Sari la conținut

Tur European In 11 Zile


Postări Recomandate

isprava de asta vara: ungaria-austria-nordul italiei-elvetia(5 pasuri)-franta-spania-portugalia-gibraltar-riviera spaniola, franceza-italia-austria-ungaria-ro. 9500 km in 11 zile. la anu urmeaza alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poze din turul europei: ungaria-austria-germania-austria-nordul italiei-elvetia-franta-spania-portugalia-spania-gibraltar-riviera spaniola-riviera franceza-monte carlo-italia-austria-ungaria-ro

La anu.......... capul nord(norvegia).... doritori ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Nordkapp in Norvegia am fost si eu de vreo 3 ori. Cu vaporul. Si cu un moto inchiriat de la Honnigvag. Daca faci o lista cu doritori, trece-ma cap de lista, DORESC si eu. Cu pututul insa nu stiu, e cu muuulte semne de intrebare. Pot insa sa te sprojin cu prietenii mei de la Honnigsvag! ;-)

Norvegia rulezzz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din turul europei: ungaria-austria-germania-austria-nordul italiei-elvetia-franta-spania-portugalia-spania-gibraltar-riviera spaniola-riviera franceza-monte carlo-italia-austria-ungaria-ro

La anu.......... capul nord(norvegia).... doritori ????

FF interesat. Am postat deja despre asta la "motociclisti de cursa lunga"

As vrea in iulie, cca 16 zile...

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super peisaj , siper drum .

banuiesc ca o fost o tura pe cinste . ai avut putin de urcat .

Nu tio fost frig ?

deloc, am mers in platosa si tricou, era inceputul lui august

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BINE FRATE :crack: DAR NU AM VAZUT NICI O POZA DACA LE-AI PUS IN ALTA PARTE SPUNE TE ROG SI UNDE CA CEL PUTZIN PE MINE M-AI FACUT CURIOS

MI-AR PLACE SI MIE O ASA PLIMBARE DAR NU PREA MA LASA VECINII ASA CA PANA LA VREMURI MAI BUNE MA DELECTEZ DOAR CU POZE

Cand o sa am timp si chef, o sa ma apuc de scanat la poze... :crack:

Din pacate la vremea respectiva, erau inca fooooarte scumpe digi cams, si eu "lucram" inca cu un Minolta cu film....

Dar poate o sa le scanez si o sa le pun si aici.

P.S. Este cel putin un roman care a fost la Nordkapp cu moto, si anume Dan Cotenescu, cu Yamaha Dragstar!

Detalii AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

isprava de asta vara: ungaria-austria-nordul italiei-elvetia(5 pasuri)-franta-spania-portugalia-gibraltar-riviera spaniola, franceza-italia-austria-ungaria-ro. 9500 km in 11 zile. la anu urmeaza alta

vad ca esti plimbaret... si din cate moto zici ca ai avut, ti-ai dat seama ca BMW e BMW... :crack:)

poate tinem legatura, vad ca ai nr de mures? inseamna ca esti aproape de Alpi...

http://www.bmw-mountain-days.at/Programm.6.0.html?&L=1

 

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

innsbruck-bolzano-merano-nauders-davos-flims-oberalppass-furkapass-brienzer see-monthery-martigny-chamonix(mont blanc)-albertville

Recomand Alpii, peisaje de vis, infrastucura excelenta, preturi rezonabile(a se cauta hotele de bikeri), 20-25 euro pe noapte, (mai ieftin fata de romania :D )

Deoarece am facut traseul singur sper ca la anu gasesc doritori de trasee montane si sa mergem mai multi. Astept sugestii si propuneri

Incerc sa pun cat mai multe poze

:crack: iar nu vrea sa le ia :crack: :lol:

nici micsorate nu le ia

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Incerc sa pun cat mai multe poze

:crack: iar nu vrea sa le ia :crack: :lol:

 

Of, hai incearca sa le pui, ca is foarte curios. Am fost pe acolo cu masina asta vara, insa ma tenteaza foarte tare ture din astea prin munti, mai ales in Alpi, e ireal de frumos. Iar vara putem merge cu cort fara probleme.

 

Incearca sa faci pozele mai mici eventual, poate-s prea mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa iti rezolvi problemele de upload (conexiunea de internet deficitara sau necunosterea sistemului de postat pozele) intrucat ai deschis 4 topicuri avand acelasi subiect. Le-am unit pe toate acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am facut si eu in vara o excursie pana in franta si a fost f fain. referitor la excursia in norvegia sunt interesat dar trebuie sa stiu cam la ce suma se poate ajunge. poate ne intalnim in primavara la un pahar de vorba si mai vedem(sunt bistritean)

cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Admin

Eu propun ca cei interesati pentru tura din 22-25 mai(BMW tour) sa discutam ori aici ori pe un topic separat.Evitam astfel discutiile paralele de pe un alt topic(..de cursa lunga)care mai mult incurca in situatia asta.

Din ce am inteles interesati ar fi:

1.KHK(Vlad)

2.L.U.V(Luigi Vicol)

3.ADITORPAN,care este initiatorul acestui topic..sa ma scuze daca am avut ideea asta pe topicul creat de el!

5.B.Z.N

Dupa sarbatori eventual putem discuta unii cu altii sa ne punem la punct iar cei hotariti putem deja achita un avans pentru a prinde reducerea de pina la 31 ianuarie.

Pentru asta ar fi bine sa afisam si numerele de telefon precum si numele fiecaruia pentru a putea discuta si pune la punct detaliile.

Luigi Vicol

0722/625.710

PS:FOARTE IMPORTANT..in discutia cu Vlad(KHK) ne-am inteles asupra vitezei de croaziera..nu vom merge ca dementii,eu am 40 ani,acasa ma asteapta o nevasta si un copil pe care vreau sa-i revad,nu vom merge jdemii de km intr-o zi,nu sunt interesat sa dobor vreun record,nu ma grabeste nimeni,ma duc sa ma simt bine,sa mai vad si un peisaj,o floare,un virf de munte si un colt de iarba.Se merge grupat,fara sa ne pierdem unii de altii si fara figuri si tarantele.Putem merge si cu 80 dar si cu 140,dar asta nu inseamna c-o tinem in blana tot drumul

Cine doreste altceva poate s-o faca,dar in alta parte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun ca cei interesati pentru tura din 22-25 mai(BMW tour) sa discutam ori aici ori pe un topic separat.Evitam astfel discutiile paralele de pe un alt topic(..de cursa lunga)care mai mult incurca in situatia asta.

Din ce am inteles interesati ar fi:

1.KHK(Vlad)

2.L.U.V(Luigi Vicol)

3.ADITORPAN,care este initiatorul acestui topic..sa ma scuze daca am avut ideea asta pe topicul creat de el!

5.B.Z.N

Dupa sarbatori eventual putem discuta unii cu altii sa ne punem la punct iar cei hotariti putem deja achita un avans pentru a prinde reducerea de pina la 31 ianuarie.

Pentru asta ar fi bine sa afisam si numerele de telefon precum si numele fiecaruia pentru a putea discuta si pune la punct detaliile.

Luigi Vicol

0722/625.710

PS:FOARTE IMPORTANT..in discutia cu Vlad(KHK) ne-am inteles asupra vitezei de croaziera..nu vom merge ca dementii,eu am 40 ani,acasa ma asteapta o nevasta si un copil pe care vreau sa-i revad,nu vom merge jdemii de km intr-o zi,nu sunt interesat sa dobor vreun record,nu ma grabeste nimeni,ma duc sa ma simt bine,sa mai vad si un peisaj,o floare,un virf de munte si un colt de iarba.Se merge grupat,fara sa ne pierdem unii de altii si fara figuri si tarantele.Putem merge si cu 80 dar si cu 140,dar asta nu inseamna c-o tinem in blana tot drumul

Cine doreste altceva poate s-o faca,dar in alta parte..

Sant de acord cu tine. Stabilim dupa sarbatori amanuntele, avans, plecare, viteza de croaziera, (de acord cu tine), etc. Se poate folosi acest topic fara probleme. Sa auzim de bine si Sarbatori Fericite!

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun ca cei interesati pentru tura din 22-25 mai(BMW tour) sa discutam ori aici ori pe un topic separat.Evitam astfel discutiile paralele de pe un alt topic(..de cursa lunga)care mai mult incurca in situatia asta.

Din ce am inteles interesati ar fi:

1.KHK(Vlad)

2.L.U.V(Luigi Vicol)

3.ADITORPAN,care este initiatorul acestui topic..sa ma scuze daca am avut ideea asta pe topicul creat de el!

5.B.Z.N

Dupa sarbatori eventual putem discuta unii cu altii sa ne punem la punct iar cei hotariti putem deja achita un avans pentru a prinde reducerea de pina la 31 ianuarie.

Pentru asta ar fi bine sa afisam si numerele de telefon precum si numele fiecaruia pentru a putea discuta si pune la punct detaliile.

Luigi Vicol

0722/625.710

PS:FOARTE IMPORTANT..in discutia cu Vlad(KHK) ne-am inteles asupra vitezei de croaziera..nu vom merge ca dementii,eu am 40 ani,acasa ma asteapta o nevasta si un copil pe care vreau sa-i revad,nu vom merge jdemii de km intr-o zi,nu sunt interesat sa dobor vreun record,nu ma grabeste nimeni,ma duc sa ma simt bine,sa mai vad si un peisaj,o floare,un virf de munte si un colt de iarba.Se merge grupat,fara sa ne pierdem unii de altii si fara figuri si tarantele.Putem merge si cu 80 dar si cu 140,dar asta nu inseamna c-o tinem in blana tot drumul

Cine doreste altceva poate s-o faca,dar in alta parte..

 

Va rog tineti-ma la curent si pe mine cu detalii,

Iulian ,

varsta 42,

F650 GS

0722/303368,

iulian.rauta@petrom.com

 

SA FITI SANATOSI, SA VA BUCURATI DE PRIETENI SI DE MOTOARE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...