Sari la conținut

Loc De Intalnire


nightmare_cristy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Nu e rea ideea.

Abia astept s-o scot de la naftalina (motocicleta)! Am vazut zilele trecute ca unii n-au mai avut rabdare si au iesit cu motoru.Sper ca anul asta comunitatea motociclistilor din Giurgiu va fi mai mare si mai unita. Poate participam si noi, giurgiuvenii, la vreo reuniune moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

gata,io m am hotarat,nu mai stau ca anu trecut la ture prin oras,omor si ambreiaju degeaba,nici ungerea cum trebuie,mers la 2-3000 de ture ca sare gaboru ca e motoru prea turat si suna rau,sau vre un nebun de ti intoarce in fata fara sa se asigure.

o iau frumos spre bucuresti la asfalt curat ii dau sa ma satur si am rezolvat treaba.si in loc de stat in port io zic ca mai bine la bulgari la o terasa ceva,mai schimbam si noi locatia.si asa nu platim nimic la trecere.

voi ce ziceti?

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:57 -------------

gata,io m am hotarat,nu mai stau ca anu trecut la ture prin oras,omor si ambreiaju degeaba,nici ungerea cum trebuie,mers la 2-3000 de ture ca sare gaboru ca e motoru prea turat si suna rau,sau vre un nebun de ti intoarce in fata fara sa se asigure.

o iau frumos spre bucuresti la asfalt curat ii dau sa ma satur si am rezolvat treaba.si in loc de stat in port io zic ca mai bine la bulgari la o terasa ceva,mai schimbam si noi locatia.si asa nu platim nimic la trecere.

voi ce ziceti?

 

 

poate invitam si motociclistii bucuresteni, ca am vazut ca in ultima vreme s au invatat sa vina la giurgiu,grupulete grupulete.

asa facem o treaba ca lumea la sf de saptamana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata,io m am hotarat,nu mai stau ca anu trecut la ture prin oras,omor si ambreiaju degeaba,nici ungerea cum trebuie,mers la 2-3000 de ture ca sare gaboru ca e motoru prea turat si suna rau,sau vre un nebun de ti intoarce in fata fara sa se asigure.

o iau frumos spre bucuresti la asfalt curat ii dau sa ma satur si am rezolvat treaba.si in loc de stat in port io zic ca mai bine la bulgari la o terasa ceva,mai schimbam si noi locatia.si asa nu platim nimic la trecere.

voi ce ziceti?

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:57 -------------</small><br/>

poate invitam si motociclistii bucuresteni, ca am vazut ca in ultima vreme s au invatat sa vina la giurgiu,grupulete grupulete.

asa facem o treaba ca lumea la sf de saptamana

 

Daaa..la ciorba de peste din port sau in trecere spre bulgari.

Miau! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
hai sa stabilim un loc unde putem sta si noi :P :( :D :D :D ciclistii la o masa sa :laugh: sau sa :) poate mai la oras sau in alta parte, bagati si voi o propunere ceva care esti interesat

 

 

 

 

 

Eu unu zic sa ne intalnim la terasa in Alei...sau mai nou sa nu stricam traditia cu portu..stam pe ponton :lol: bem si `un suc o inghetata...decat pe banca la seminte .cine e pro sa ridice mana :lol:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hm...Duminica seara in jur de 8 cand ne-am intors noi de la Bulgari, am trecut si prin Giurgiu la port...erau 3-4 motociclisti acolo. Insa stand pe banca, pe faleza, am observat ca eram priviti de catre "baietasii" de langa noi, bancile alaturate...foarte de sus...parca eram extraterestri...

Pun si aici 2-3 poze :bigstar:

post-7727-1215077750_thumb.jpgpost-7727-1215077769_thumb.jpgpost-7727-1215077782_thumb.jpg

 

Am observat ca bulevardul (cred) Bucuresti e un fel de Magheru la noi...intens circulat de motoristi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...Duminica seara in jur de 8 cand ne-am intors noi de la Bulgari, am trecut si prin Giurgiu la port...erau 3-4 motociclisti acolo. Insa stand pe banca, pe faleza, am observat ca eram priviti de catre "baietasii" de langa noi, bancile alaturate...foarte de sus...parca eram extraterestri...

aia nu erau motoristi nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia nu erau motoristi nu?

nu...imi permit sa zic ca erau chiar manelisti la seminte...Dar 20-30 min cat am stat acolo nu si-au dezlipit ochii si urechile de pe noi...Poze cu maimuta ceva?! :bigstar:

Oricum, dragut prin Giurgiu...Imi place la apa, am sa mai vin in Port.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e ca voi care veniti din bucuresti priviti de sus si nu salutati.nu de putine ori eram pe bancute in port si treceau bucurestenii pe langa noi si nici urma de salut. de cate ori m am plimbat prin bucuresti am salutat si am fost salutat chiar si de la 3 benzi distanta, in schimb voi cd veniti la giurgiu...aveti impresia ca veniti la tara si nu mai tre sa salutati...aveti un aer de vedetism asa.

 

sunt convins ca si restul motociclistilor giurgiuveni imi dau dreptate. mi se parea nirmal sa opriti langa noi,sa ne salutam,sa vorbim,da voi....parca am avea ciuma sau ceva de genu..

la bucuresti nu mai tineti cont de asta.am format gasca,ne am plimbat ,am oprit la suc la mec la romana si nimeni n a tinut cont ca aveam numere de giurgiu.si era prima data cd ne intalneam ....asa ca...trageti voi concluziile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e ca voi care veniti din bucuresti priviti de sus si nu salutati.nu de putine ori eram pe bancute in port si treceau bucurestenii pe langa noi si nici urma de salut. de cate ori m am plimbat prin bucuresti am salutat si am fost salutat chiar si de la 3 benzi distanta, in schimb voi cd veniti la giurgiu...aveti impresia ca veniti la tara si nu mai tre sa salutati...aveti un aer de vedetism asa.

 

sunt convins ca si restul motociclistilor giurgiuveni imi dau dreptate. mi se parea nirmal sa opriti langa noi,sa ne salutam,sa vorbim,da voi....parca am avea ciuma sau ceva de genu..

la bucuresti nu mai tineti cont de asta.am format gasca,ne am plimbat ,am oprit la suc la mec la romana si nimeni n a tinut cont ca aveam numere de giurgiu.si era prima data cd ne intalneam ....asa ca...trageti voi concluziile

nu generaliza. noi cand am ajuns am salutat, am fost salutati inapoi. Insa orice padure are si uscaturi. In drum spre iesirea din Giurgiu, pe bulevardul Bucuresti cred, langa o biserica a trecut un grup de vitezane toti cu pasagere in fustite si topuri si nici unul nu s-a sinchisit sa salute inapoi...

Nu cred ca acest subiect merita dezbatut, pentru ca e o chestie generala, nu tine de bucuresteni, constanteni, giurgiuveni etc....E vorba de mentalitatea omului si atat.

in plus eu nu vb de motoristi :bigstar: read again!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu generaliza. noi cand am ajuns am salutat, am fost salutati inapoi. Insa orice padure are si uscaturi. In drum spre iesirea din Giurgiu, pe bulevardul Bucuresti cred, langa o biserica a trecut un grup de vitezane toti cu pasagere in fustite si topuri si nici unul nu s-a sinchisit sa salute inapoi...

Nu cred ca acest subiect merita dezbatut, pentru ca e o chestie generala, nu tine de bucuresteni, constanteni, giurgiuveni etc....E vorba de mentalitatea omului si atat.

in plus eu nu vb de motoristi :bigstar: read again!

Elena, de ce n-ai dat un telefon? Stii ca eram acasa... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi sa fim sanatosi,ca in rest...au inceput sa apara din ce in ce mai multe motoare prin al nostru district,ca sa zic asa...nici unul habar n-are de echipament si condus calumea,necum de salut.Merg pe plaiuri si dau din cap singur singurel... In oras ajung rar,si cand am ajuns nici tipenie de motor sau poate merg eu prea rar :bigstar: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elena, de ce n-ai dat un telefon? Stii ca eram acasa... :laugh:

Am stat maxim 1 ora...Nu am stiut ca esti, ma gandeam ca vii numai luni si marti pt examen. M-am intalnit in schimb cu Dya..

 

Noi sa fim sanatosi,ca in rest...au inceput sa apara din ce in ce mai multe motoare prin al nostru district,ca sa zic asa...nici unul habar n-are de echipament si condus calumea,necum de salut.Merg pe plaiuri si dau din cap singur singurel... In oras ajung rar,si cand am ajuns nici tipenie de motor sau poate merg eu prea rar :crack: .

Nu mai comentez despre asta ca zice lumea ca am fitze de bucuresti :bigstar:

 

Acum lasand asta la o parte: as mai veni la Giurgiu, dar nu numai in Port. In ce locuri frumoase mergeti pe langa Giurgiu?

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat maxim 1 ora...Nu am stiut ca esti, ma gandeam ca vii numai luni si marti pt examen. M-am intalnit in schimb cu Dya..

 

 

Nu mai comentez despre asta ca zice lumea ca am fitze de bucuresti :bigstar:

 

Acum lasand asta la o parte: as mai veni la Giurgiu, dar nu numai in Port. In ce locuri frumoase mergeti pe langa Giurgiu?

 

tu vino,ca stiu eu unde sa te duc :crack: ...sa-ti iei si costumul de baie pe dedesubt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vino,ca stiu eu unde sa te duc :crack: ...sa-ti iei si costumul de baie pe dedesubt!

Adica tu stiai ca sunt in Giurgiu...si un semn n-ai dat ca au venit oamenii astia. Bai, si m-am plictisit duminica.... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu stiai ca sunt in Giurgiu...si un semn n-ai dat ca au venit oamenii astia. Bai, si m-am plictisit duminica.... :bigstar:

din pacate eu am cam fost pe fuga...

m-am intalnit cu ei dupa ce am plecat de la poligon, seara si am stat foarte putin pt ca trebuia sa ajung acasa in jum de ora...si erau deja la terasa cand am ajuns eu acolo.

gata,m-am scos :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, dragut prin Giurgiu...Imi place la apa, am sa mai vin in Port.

mai frumos e la Biker,s, parere mea :bigstar: nu sunt seminte si nimeni nu e extraterestru, nu?

Editat de mandeamarcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...