Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

avand an vedere TRADITIA MZ-ului normal ca e un motor bun !

deci de aici :

 

sau de aici :

 

 

pana aici!

 

 

deci ceva a fost ! este ! si va fi !

:(

:) :D SAU CEL PUTIN SPERAM CA VA FI ! SAU NU ?

 

--- Mesaj completat în 21 Dec 2007 22:07 -------------

:) :P SAU CEL PUTIN SPERAM CA VA FI ! SAU NU ?

:) :crack: SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI TUTUROR PRIETENILOR SI SUSTINATORILOR NOSTRII ! LA MAI MULT MZ LA ANU...! DACA SE CONFIRMA..., LA ANUL VOM AVEA O SURPRIZA PLACUTA NOI MZ- ISTII !!! BIG SURPRIZE ! RABDARE.......... :rolleyes: :D :rock: :)

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 17:34 -------------

post-1521-1197644578_thumb.jpg

 

aia sa priveasca si sa vada ca aia saraci pot sa defina posesorii unui model nou MZ si atunci sa auzim cine si cum judeca problema.;

PS motoarele noastre in drum de la intrunirea Brasovenilor.

:D :blbl: SARBATORI FERICITE TUTUROR MZ-ISTILOR SI A INTREGII COMUNITATI MOTO VA URAM DIN PARTEA MZ- BROTHERS !!! post-22318-1198424009_thumb.jpg

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La multi ani ! :crack: :crack:

sa ne vedem pe sosea sanatosi ! la padure la o prajeala!

sa vina primavara! :crack: :)

:crack: :crack: La multi ani tuturor MZ-istilor! Ar fi fain sa ne adunam mai multi cu MZ-urile si sa iesim toti la o prajeala ...Cum da caldura un pic, vom organiza cu prima ocazie o iesire in imprejurimi la ceva gratare. :crack: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) asta da pasiune pt. MZ :crack:

.

.

.

:crack: acum 1 minut era in postu lui judas o poza cu o honda cu emblema MZ pe rezervor, unde a si disparut?

:crack: :crack: Honda cu emblema MZ? :D :hug: :) Unde ? In topicul asta? :crack: :crack: Merci pentru apreciere,referitor la pasiunea pentru MZ ! Pentru noi chiar ca e o pasiune. Avem si norocul ca majoritatea MZ-urilor se afla aici in zona ARDEALULUI, deci le putem intretine mai usor { piese, mecanici,electricieni,etc} :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: Honda cu emblema MZ? :D :hug: :) Unde ? In topicul asta? :crack: :crack: Merci pentru apreciere,referitor la pasiunea pentru MZ ! Pentru noi chiar ca e o pasiune. Avem si norocul ca majoritatea MZ-urilor se afla aici in zona ARDEALULUI, deci le putem intretine mai usor { piese, mecanici,electricieni,etc} :crack: :crack:

judas, jur ca am dat quote pe o poza postata de tine (erau mai multe, dar toate au disparut) in postul dinaintea mea, era un motor argintiu, vazut din profil fata-stanga, cu emblema MZ (cea cu verde) pe rezervor, iar pe blocul motor scria honda.

stiu despre pasiunea clujenilor pt. MZ :) , doar acolo am terminat si eu facultatea si am avut ETZ (dar luat din satu mare, ca in cj nu se prea vindeau atunci ;) ). vremuri ... cum ziceau cei de la pheonix ...

te rog, vezi daca lamuresti faza cu poza aia. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da minune, pe timpul lui to-arasu vedeam Mobre cu insemne de Honda... :crack:

 

Fratilor bun venit in noul an, ieri m-am dat vreo 3 km cu Viraga si m-am congelat dar, a meritat, in Arad nu era zapada si drumurile erau uscate pana aseara. Sa treaca o data iarna asta ca m-am saturat.

 

Numai bine si sa ne mai aduca noul an vreo 2 comuniste pentru reconditionat, sper sa gasesc si eu grup conic pentru BK sa il pun pe drum odata.

 

Salutari si iarna scurta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da minune, pe timpul lui to-arasu vedeam Mobre cu insemne de Honda... :crack:

 

Fratilor bun venit in noul an, ieri m-am dat vreo 3 km cu Viraga si m-am congelat dar, a meritat, in Arad nu era zapada si drumurile erau uscate pana aseara. Sa treaca o data iarna asta ca m-am saturat.

 

Numai bine si sa ne mai aduca noul an vreo 2 comuniste pentru reconditionat, sper sa gasesc si eu grup conic pentru BK sa il pun pe drum odata.

 

Salutari si iarna scurta :crack:

:crack: :crack: Da bine zici de primavara.... :crack: Cu ROBERT BK 350 , ai vorbit pentru con ? An nou fericit si toate cele bune ! Mai ales conul ! :crack: :crack: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

salutare! stie cineva daca prin zona CLUJULUI este vreun distribuitor de piese de MZ? are un amic nevoie de "ceva" piese si m-a rugat sa "dau sfoara-n tara" :crack:

 

este un MZ ES- 175(sau 250 :crack: nu mai stiu...) trebuie sa-l intreb mai exact,din 1968 , iarasi .."parca" :crack:

 

dati mesaj P.M. daca stie careva , ceva...

 

MERCY! BAFTA! :crack:

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: SALUT tuturor detinatorilor de moto in 2 timpi , si nu numai ! Pentru detinatorii si simpatizantii motocicletelor MZ , anuntam reactivarea fan-clubuletului MZ-BROTHERS. CEI ce vor sa ne dea sugestii ,sau idei interesante,ori au nevoie de informatii utile in legatura cu motocicletele MZ ,sa ne scrie cu incredere pe acest topic !

puteti scrie si aici:

 

/index.php?showtopic=89884

 

A GOOD GERMAN IS A FAST GERMAN!

(mottoul mz)

<small>--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 20:17 -------------</small><br/>

 

bigstar.gif beer.gif AZI am reusit sa ne logam si discuta si cu vecinii nostrii din Ungaria de la MZ-KLUB HUNGARY , pentru cei interesati in ale MZ-ului.Aici speram sa obtinem informatii despre orice { piese, pareri, intruniri, personale, date tehnice necunoscute,etc.}, ca de altfel si la germani unde santem deja logati si in discutii. beer.gif thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

:crack: buna idee... are idee CINEVA DE UNDE POT FI CUMPARATE PIESE DE MZ?! in special de MZ-ES

...

VA ROG! :crack: E PENTRU UN AMIC CARE ARE VRE0 6 MZ-URI...DIN CARE NUMA UNUL INMATRICULAT!

 

:crack:

bafta!

 

 

orice piesa de MZ!... ES

Editat de gabrielradulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...acum ca tot vorbea gabrielradulescu de piese....indraznesc si eu sa intreb unde gasesc piese pentru mz rt 125/3????....nu am nici cea mai vaga idee ...de unde as putea cumpara sticla de la far si capacul pentru contact(cel negru)...salut si iarna scurta :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: buna idee... are idee CINEVA DE UNDE POT FI CUMPARATE PIESE DE MZ?! in special de MZ-ES

...

VA ROG! :crack: E PENTRU UN AMIC CARE ARE VRE0 6 MZ-URI...DIN CARE NUMA UNUL INMATRICULAT!

 

:crack:

bafta!

orice piesa de MZ!... ES

 

 

ORADEA POPA VIOREL 0745 811 481

 

REGHIN VULTUR NICOLAE O744 607 480

 

 

MURES OKANY ZOLTAN 0744 506 624

 

Domnii astia au piese pt mz-uri si trimit prin posta.

V.NICOLAE are si magazin in cluj! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

judas, ia uite motocicleta aia cu emblema MZ, postata de tine. care e sau nu e mz? :P

in caz ca mai dispare :lol: , am salvat-o si eu

 

e un mz cu motor rotax de 34 cai

mz silverstar cu motor rotax de 500 cm ! :bigstar:

 

modelul cu atas:

 

 

Editat de lakopeter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

salutare! multumesc de nr. de tel , dar OARE sunt noi piesele ? adica , chiar se mai fabrica piese de MZ ES model 1960-1968?!

am sa-i sun sa-i intreb de ce are nevoie amicul meu ,dar as fi vrut ceva pareri si din partea unora dintre voi , cei care ati mai cumparat piese de la persoanele astea : POPA VIOREL, VULTUR NICOLAE, SI OKANY ZOLTAN ! SI toti au aceleasi piese din punct de vedere calitativ? :bigstar: si nu in ultimul rand: CARE-I MAI IEFTIN? :lol:

 

 

 

stie careva dintre voi cei pasionati de MZ-uri cam cate kg are acel MZ SILVER DE 500 Cmc?este doar o curiozitate de-a mea! :lol:

 

mercy mult! :P

Editat de gabrielradulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...acum ca tot vorbea gabrielradulescu de piese....indraznesc si eu sa intreb unde gasesc piese pentru mz rt 125/3????....nu am nici cea mai vaga idee ...de unde as putea cumpara sticla de la far si capacul pentru contact(cel negru)...salut si iarna scurta :bigstar: :P :lol:
cum zace una intr-un balcon din dristor...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...