Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

gasesti pe mobile.de de ce sa visezi atata :D si nici nu e scump :D

iti vinzi etz-ul si mz-ul :P :lol:

:lol: :lol: M-am gandit si la solutia asta , sa stii intr-o vreme ! :bigstar: Dar e usor de zis si greu de realizat, brother.... :D .Oricum, tot nu ma las pana nu-mi iau un SILVER STAR ! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:lol: :D :D :lol:

salut...acum ca tot vorbea gabrielradulescu de piese....indraznesc si eu sa intreb unde gasesc piese pentru mz rt 125/3????....nu am nici cea mai vaga idee ...de unde as putea cumpara sticla de la far si capacul pentru contact(cel negru)...salut si iarna scurta :bigstar: :P :lol:

salut :lol: :lol: am pt tine daca te int. ;amortizoare spate,ghidon ,filtru aer cromat ,colier prindere cot evacuare cr. ,carcasa al. cu pinion spate,saboti frana, cateva pistoane div. si cateva colivii cu pinion pt ambreiaj........ :D :D :D

post-29942-1199621431_thumb.jpg

post-29942-1199621451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :lol: :D :D

salut :P :lol: am pt tine daca te int. ;amortizoare spate,ghidon ,filtru aer cromat ,colier prindere cot evacuare cr. ,carcasa al. cu pinion spate,saboti frana, cateva pistoane div. si cateva colivii cu pinion pt ambreiaj........ :D :D :D

:bigstar: :lol: POZE CU ETZ ? :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :lol: :D :D

salut :bigstar: :lol: am pt tine daca te int. ;amortizoare spate,ghidon ,filtru aer cromat ,colier prindere cot evacuare cr. ,carcasa al. cu pinion spate,saboti frana, cateva pistoane div. si cateva colivii cu pinion pt ambreiaj........ :D :D :D

 

 

 

multumesc mult pentru...raspuns...dar piesele pe care mi le oferi tu nu leas cumpara decat de rezerva...oricum nu ma grabesc sa iau de rezerva cand inca nu am terminat motoru ...oricum multumesc...si inca mai caut sticla de la far si capacul de la cutia electrica...care zic eu am nevoie destul de urgent... :lol: :lol:

 

o mica intrebare ...cum trsez liniile albe pe rezervor???....

 

 

Salut...si iarna scurta :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru...raspuns...dar piesele pe care mi le oferi tu nu leas cumpara decat de rezerva...oricum nu ma grabesc sa iau de rezerva cand inca nu am terminat motoru ...oricum multumesc...si inca mai caut sticla de la far si capacul de la cutia electrica...care zic eu am nevoie destul de urgent... :D :D

 

o mica intrebare ...cum trsez liniile albe pe rezervor???....

Salut...si iarna scurta :P :lol:

:bigstar: :lol: Eu ti-as indica sa iei tot ce gasesti la RT125, ca mai tarziu iti va parea rau.Asta bine-nteles in cazul in care piesele-s ok .In privinta trasatului liniilor ai variantele : gasesti un pictor {ita } si ti le traseaza ochiometric, sau mai exista un tip de banda adeziva ingusta { cca. 7 mmm} care se muleaza si curbeaza asa cum doresti pe suprafete.Totul depinde de cat de aproape de original vrei sa fie trasajul. :lol: :Dpost-22318-1199729480_thumb.jpg

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :lol: POZE CU ETZ ? :D :lol:

:D Momentan nu pt sa fac poze cu ETZ-ul pt. ca hiberneaza, e conservat pt. iarna. :bigstar:

Am una care a fost deja postata, dar poate nu ai vazut-o o postez din nou.

poate o sa incerc sa o scot la lumina cand se mai indreapta vremea. :D

 

--- Mesaj completat în 07 Jan 2008 20:31 -------------

multumesc mult pentru...raspuns...dar piesele pe care mi le oferi tu nu leas cumpara decat de rezerva...oricum nu ma grabesc sa iau de rezerva cand inca nu am terminat motoru ...oricum multumesc...si inca mai caut sticla de la far si capacul de la cutia electrica...care zic eu am nevoie destul de urgent... :lol: :P

 

o mica intrebare ...cum trsez liniile albe pe rezervor???....

Salut...si iarna scurta :lol: :lol:

Eu am facut dungile la Rt-ul pe care l-ai vazut si au iesit super cu banda adeziva auto (se gaseste la piese auto, si costa 8, 10 lei) este formata din 2 dungi, una de 6-7 mm, si una de 2-3 mm pe care am eliminat-o si a ramas doar dunga mai groasa.

Albul se muleaza cel mai bine. Am incercat si cu auriu. dar nu se muleaza bine in curbe. Daca vrei sa faci cu vopsea trebuie sa gasesti un super meserias, incercasem la un simson si eu , de departe arata bine, dar de aproape te speriai. :D :D

SPOR LA TREABA!!!!!!! :lol:

post-29942-1199730054.jpg

post-29942-1199730647_thumb.jpg

post-29942-1199730665_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :P Eu ti-as indica sa iei tot ce gasesti la RT125, ca mai tarziu iti va parea rau.Asta bine-nteles in cazul in care piesele-s ok .In privinta trasatului liniilor ai variantele : gasesti un pictor {ita } si ti le traseaza ochiometric, sau mai exista un tip de banda adeziva ingusta { cca. 7 mmm} care se muleaza si curbeaza asa cum doresti pe suprafete.Totul depinde de cat de aproape de original vrei sa fie trasajul. :lol: :Dpost-22318-1199729480_thumb.jpg

 

 

deci cand am intrebat cum sa le trasez ma gandeam la trasaj cu vopsea...ehh am multa rabdare si o iarna lunga...vedem ce o sa iasa.. :D ..ma chinui cu vopsea daca nu merge incerc si cu banda adeziva...din ce imi spuneti voi pare destul de greu ...mie personal nu mi se pare...ideea e ca nici nu am incercat ...o sa ma descurc yo :D

 

ioneld:ma gandeam ca dungile acelea sunt facute cu vopsea...dar mam inselat...cel putin din poze asa seamana pentru mine... :D :D ...

 

o sa incerc sa le fac cu vopsea...daca o sa iasa si o sa fie placut ochiului fac poze si bag si aici...daca nu incerc cu banda adeziva...:lol:

 

multumesc de indrumari...oricum pana la urma din cate observ capacul de la cutia electrica...(cel negru)...nu am sanse sa il gasesc...la fel si cu sticla de la far...sincer caut de ceva timp si mam cam saturat...dar asta e incerc norocul poate poate... :lol: :lol:

 

Salut....iarna scurta...

Editat de kta_bmxpunk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci cand am intrebat cum sa le trasez ma gandeam la trasaj cu vopsea...ehh am multa rabdare si o iarna lunga...vedem ce o sa iasa.. :lol: ..ma chinui cu vopsea daca nu merge incerc si cu banda adeziva...din ce imi spuneti voi pare destul de greu ...mie personal nu mi se pare...ideea e ca nici nu am incercat ...o sa ma descurc yo :lol:

 

ioneld:ma gandeam ca dungile acelea sunt facute cu vopsea...dar mam inselat...cel putin din poze asa seamana pentru mine... :lol: :D ...

 

o sa incerc sa le fac cu vopsea...daca o sa iasa si o sa fie placut ochiului fac poze si bag si aici...daca nu incerc cu banda adeziva...:D

 

multumesc de indrumari...oricum pana la urma din cate observ capacul de la cutia electrica...(cel negru)...nu am sanse sa il gasesc...la fel si cu sticla de la far...sincer caut de ceva timp si mam cam saturat...dar asta e incerc norocul poate poate... :bigstar: :P

 

Salut....iarna scurta...

salut ma chinui cu un mz es 175 git de lup luat dintrun tarc de caini de un an am nevoie de releu regulator platou frina fata carte tehnica bobina de inductie6v eventual furca completa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

salut ma chinui cu un mz es 175 git de lup luat dintrun tarc de caini de un an am nevoie de releu regulator platou frina fata carte tehnica bobina de inductie6v eventual furca completa

salut :makeout: :P am pt. tine daca vrei pt. piese de schimb un mz cmplet cu cil. de 250 , la 100 eu. uitate si la poze ; :wink: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout:

post-29942-1200032898_thumb.jpg

post-29942-1200032924_thumb.jpg

post-29942-1200032952_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

salut :makeout: :makeout: am pt. tine daca vrei pt. piese de schimb un mz cmplet cu cil. de 250 , la 100 eu. uitate si la poze ; :wink: :banana: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout:

:P :makeout: Nu-i scump deloc ! La cat e de complet ES-ul si la cate piese se da in plus, merita banii .Cam asa arata si al meu cand l-am cumparat, dar n-aveam atatea piese-n plus .Eu am dat pe al meu atunci 430 roni. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint interesat unde se afla motocicleta ?

:wink: :P Daca bine am vazut datele de pe BIKESHOP , Ioneld are motoru pe undeva in Chitila-Bucuresti. Incearca sa iei legatura cu el prin email . Numai bine ! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am terminat site-u cu istoria mz-ului!

am si luat locu' 2 cu el, si o sa-l pun pe net in curand, numa sa cumpar domeniu(mzbrothers.ro) si apoi o sa fie super! MZ IS BACK!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat site-u cu istoria mz-ului!

am si luat locu' 2 cu el, si o sa-l pun pe net in curand, numa sa cumpar domeniu(mzbrothers.ro) si apoi o sa fie super! MZ IS BACK!!!

:blink: :laugh: Pai era si timpu sa incepem un asemenea proiect ! Sa speram ca vom face o treaba buna, precum prietenii nostrii nemti si unguri, care au obtinut rezultate super cu situl si forumul. Sunt in legatura permanenta cu MZ-isti din mai milte tari, se ajuta, fac schimb de informatii, planifica intalniri si excursii comune, etc. Apropo : ieri am scos putin ETZ de sub husa si am tras vreo 15 km cu el prin imprejurimi, ca n-am mai rezistat..., sa vina caldura o data... ! :o :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat site-u cu istoria mz-ului!

am si luat locu' 2 cu el, si o sa-l pun pe net in curand, numa sa cumpar domeniu(mzbrothers.ro) si apoi o sa fie super! MZ IS BACK!!!

:friends: :friends: Este cineva interesat din localitatile din jurul Clujului sa iasa cu noi , si cu moto comunista la prima tura comuna din primavara? Traseul se poate planui de comun acord. Ce ziceti, o facem ? :rock: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

localitate la 150 km de cj si un ural necomunist ... merge?

avem prin cluj uraluri noi?

adica necomuniste???

tare as vrea sa vad unu live...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150 km e baia mare (trecut si in profil).

uralul e nou, din 2007.

are si vreo 2 poze:

/index.php?...t&p=1010680

:friends: :friends: Fara nici o problema poti sa ni te alaturi.Si daca ai idei ce putem sa le punem in practica pana la tura din primavara, spune si debitam.Daca mai ai pe cineva cu comunista, invita-l si pe el sau ei ! Scopul e sa ne adunam intr-un punct comun din afara oraselor de unde venim toti .Daca mai sunt si alti voluntari , sa scrie cu incredere aici in topic. :rock: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e necomunist e neocomunist! :P

:friends: :friends: Ce importanta are ? Alta e " tema" de dezbatut : CINE PARTICIPA CU MOTO COMUNISTA LA TURA ? Oricum , merci pt. " corectare " . :wink: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci asa cum am zis, I'm in. salutari MZbrothers :bigstar:

:bigstar: :bigstar: Sambata 2 februarie planuim, daca vremea va fi cum spun meteorologii, sa mergem pana la Laguna albastra in Aghires. Daca sunt doritori sa ni se alature : :bigstar: . Vom trage si o parjoala asa ca lumea de inceput de an...., si cu poze cat incape. :bigstar:

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...