Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc pentru toate informatiile . Asta este motoreta .... azi mi s-a defectat masina si mi-a fost de mare ajutor strecurandu-ma usor si rapid prin traficul infernal din Bucuresti .

post-29942-0-33315300-1506106654_thumb.jpg

post-29942-0-78626400-1506106655_thumb.jpg

post-29942-0-72942900-1506106657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Buna seara stie sa-mi explice cu trebuie legat la o instalatie moto acest releu electronic?

http://www.stolmot.com/images/products/big/REGULATOR-NAPIECIA-6V-MZ-ES-TS-AWO.2589.jpg


» Post actualizat in 22 Nov 2017 22:49

Buna seara stie sa-mi explice cu trebuie legat la o instalatie moto acest releu electronic?

http://www.stolmot.com/images/products/big/REGULATOR-NAPIECIA-6V-MZ-ES-TS-AWO.2589.jpg

Nimeni ? ... altadata pe acest forum se "plimbau"o gramade de mecanici si electronisti capabili sa rezolve si cea mai mica problema (bine inteles cu multa vointa de a ajuta) . :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Caut de cumparat ;

sticla far ES 175/250 originala

vitezometru ES 175/250 functional

Salutare, daca nu ai gasit suna la 0723220138 Cristi. Are vreo 5 MZ-uri de dezmebrat. Avea si far dar nu stiu daca e original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna seara stie sa-mi explice cu trebuie legat la o instalatie moto acest releu electronic?

http://www.stolmot.com/images/products/big/REGULATOR-NAPIECIA-6V-MZ-ES-TS-AWO.2589.jpg

» Post actualizat in 22 Nov 2017 22:49

Nimeni ? ... altadata pe acest forum se "plimbau"o gramade de mecanici si electronisti capabili sa rezolve si cea mai mica problema (bine inteles cu multa vointa de a ajuta) . :stuck:

Ce uameni rai. Sa le batem obrazul ca nu mai au multa vointa de a ajuta. rusinica! Ehe, pe vremea mea ii prindeai ca pe potarnichi, 3-4, unul il legai de baterie, unul de alternator si doi iti turnau benzina in rezervor. Numai sa nu torni apa pe ei. Sau aia erau gremlini? Ce vremuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut! Am și eu nevoie de un sfat. Am primit două ceasuri de km pt es (cele cu cadran galben) de la un prieten însă nu prea se vede contuarul de km și în plus sunt cam mătuite. Ce as putut a și cu ce materiale să le aduc strălucirea de alta data?

post-79436-0-34441800-1517730066_thumb.jpg

post-79436-0-94447900-1517730154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prima poza am facut un polish cu pasla f moale si pasta de dinti la turatie mica. plasticul e destul de firav, tre sa fii atent cand scoti placa de aluminiu din spate sa nu-l distrugi.

 

sau cauti o firma sa-ti faca unul nou (firmele de publicitate au aparatura pt asa ceva, il frezeaza in plastic sau imprimanta 3D) - poza 2

 

vitezometrele sunt cu inelul cromat ambutisat, cum cred sa le ai tu (cu acul indicator metalic) si cu inelul cromat infiletat pe carcasa (cu acul scurt de ebonita), ai grija cum desfaci carcasele sunt fragile si se sparg usor.

 

post-12587-0-69827400-1517857483_thumb.jpg post-12587-0-56902500-1517857508_thumb.jpg

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Daca te uiti mai sus, la pozele anterioare, vei observa ca am o lampa standard. A venit cineva la mine in vizita, a vazut la ce lucrez si a zis ca o sa-mi faca un cadou. Mi-a adus aceasta lampa de camuflaj, fluturasul din mijloc se roteste la 90 grade si o tablita din interior obtureaza lumina. Mi-a zis ca o are de cativa zeci de ani si nu i-a gasit nicio intrebuintare asa ca acum e pe mz. Este din aluminiu si sticla, nu am aflat inca de la ce provine, dar cred ca e ceva rusesc dupa sigla imprimata, o sa ma uit mai atent.......daca a vazut cineva o lampa asemanatoare poate ne lamureste.

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

M-am procopsit (este o poveste lunga} cu  o furca de ETZ nu stiu de care, cu roata , disc, etrier, pompa si maneta de pe ghidon, functionala, fara juguri si nu am ce face cu ea.Am sa rog pe cinea sa faca o poza  eu nu prea le am cu,, televizorul". O dau la schimb cu piese de RT3, poate fericesc pe careva. Tel. 0722569403.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori io furca...dar nu am piesele dorite de RT3 pentru schimb...asa ca te rog sa-i faci un pret, eventual pe componente, fiindca nu-mi trebuie chiar toata (si intreaga presimt ca are un pret care imi iese din buget!). Iar niste poze ar face cat o mie de cuvinte!👍

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deal! Retrag oferta pentru oricine altcineva pina vii sa ti-o iei. Ne intelegem atunci, mai o posirca , mai o caruta rasturnata, mai o benzina, mai o bambina, mai o brinzica, mai o atentie, mai vezi  si tu cite ceva ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata boieru'...mi-am notat, dau fuga la stana si iau niste branza proaspata si-o fleica de pastrama...ca jar ai avea prin batatura s-avem unde sa parporim pastrama!🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...