Sari la conținut

Mz-ul


Redresor
 Share

Postări Recomandate

Asa i-am facut si eu o crestatura cu flexul....Acum sunt la Rm.Valcea. Urmatorul pas e sa reglez avansul cum trebuie.Cred ca l-am reglat prea mic......Nu are putere sa plece de pe loc. Cand imi innegrea bujia pleca bine de pe loc........Nu credeam ca daca ai avansul prea mic ai putere mai mica.Credeam ca daca e mare scade puterea motorului.............cel mai bun e un ceas comparator.......Nici macar subler nu am de unde sa fac rost......Ma rog, sa mai intreb......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 155
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai, sa sti ca am inteles pana la urma si m-am uitat la al meu, nici el nu are sant acolo... dar ala nu se desface, se da jos cu tot cu capac, si nah, el l-am montat si l-am prins in menchina pe interior si i-am bagat pana la locul ei, bine, am schimbat pana ca era un surub bagat acolo, puii mei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pai ca sa stii ce am mai facut, iti recomand cu 'caldura' urmatoarele link-uri :

 

Asta a decurs dupa 'reparatia' de la etnia rroma:

 

/index.php?...=190324&hl=

 

Asta a decurs din cauza timpului probabil:

 

/index.php?...=192229&hl=

 

In prezent, cele 2 topicuri nu ma mai afecteaza.Am scapat de problemele care au dus la postarea lor.........Pot sa spun ca merge foarte bine motorul........AM facut ceva drumuri si singur si cu pasager.....Si inca o sa mai fac ca e frumos afara......Deocamdata stii ce fac? Il sterg de praf in fiecare zi si il dau cu burete din ala de lustruit pantofii :bigstar:

 

Scriu iar ca ma bucur ca ti-ai reparat motorul.......apuca-te si fa-i toaleta......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...