele astea.Am bagat anuntul pt cei interesati.

PS:Azi am facut comanda pt garnitura capac dreapta.Pe joia viitoare cel tarziu o astept.Te asteptam pe sambata cu motorul.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve man.Edy a hotarat sa-si vanda tobele abia sosite din state.Isi comanda altele zilele astea.Am bagat anuntul pt cei interesati.

PS:Azi am facut comanda pt garnitura capac dreapta.Pe joia viitoare cel tarziu o astept.Te asteptam pe sambata cu motorul.Ciao!

 

 

Perferct :crack:

 

Uite cam ce mai vreau sa fac la ea:

 

1) Filtru de aer

2) Bujii iridium

3) Oglinzi ... ziceai ca ai de vanzare

4) Semnale fata ... am sa aleg eu unele ca am vazut ca ai mai multe

5) Guma aia pe fata (trebuie neaparat schimbata) :kick:

6) Remaparea power comander II (Am nevoie de cablu pe com), vreau sa vad cum o fac sa pape mai putin ca ma dus undeva la 10 - 12 %

 

:crack:

Vezi daca ma poti ajuta si cu punctul 1, 2, 6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perferct :crack:

 

Uite cam ce mai vreau sa fac la ea:

 

1) Filtru de aer

2) Bujii iridium

3) Oglinzi ... ziceai ca ai de vanzare

4) Semnale fata ... am sa aleg eu unele ca am vazut ca ai mai multe

5) Guma aia pe fata (trebuie neaparat schimbata) :kick:

6) Remaparea power comander II (Am nevoie de cablu pe com), vreau sa vad cum o fac sa pape mai putin ca ma dus undeva la 10 - 12 %

 

:crack:

Vezi daca ma poti ajuta si cu punctul 1, 2, 6

 

Salutare.Te ajutam cu toate punctele si despre ce am vorbit cu ambreiajul, dar fara punctul 6, acolo trebuie sa te trimit la altcineva.Inca nu am intrat in posesia programului despre care iti povesteam.Te asteptam pe sambata.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Va rog sa-mi spuneti dak gasesc si eu niste oglinzi originale de VTR Firestorm...si cam cat costa..??

 

Multumesc.

Mihai

 

Salutare.Avem la 160 ron setul.Sunt facute in Germania si sunt identice cu cele originale.Daca vrei neaparat originale Honda, pretul pe bucata este undeva la peste 50 euro.numai bine.Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...