Sari la conținut

Totul despre Casco si Full Casco


X-tremeRUN
 Share

Postări Recomandate

bancile nu fac casco nici daca ai 30 de ani

 

Si nici dupa 35 nu-ti mai face nimeni, ca oricum mai ai cativa ani si mori.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 345
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bancile nu fac casco nici daca ai 30 de ani

 

CA SA TERMINAM CU FAZA CU BANCILE:

 

BANCILE NU FAC ASIGURARI ! ! !

 

ASIGURARILE LE FAC SOCIETATILE DE ASIGURARE, RESPECTIV REPREZENTANTII LOR.

 

Confuzia se face din cauza unor denumiri precum BCR Asigurari, OTP asigurari, CREDIT EUROPE Asigurari. Acestea sunt SOCIETATI DE ASIGURARE

 

NU te poate obliga nimeni sa iti faci asigurare pentru casa pe credit, masina sau motoreta in leasing (sau credit) la banca de unde iti iei creditul (societatea de unde iti faci leasing-ul) dar cel mai posibil ca iti vor oferi un pret mai bun sau cel putin nu va mai trebui sa alergi tu peste tot sa gasesti cota cea mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut CASCO la Fata-Generali prin broker "RCA-Ieftin.ro"

 

Fransiza: 20% furt , 3% avarii

Suma asigurata 101 mil , platesc 9 mil/an (se poate si in rate, 10% reducere la plata integrala)

Livrare la domiciliu ... acopera cam tot in afara de explozie nucleara, bombe... inclusiv daca piloteaza altcineva cu consimtamantul tau.

 

10+

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut CASCO la Fata-Generali prin broker "RCA-Ieftin.ro"

 

Fransiza: 20% furt , 3% avarii

Suma asigurata 101 mil , platesc 9 mil/an (se poate si in rate, 10% reducere la plata integrala)

Livrare la domiciliu ... acopera cam tot in afara de explozie nucleara, bombe... inclusiv daca piloteaza altcineva cu consimtamantul tau.

 

10+

 

 

numa' sa nu cazi cu ea ca nu te despagubesc!!! :scratch: (glumeam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

eu ma kinui de 2 luni sa iau banii de la fata asigurari ...mai bine va duceti in alta parte ...saptamana viitoare ii voi da in judecata daca nu se rezolva problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
CA SA TERMINAM CU FAZA CU BANCILE:

 

BANCILE NU FAC ASIGURARI ! ! !

 

ASIGURARILE LE FAC SOCIETATILE DE ASIGURARE, RESPECTIV REPREZENTANTII LOR.

 

Confuzia se face din cauza unor denumiri precum BCR Asigurari, OTP asigurari, CREDIT EUROPE Asigurari. Acestea sunt SOCIETATI DE ASIGURARE

 

NU te poate obliga nimeni sa iti faci asigurare pentru casa pe credit, masina sau motoreta in leasing (sau credit) la banca de unde iti iei creditul (societatea de unde iti faci leasing-ul) dar cel mai posibil ca iti vor oferi un pret mai bun sau cel putin nu va mai trebui sa alergi tu peste tot sa gasesti cota cea mai buna.

 

 

si pana la urma BCR Asigurari este societate de asigurari sau este banca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator paulmihalache
Daca fac asigurare pentru un scuter generic. dupa cateva zile pot sa o trec pe alt scuter?

 

 

Nu.

Asigurarea este valabila doar daca pe talon exista aceleasi date ca in asigurare. (serie sasiu, nr imatriculare,...etc)

Fiind alt scuter, are alta serie de sasiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista vreun service moto specializat in care sa duci moto avariata si sa o iei boboc in cateva zile, fara sa iti faci griji de bani, piese care nu sunt pe stoc sau care dureaza mai bine de o luna sa vina din strainatate ori alte probleme de genul asta? eu sunt de acord ca piata moto nu e atat de vasta ca cea auto, dar sa fim seriosi

 

Din nefericire, 10 asigurari CASCO nu sint capabile sa produca ceea ce doresti tu, sau eu!!!

Doar daca dam o fuga peste frontiera si traim acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator paulmihalache
Din nefericire, 10 asigurari CASCO nu sint capabile sa produca ceea ce doresti tu, sau eu!!!

Doar daca dam o fuga peste frontiera si traim acolo!

 

 

Eu cred ca problema este de infrastructura sau de mentalitate, asigurarile sunt adaptate la ce avem noi. Asiguratorii vor oferi intotdeauna o asigurare adaptata la nivelul de trai. E un cerc vicios in care ne invartim.

De exemplu: Daca politia si-ar face mai bine treaba, asiguratorul ar impune asiguratului o fransiza mai mica pentru acoperirea riscului de furt.

Daca drumurile ar fi mai bune: de asemenea fransiza suportata de client pentru avarii totale sau partiale ar fi mai mica.

 

si tot asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
eu ma kinui de 2 luni sa iau banii de la fata asigurari ...mai bine va duceti in alta parte ...saptamana viitoare ii voi da in judecata daca nu se rezolva problema

 

 

pt ca am fost intrebat pe pm de mai multe pers care este parerea mea despre fata-asigurari o sa scriu si aici....banii de pe despagubire tot nu am reusit sa ii iau, pur si simplu nu vor sa despagubeasca, nu au invocat nici un motiv pt care nu ar despagubi....pe 26 martie este prima infatisare la judecatorie pt ca am fost nevoit sa ii actionez in instanta...accidentul a avut loc pe 16 septembrie , de atunci tot trag de ei sa imi recuperez banii...sfatul meu e sa evitati FATA ASIGURARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WhoTF is fata-asigurari? Daca tot faceti CASCO, faceti la niste firme mai cunoscute. Hai ca RCA e obligatoriu si mai treaca-mearga (desi nu va doresc sa intrati in vreunul, iar asigurarile va caute motive si in kur ca sa nu plateasca), insa pentur CASCO nu exista nicio scuza ca sa alegi firme fantoma..

 

Apropo, pe topicul de furturi scria cineva ca unele firme au reinceput sa faca asigurari si la moto mai vechi. Aveti idee de asa ceva? (ma intereseaza doar pentru furt.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Totul despre Casco si Full Casco

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...