Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc tuturor celor care s-au obosit sa scrie. intradevar are aproximativ 100 kg.. am reusit sa il cantaresc. transportul l-au calculat la kg nu la km. astept un telefon de la mihai sa vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Am mare nevoie de manerul + suportul ce vine montat pe ghidon la rt!(frana fata)

 

 

Platesc pretul cerut,in limita bunului simt!

Multumesc anticipat!

post-47359-0-97086700-1369476882_thumb.png

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca un carburator de mz rt 125/3 se potriveste cu unul de 125/2.Ma refer la gatul ala de prindere pe cilindru dar si sa functioneze motocicleta.Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are wer_buksi 3 carburatoare de RT , le are si la bursa.... Carbu de RT3 pe motor de RT2 merge doar daca i pui o bucsa mica de 1.5mm grosime . atat

Editat de Fishy86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are wer_buksi 3 carburatoare de RT , le are si la bursa.... Carbu de RT3 pe motor de RT2 merge doar daca i pui o bucsa mica de 1.5mm grosime . atat

Stiu ca are wer_buksi dar sunt de mz rt 125/3 si la mine motorul este de 125/2.Dar cred ca am sa-i pun o bucsa.Multumesc frumos pt raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

 

2 motociclete MZ 175 es fara acte pret 100 euro bucata

 

detalii aici

 

http://www.tocmai.ro/motocicleta-mz-175-es-10221733.html

 

http://www.tocmai.ro/motocicleta-mz-175-es-10221659.html

 

 

Motocicleta mz 125 rt pret 200 e fara acte sau 300 e cu acte

 

http://www.tocmai.ro/mz-rt-125-10221616.html

 

 

Motocicleta mz 175 es cu acte pret 400 euro

 

http://www.tocmai.ro/mz-175-es-1962-10221411.html

 

Motocicleta Simson sport pret 350 euro

 

http://www.tocmai.ro/simson-sport-10221564.html

 

Anuntul este pentru un prieten

Multumesc

Editat de Danikon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am niste acte de mz es 175 si cumpar o motocicleta se poate face ceva cu ele? Multumesc anticipat

 

Dacă ai un talon vechi în care e trecută doar seria motorului, te duci la RAR cu orice ES, faci carte de identitate și când înmatriculezi la poliție, duci o declarație de la notar în care te juri pe toți sfinții că motorul din acte nu mai poate fi reparat și că ai cumpărat altul (cel din carte) de pe piața liberă. Motocicleta pe care o cumperi trebuie să aibă certificat fiscal, contract de vânzare cumpărare etc. Este cazul ES-ului meu și ceea ce am scris mai sus reprezintă propria mea experiență.

 

Dacă ai acte vechi în care e trecută și seria cadrului e mai nasol dar nu imposibil. Poate se bagă în discuție și Mihai Prd că el e "milițian" și știe mai multe.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mz-rt-125/2

Tata a avut un es 175 si a dat-o dar mi-a ramas actele si as dori sa cumpar o motocicleta de aste m-ar interesa.Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata a avut un es 175 si a dat-o dar mi-a ramas actele si as dori sa cumpar o motocicleta de aste m-ar interesa.Multumesc frumos.

si ce treba ai tu cu actele ca eu am intrebat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un STOP Mz Rt sau Simson la un pret rezonabil?

Sau ceva asemanator!

Platesc pretul cerut in limita bunului simt!

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima strigare, cu exact o luna inainte.

 

:-)

 

Te rog să pui ceva amănunte despre acțiunea din 21 - 23 iunie de la Sighișoara..

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, caut sa cumpar un buson de rezervor de MZ 125, nu ma intereseaza sa fie original sau sa scrie ceva pe el, doar sa fie in stare buna si sa se potriveasca.

 

PM sau telefon 0721291749.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, caut sa cumpar un buson de rezervor de MZ 125, nu ma intereseaza sa fie original sau sa scrie ceva pe el, doar sa fie in stare buna si sa se potriveasca.

 

PM sau telefon 0721291749.

Cauta de Trabant este identic cu cel original fara inscrisuri binenteles acelea au venit ulterior pe MZ Trophi daca nu ma insel si ca piese de schimb .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog să pui ceva amănunte despre acțiunea din 21 - 23 iunie de la Sighișoara..

 

Din cauza de firewall de la job nu pot sa dau link de pe forumul MZ-Brothers, fiindca acolo am pus amanunte si poze si de toate la zona "Anunturi oficiale"

 

Pe scurt, locul exact este terenul inchiriat cu cabana din centrul imaginii

 

http://maps.google.com/maps?q=Sighi%C8%99oara,+Mure%C5%9F,+Romania&hl=en&ie=UTF8&ll=46.221586,24.834227&spn=0.002094,0.002411&sll=37.0625,-95.677068&sspn=54.884801,79.013672&oq=sighisoara&hnear=Sighi%C8%99oara,+Mure%C8%99,+Romania&t=h&z=19

 

Intrarea e la marginea Sighisoarei catre Albesti(cam pe unde sta tot timpul radarul), si e si o macara mare cu o reclama "ambient" agatata de ea, in acelasi spatiu larg e si locul de intalnire pentru cei ce cred ca nu o sa nimereasca din prima, si tot acolo e si non-stopul cu bere. Locul este:

 

http://maps.google.com/maps?q=Sighi%C8%99oara,+Mure%C5%9F,+Romania&hl=en&ie=UTF8&ll=46.235055,24.836802&spn=0.001047,0.001206&sll=37.0625,-95.677068&sspn=54.884801,79.013672&oq=sighisoara&hnear=Sighi%C8%99oara,+Mure%C8%99,+Romania&t=h&z=20

 

Sageti si indicatoare nu o sa punem, mai bine cei care ajungeti la macara sunati la 0726 141739 si daca ma "ating" de bautura va explic, daca sunt ok va conduc, dar o sa scot la imprimanta o harta ca sunt doar 3 intersectii pana acolo si am sa o lipesc pe macara.

 

Sambata pentru cine doreste-pofteste si in limita a 10 motoare voi conduce o tura catre "Centru' Tarii" 100km dus-intors, plecare pe la 10, intoarcere pe la 15 cel tarziu. Tura de vizitare, facut poze si ce mai apucam, ca nu am facut rezervari la biserici dar ceva sigur gasim deschis. Cine nu merge, ramane sa pazeasca focul si sa bage aer in sticle

 

Duminica cine vrea, asa inainte de a pleca acasa, poate vizita un pic cetatea cu Sorin ca ghid, el le cam stie pe toate ca e localnic :-) Cam 2 ore face buffer full la cine nu a mai vizitat cetatea.

 

In rest, intalnire obisnuita, MZ-uri, voie buna, cazare la cort in livada, motoarele in curte, foc de tabara pana in noapte si ce ne mai organizam la fata locului. Alt tip de cazare nu putem oferi, cine vrea la pat va trebui sa se organizeze singur prin Sighisoara, pensiuni sunt gramada.

 

Vremea o sa fie buna, am aranjat deja :-)

 

Asta ar fi pe scurt din memorie, daca mai sunt intrebari raspund la ele cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...