Sari la conținut

Actiune Caritabila A Comunitatii Moto Din Bucuresti


demostene
 Share

Postări Recomandate

Fiindca avem puterea de a aduce putina bucurie de sarbatori si in sufletul celor care nu au o familie, am gasit multumita lui Purghy un centru de plasament langa Peris cu 80 de copii care de-abia asteapta sa vina mosul calare la ei... :D

An de an comunitatea moto s-a implicat in astfel de actiuni asa ca va asteptam si in acest an vineri, 14 decembrie - dupa ora 8, in Biker's pe Matei Voievod pentru o strangere de fonduri. :crack:

Fiecare poate da dupa cat il tine buzunarul sau sa aduca dulciuri ori jucarii :) Vom incerca sa facem cate un pachetel care sa contina dulciuri si fructe pentru fiecare copil in parte, pe care sa le ducem inainte de Craciun. Se va anunta exact data tot aici si cu putin noroc vom avea parte de vreme frumoasa pentru a merge acolo pe doua roti. :lol:

AMR a deschis si un cont special la Banca Carpatica pentru asemenea actiuni, cu ideea de a fi folosit si in momentele in care se incearca strangeri de fonduri pentru persoanele care au suferit accidente moto si au nevoie de ajutor. Noi speram sa-l folosim cat mai rar insa e bine sa fie acolo in caz de nevoie. :D

Asadar, va asteptam cu drag in numar cat mai mare. :crack:

 

Contul este:

Banca Carpatica, agentia Herastrau

RO24CARP042200494015RO01

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fiindca avem puterea de a aduce putina bucurie de sarbatori si in sufletul celor care nu au o familie, am gasit multumita lui Purghy un centru de plasament langa Peris cu 80 de copii care de-abia asteapta sa vina mosul calare la ei... :)

An de an comunitatea moto s-a implicat in astfel de actiuni asa ca va asteptam si in acest an vineri, 14 decembrie - dupa ora 8, in Biker's pe Matei Voievod pentru o strangere de fonduri. :crack:

Fiecare poate da dupa cat il tine buzunarul sau sa aduca dulciuri ori jucarii :D Vom incerca sa facem cate un pachetel care sa contina dulciuri si fructe pentru fiecare copil in parte, pe care sa le ducem inainte de Craciun. Se va anunta exact data tot aici si cu putin noroc vom avea parte de vreme frumoasa pentru a merge acolo pe doua roti. :D

AMR a deschis si un cont special la Banca Carpatica pentru asemenea actiuni, cu ideea de a fi folosit si in momentele in care se incearca strangeri de fonduri pentru persoanele care au suferit accidente moto si au nevoie de ajutor. Noi speram sa-l folosim cat mai rar insa e bine sa fie acolo in caz de nevoie. :D

Asadar, va asteptam cu drag in numar cat mai mare. :crack:

 

Contul este:

Banca Carpatica, agentia Herastrau

RO24CARP042200494015RO01

Bai Demo,pe cuvint,parca ti-ar fi rusine ca esti Presedintele AMR.Baga nene tare si sus sa stie tot poporul ca este o actiune CONCEPUTA SI ORGANIZATA DE AMR.An de an s-a implicat comunitatea moto da anu asta se cheama AMR,probabil in colaborare cu alte organizatii pe care poti sale nominalizezi,ca nu se jeneaza nimeni cind face un act caritabil.Tu personal si ia-o ca o critica severa,nu faci deloc reclama asociatiei pe care cu onoare o prezidezi.Atunci cum sa vina noi membri?Scuze pentru critica da se cerea.Personal voi contribui la aceasta actiune dar discretia ta mi se pare deplasata.Daca gresesc baga argumente. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Demo,pe cuvint,parca ti-ar fi rusine ca esti Presedintele AMR.Baga nene tare si sus sa stie tot poporul ca este o actiune CONCEPUTA SI ORGANIZATA DE AMR.An de an s-a implicat comunitatea moto da anu asta se cheama AMR,probabil in colaborare cu alte organizatii pe care poti sale nominalizezi,ca nu se jeneaza nimeni cind face un act caritabil.Tu personal si ia-o ca o critica severa,nu faci deloc reclama asociatiei pe care cu onoare o prezidezi.Atunci cum sa vina noi membri?Scuze pentru critica da se cerea.Personal voi contribui la aceasta actiune dar discretia ta mi se pare deplasata.Daca gresesc baga argumente. :crack:

Nu te-ai prins ca la AMR suntem ca Securitatea, pe vremuri? Presedintele Demostene e "good guy", dar avem 2 vicepresedinti care sunt "bad guys": Tano si Sensei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inghesuialaaaa

..pai am inteles cu totii...vineri 14.12 dupa 8 la ursu...ce rost mai are sa ma anunt si pe forum??!!...numai asa,ca sa ma "vada" lumea...ne anuntam numai la party-uri sau excursii,unde e important nr de persoane dpdv organizatoric... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Cum multi dintre noi lucram in domeniul "IT" si cum multi dintre noi au legatura cu domeniul acesta eu propun sa le facem niste pc-uri pe langa ce o sa mai primeasca

 

eu sar cu :

 

crt de 19"

tastatura

mouse

placa+proc duron 900

256 rami

 

ptr a intregi sistemul ar mai fi nevoie de o carcasa cu sursa , hard & video

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, ne vedem la Ursu', in primul rand, si-n al doilea rand pe 17 adun toate cele la mine la agentie, in urma strigarilor de sarbatori. Ce nu este necesar la Domnesti (din cate observ s-a facut deja plinul de jucarii acolo) vine la Peris, oricum sunt si hainute si jucarii si dulciuri. :crack:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pai am inteles cu totii...vineri 14.12 dupa 8 la ursu...ce rost mai are sa ma anunt si pe forum??!!...numai asa,ca sa ma "vada" lumea...ne anuntam numai la party-uri sau excursii,unde e important nr de persoane dpdv organizatoric... :crack:

Nu te supara matale da e necesar sa faci si putina galagie ca altfel zice lumea ca nu se merita ca nu e seriozitate.Trebuie sa te vedem pe forum ca sa te comparam cu cel de la Ursu.Nu de alta da sa stim cu cine forumam.Te astept la Ursu.Si vin cu taxiul. :crack: :lol:

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 22:17 -------------

Nu te-ai prins ca la AMR suntem ca Securitatea, pe vremuri? Presedintele Demostene e "good guy", dar avem 2 vicepresedinti care sunt "bad guys": Tano si Sensei.

Nu te-ai prins soro.Sunt trei.Ghici care?Si toti securei?Cum ar zice ovreiul;eeeiiiiiiiiiiiiii? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mhwoaaa, ce ocazie sa scap de pluÂşurile nevestimii care ocupa spatiul degeaba in dormitor. asteptatm cu nerabdare intalnirea de la Ploiesti, sa scp de ele, dar acum e mai bine!!! sa vad pe cine mai combin la jucarii.

 

legat de calculator, e o idee buna, poate se strang ceva bani sa le facem cateva sisteme (gen P IV, AMD XP etc...) sa vad si eu ce am pe acasa (placi de baza, rami samd).

 

iar voi, astia de la AMR, obisnuiti-va sa trimiteti comunicate de presa oficiale pe pe la presa de specialitate, cu actiunile pe care le intreprindeti. eu unu' promit ca daca o sa primesc asa ceva pe mail, o sa fac loc in revista, chiar si daca e o Âştiruță cat de mica!!!! promovati-va domnilor actiunile (bune, rele, multe, putine) mai bine si nu faceti discriminari legate de cine publica mai frumos o stire despre voi. asta e valabila si pentru oricare club moto care incearca sa faca ceva pozitiv!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mhwoaaa, ce ocazie sa scap de pluÂşurile nevestimii care ocupa spatiul degeaba in dormitor. asteptatm cu nerabdare intalnirea de la Ploiesti, sa scp de ele, dar acum e mai bine!!! sa vad pe cine mai combin la jucarii.

 

legat de calculator, e o idee buna, poate se strang ceva bani sa le facem cateva sisteme (gen P IV, AMD XP etc...) sa vad si eu ce am pe acasa (placi de baza, rami samd).

 

iar voi, astia de la AMR, obisnuiti-va sa trimiteti comunicate de presa oficiale pe pe la presa de specialitate, cu actiunile pe care le intreprindeti. eu unu' promit ca daca o sa primesc asa ceva pe mail, o sa fac loc in revista, chiar si daca e o Âştiruță cat de mica!!!! promovati-va domnilor actiunile (bune, rele, multe, putine) mai bine si nu faceti discriminari legate de cine publica mai frumos o stire despre voi. asta e valabila si pentru oricare club moto care incearca sa faca ceva pozitiv!!!!

Nene,sarumina.M-ai uns cu vaselina siliconica(nu aculo unde se ung "bulangii" ci pe inima).Asta dau si eu din gura de multa vreme(da parca sunt Ioan in desert).Striga bai ca existi.Striga ca dai din aripi sa te inalti,ca ai nevoie de un ajutor ca sa te rupi de pamint si inca unul ca sa fii sus de tot.Bai nene,vorba lu JOJO,COPILU CARE NU PLINGE NU PRIMESTE TITA.Inca odata :sarumina.si asfalt uscat.

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 22:44 -------------

Nu te-ai prins ca la AMR suntem ca Securitatea, pe vremuri? Presedintele Demostene e "good guy", dar avem 2 vicepresedinti care sunt "bad guys": Tano si Sensei.

[/quote

GURA PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene,sarumina.M-ai uns cu vaselina siliconica(nu aculo unde se ung "bulangii" ci pe inima).Asta dau si eu din gura de multa vreme(da parca sunt Ioan in desert).Striga bai ca existi.Striga ca dai din aripi sa te inalti,ca ai nevoie de un ajutor ca sa te rupi de pamint si inca unul ca sa fii sus de tot.Bai nene,vorba lu JOJO,COPILU CARE NU PLINGE NU PRIMESTE TITA.Inca odata :sarumina.si asfalt uscat.

 

:crack:

 

incerc acum sa-mi combin soața si de niste dulcuri de la ea de la servici, poate merge. va tin la curent daca am mai produs ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Demo,pe cuvint,parca ti-ar fi rusine ca esti Presedintele AMR.Baga nene tare si sus sa stie tot poporul ca este o actiune CONCEPUTA SI ORGANIZATA DE AMR.An de an s-a implicat comunitatea moto da anu asta se cheama AMR,probabil in colaborare cu alte organizatii pe care poti sale nominalizezi,ca nu se jeneaza nimeni cind face un act caritabil.Tu personal si ia-o ca o critica severa,nu faci deloc reclama asociatiei pe care cu onoare o prezidezi.Atunci cum sa vina noi membri?Scuze pentru critica da se cerea.Personal voi contribui la aceasta actiune dar discretia ta mi se pare deplasata.Daca gresesc baga argumente. :crack:

 

 

Cred ca exagerezi totusi. Este vorba de un eveniment deosebit, umanitar, si asta s-a dorit scos in evidenta. Demostene a gandit corect acel mesaj, in sensul ca nu doreste, nu dorim, noi ca AMR, sa-i copiem pe cei care reactioneza intr-un mod exagerat cand e vorba de astfel de evenimente - politicienii. Mesajul a fost unul de bun simt care merge perfect in acest decor. Suntem motociclisti, suntem AMR, este adevarat, dar in primul rand suntem oameni. "Bunule" motociclist, ai tot respectul meu si abia astept sa bem o bere la Ursu, maine, vineri, 14 decembrie. :kick:

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Cum multi dintre noi lucram in domeniul "IT" si cum multi dintre noi au legatura cu domeniul acesta eu propun sa le facem niste pc-uri pe langa ce o sa mai primeasca

 

eu sar cu :

 

crt de 19"

tastatura

mouse

placa+proc duron 900

256 rami

 

ptr a intregi sistemul ar mai fi nevoie de o carcasa cu sursa , hard & video

:kick:

 

am io o carcasa cu sursa si o placa video de dat

mess: pandulinu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam cu drag maine, 14 decembrie dupa ora 8, in Biker's pe Matei Voievod cu:

- jucarii functionale

- dulciuri cu data de valabilitate buna

- obiecte de uz sanitar (periute de dinti sigilate, pasta de dinti, alcool medicinal, vata, sapun, detergent etc.)

- bani (cu care se vor cumpara fructe)

 

Donatii in bani se mai pot face in contul:

Banca Carpatica, agentia Herastrau Bucuresti

RO24CARP042200494015RO01

pe numele Asociatia Motociclistilor din Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca nu e nimeni dispus sa le facem macar un PC? :crack:

 

cata` chitrosii! huo :kick:

 

 

LE : un hard ..cineva?:crack:

 

ps: Pand@ , treb sa ne miscam repede sa le instalam un windoz si ceva p0rn hard (ala care mai trebuie) :cheers:

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu. ii dadusem lui MIH o solutie pt componentele alea, doar ca nu sta treaba asa cum ii povestisem

 

ai dreptate suna ciudat. am facut modificare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar ca a fost tare!! :kick:

 

Eu pot face rost de la cineva binevoitor de un calculator care insa nu are sursa. Se poate rezolva problema in timp util?

 

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Demo,pe cuvint,parca ti-ar fi rusine ca esti Presedintele AMR.Baga nene tare si sus sa stie tot poporul ca este o actiune CONCEPUTA SI ORGANIZATA DE AMR.An de an s-a implicat comunitatea moto da anu asta se cheama AMR,probabil in colaborare cu alte organizatii pe care poti sale nominalizezi,ca nu se jeneaza nimeni cind face un act caritabil.Tu personal si ia-o ca o critica severa,nu faci deloc reclama asociatiei pe care cu onoare o prezidezi.Atunci cum sa vina noi membri?Scuze pentru critica da se cerea.Personal voi contribui la aceasta actiune dar discretia ta mi se pare deplasata.Daca gresesc baga argumente. :kick:

 

sint total de acord cu HondaSan, fara sa fac referire la presedintele AMR, dar ...AMR-ul in sine.

Pentru ca nu se poate sa fie un singur om vinovat de actiunile unei asociatii.

Dar sint de acord...ceva nu merge cum trebuie cu AMR-ul. Lucru care m-a facut si pe mine sa renunt.

 

Cit de bine ne-ar fi prins si in Timisoara, sa avem prin ce sa facem sponsorizarile....dar ne-am descurcat (multumita Patriarhiei ). Si pe viitor...stim ce avem de facut :crack:

 

Scuze de off-topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...