Sari la conținut

Scorpa T-ride


Postări Recomandate

da krisztian, ai dreptate, dar ca sa poata fi inscrise si unul si altul trebuie sa figureze ca motocicleta cu doua locuri.

de ce? nu stie nimeni si nu are rost sa ne batem capul.

 

Cred ca o explicatie plauzibila a scaritelor si deci a celor 2 locuri din talon ar putea fi tipologia de impozitare franceza care tine cont de asa numita putere fiscala. Adica au facut-o doar teoretic de 2 locuri pentru a plati impozit mai mic.

Un exemplu similar este cel al unor autoturisme decapotabile care au bancheta spate dar este practic inutilizabila - tot datorita puterii fiscale si a taxelor mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

adica ktm de 400 din 2000 e nasol? sunt diferente asa mari? 2001-2008

 

 

Ei e nasol KTM-ul400 din 2000. Ionut a vrut sa spuna ca iti trebuie si tehnica nu numai motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am crezut ca sunt seriosi baietii astia de la sibiu!

dar se pare ca.......

sa cumperi motor de 7000 si ceva de euro si sa nu fie instare sa-ti aduca la el o aripa

daca se strica altceva ce era de facut ? il aruncam ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca sunt seriosi baietii astia de la sibiu!

dar se pare ca.......

sa cumperi motor de 7000 si ceva de euro si sa nu fie instare sa-ti aduca la el o aripa

daca se strica altceva ce era de facut ? il aruncam ?

 

Eu stiu de ei de mai mult timp si lumea zice ca sunt seriosi. Acu', poate mai dau si ei rateuri.

Pe de alta parte, asta e riscul cu motocicletele exotice - stai intr-un singur dealer sau trebuie sa te descurci cu adus de afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca sunt seriosi baietii astia de la sibiu!

dar se pare ca.......

sa cumperi motor de 7000 si ceva de euro si sa nu fie instare sa-ti aduca la el o aripa

daca se strica altceva ce era de facut ? il aruncam ?

 

Dupa cum ai vorbit cu colegul meu la telefon inainte de sarbatori si ai spus ca "nu te grabesti" nu inteleg dc nu ne-ai sunat macar sa-ti exprimi nemultumirea ca nu am putut sa-ti aducem piesa de sarbatori....

Imi cer scuze inca o data ca nu lucreaza nimeni in perioada asta !

Sper ca pe viitor comunicarea intre noi sa fie mai directa si noi sa te putem convinge ca suntem seriosi !

 

Numai bine iti doresc in noul an si sa te bucuri de motocicleta ta !

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

am testat Scorpa weekendul acesta la Buzau pe un noroi de toata frumusetea...pot spune ca este mult mai manevrabila si usoara in comparatie cu motocicleta mea Ktm 250 exc-f.

o recomand cu toata increderea si sper ca in curand sa pot merge si eu pe una :)

multumesc inca o data Tibi :bigstar: ....ca mi-ai imprumutat-o !

Editat de pitac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

New for 2009:

EURO 3 Homologation;

Increased engine inertia for a better behaviour in low revs;

New brake disks BRAKING "Wave" offering a more powerful and progressive braking;

New reinforced radiator entirely mounted on silent block for a better absorption of the engine vibrations;

New lighter upper and lower triple clamp re-dimensioned in aluminium alloy 7075;

New aluminium steering axle;

New adjustable handlebar stem;

Secondary transmission O-ring chain, insuring a better stability over time and better resistance to extreme conditions;

New shock absorber settings developed in collaboration with SACHS: more hardness at the end of travel for a better drop shot on big shocks;

New stickers kit, with racier graphics and more dynamic colours.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...