Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

E prea ridicat de c#r pentru un cafe. Inca mai ai timp sa-i faci semicadrul ala drept. O sa muncesti oleaca, pana gasesti un unghi potrivit incat sa-ti ramana si ceva distanta pana la roata.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, john17 a spus:

FZ6 a apaut in 2004, are alt motor si cadrul de Al, asta e un FZS600.

Corect. Scuze!

1 oră în urmă, adidas a spus:

E prea ridicat de c#r pentru un cafe. Inca mai ai timp sa-i faci semicadrul ala drept. O sa muncesti oleaca, pana gasesti un unghi potrivit incat sa-ti ramana si ceva distanta pana la roata.

Eu am impresia ca este prea apropiat de roata. Sunt tare curios cum o sa stea pasagerul tinand cont ca scaritele au ramas pe pozitia normala.

Uite poza din lateral din care iti poti da seama de unghiul cadrului. Am crezut ca pot monta saua din poza dar este prea ingusta si am construit-o de la 0. Am impresia ca este prea lata fata de roata spate chiar si cu anvelopa de 200.

 

71F70261-54ED-4C0E-B197-7CEB2F8B89EB.jpeg

94279223-EC05-459E-8961-98CA49FD0755.jpeg

Editat de aldraqraudetot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa zis si eu ca e prea aproape. Scaritele se pot muta dar cadrul prea jos nu e bun. Poti face saua mai subtire de vreo 3-4 cm si mai castigi ceva. Oricum distanta pana jos sa fie in jurul la 800mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, adidas a spus:

Asa zis si eu ca e prea aproape. Scaritele se pot muta dar cadrul prea jos nu e bun. Poti face saua mai subtire de vreo 3-4 cm si mai castigi ceva. Oricum distanta pana jos sa fie in jurul la 800mm.

Sunt curios cum o sa vina de la tapitat. Cu siguranta o sa fie mai lata pentru ca are de imbracat si pe lateral. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat una de pe eBay UK, e impecabila si a costat 35 lire. Fac o Yamaha SR500.

46895017_997779817077458_7337126682257522688_n-300x297.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, adidas a spus:

Eu mi-am luat una de pe eBay UK, e impecabila si a costat 35 lire. Fac o Yamaha SR500.

46895017_997779817077458_7337126682257522688_n-300x297.jpg

M-am uitat si la modelul asta dar la noi nu am gasit decat pe maro. Imi pare rau ca nu am poza cu farul, este un model cu led si xenon. Trebuie sa ma gandesc ce semnale ii montez pe fata. Pentru spate o sa cumpar banda led cu semnale stop si semnale incluse. Mi-a comunicat un prieten si coleg de forum ca nu am respectat mai nimic din ce inseamna cafe racer. Nu m-am documentat deloc inainte sa ma apuc de ea. A fost ceva pe pe repede inainte si am decis sa o modific pentru ca nu imi placea normala. Lucrez cu motocicletele, merg zilnic cu z650 si am zis sa-mi fac o nebunie mai veche, cafe racer. Sunt convins ca nici baza nu am ales-o bine dar m-am decis dupa ce am luat-o. Initial am luat motocicleta pentru scoala dar toti elevii fugeau de ea crezand ca este grea si ii mai deranja faptul ca "nu se misca bordul odata cu ghidoanele" 😂😂😂

Sper sa iasa macar pe gustul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i pune banda led, ca nu merge pe orice model, pune-i unul clasic rotund si semnale la fel.

Asta e ce am ales eu pt SR500:

 

rBVaVVy66s6AaFrJAAT1DGzxM78661.jpg

61e0csMkP3L._SR500,500_.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 06.04.2020 la 21:45, adidas a spus:

Nu-i pune banda led, ca nu merge pe orice model, pune-i unul clasic rotund si semnale la fel.

Asta e ce am ales eu pt SR500:

 

rBVaVVy66s6AaFrJAAT1DGzxM78661.jpg

61e0csMkP3L._SR500,500_.jpg

Am eu banda led la un cafe si se cam strica, eu am pus ceva de pe ebay la 2 lei si nu sunt asa incantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.04.2020 la 21:34, aldraqraudetot a spus:

ii mai deranja faptul ca "nu se misca bordul odata cu ghidoanele"

stai sa vada cum e noaptea pe cheia cand nu se misca farul cu ghidonul :D

La 06.04.2020 la 21:45, adidas a spus:

Nu-i pune banda led, ca nu merge pe orice model, pune-i unul clasic rotund si semnale la fel.

Asta e ce am ales eu pt SR500:

 

 

 

subscriu. mergi pe aspect mai retro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 21.04.2020 la 14:37, frigider a spus:

stai sa vada cum e noaptea pe cheia cand nu se misca farul cu ghidonul :D

subscriu. mergi pe aspect mai retro.

Am incercat sa fac ceva dragut din ea. Inca astept sa vina saua de la tapitat si vedem ce o sa iasa la final

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, aldraqraudetot a spus:

Am incercat sa fac ceva dragut din ea. Inca astept sa vina saua de la tapitat si vedem ce o sa iasa la final

Da man, proiectul tau. Deciziile tale. Banii tai. Timpul tau. 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...