Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Ieri fusei de-mi facui tricoi...si cam asa iesi...

post-24853-1246601262_thumb.jpg

post-24853-1246601286_thumb.jpg

da e destul de scump si calitatea lasa nitel de dorit

40 ron daca ai tricou / 60 ron cu tricoul lor :)

mai vrea cineva? sau poate gasiti sa le facem undeva mai ieftin...

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ieri fusei de-mi facui tricoi...si cam asa iesi...

da e destul de scump si calitatea lasa nitel de dorit

40 ron daca ai tricou / 60 ron cu tricoul lor :)

mai vrea cineva? sau poate gasiti sa le facem undeva mai ieftin...

 

La 60 RON cu tot cu tricou este foarte scump, nu scump.Totusi nu am retinut....unde ziceai ca l-ai facut? :)

 

La urmatoarea intalnire o sa vin cu un tricou pe care l-am luat cu 70 RON de la Motorman35.Calitate impecabila, de top, atat tricoul, cat si imprimeul in sine.Tricoul respectiv a fost facut in Spania.

 

Tipul zicea ca poate imprima tricouri si dupa sablonul clientului.Vorbeste cu el.Poate va intelegeti la pret pentru o comanda mai babana.Calitatea la care lucreaza sigur nu ai s-o gasesti aici.

 

Pentru edificare, vezi topicul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 60 RON cu tot cu tricou este foarte scump, nu scump.Totusi nu am retinut....unde ziceai ca l-ai facut? :)

 

La urmatoarea intalnire o sa vin cu un tricou pe care l-am luat cu 70 RON de la Motorman35.Calitate impecabila, de top, atat tricoul, cat si imprimeul in sine.Tricoul respectiv a fost facut in Spania.

 

Tipul zicea ca poate imprima tricouri si dupa sablonul clientului.Vorbeste cu el.Poate va intelegeti la pret pentru o comanda mai babana.Calitatea la care lucreaza sigur nu ai s-o gasesti aici.

 

Pentru edificare, vezi topicul asta!

L-am facut la un d-asta de cadouri personalizate in Carrefour, am mai intrebat si in mag. Unirea la parter si tot atat era, doar ca pentru ala d p fata tricoului imi mai cerea niste bani in plus...

Pai eu vorbesc cu tipul de mi-ai zis...dar n-o sa-mi fac eu 20 de tricouri ... hai sa vedem daca va place desenul si cum se vede pe tricou, spuneti care vreti si le facem pe toate odata...asa daca ma duc azi cu 1 maine cu 2 ...

Deci ?! luam o pagina de forum si ne trecem numele pe ea...facem ca o lista asa...pe tine cum te cheama si cate bucati vrei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luati legatura cu Chopper Angel parca, in iarna facuse tricouri cu ATENTIE LA MOTO si era la pretul de 30 lei. Vedeti unde a facut ea.

Editat de q_simi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luati legatura cu Chopper Angel parca, in iarna facuse tricouri cu ATENTIE LA MOTO si era la pretul de 30 lei. Vedeti unde a facut ea.

 

Am luat si eu un tricou de la ea in iarna cu MOTOCICLISTI IN TRAFIC.

A iesit ieftin, dar calitatea imprimeului a fost slaba, dupa cateva spalari DE MANA, acesta s-a "crapat".In momentul de fata, tricoul nu mai poate fi purtat "in lume" din cauza urmelor de imprimeu ramase pe tricou.

Totusi la 15 lei cat am dat pe un tricou imprimat, ce pretentii pot sa am? :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri fusei de-mi facui tricoi...si cam asa iesi...

post-24853-1246601262_thumb.jpg

post-24853-1246601286_thumb.jpg

da e destul de scump si calitatea lasa nitel de dorit

40 ron daca ai tricou / 60 ron cu tricoul lor :)

mai vrea cineva? sau poate gasiti sa le facem undeva mai ieftin...

puteti sa incercati la mine .... www.valeo-media.ro e 40 cu tricou cu tot dar problema ar fii transportul din Tg-Jiu pana la voi in Bucuresti.Daca va strangeti mai multi e mai putin transportul.

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa incercati la mine .... www.valeo-media.ro e 40 cu tricou cu tot dar problema ar fii transportul din Tg-Jiu pana la voi in Bucuresti.Daca va strangeti mai multi e mai putin transportul.

Ce ziceti?

 

 

Salutare

 

Va fac eu ma ieftinache...

sa-mi trimiti grafica sa fac unu pt mine de proba si daca va place

facem...

cam la 25 RON cu tot cu tricou - pretul asta doar pentru tricouri albe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE:

 

CE FOLOSITI CA LUBRIFIANT PENTRU LANT, ULEI, UNSOARE, SPAY PT LANT??? :laugh:

 

Eu folosesc gama MOTUL: Motul CHAIN LUBE ROAD + Motul CHAIN CLEAN

 

Pentru detalii ia legatura cu LinX.Are preturi bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragi posesori de GS500.Ma alatur si eu voua cu ultima mea achizitie:Suzuki GS500 E, din 94´,37,750 km (eu l-am luat la 37.500) deci inca sunt proaspat in japoneze.Vin de pe comuniste...si pana acum simt raiul pe pamant :laugh: .

Moto mere de rupe pamantul,doar ce am schimbat uleiul(Total 10W40) placutele de frana(fata+spate)simeringuri furca fata noi,bujii NGK si fise NGK noi,iar toba este stok.Am cauciucuri Dunlop pe ea,dar as vrea ceva mai bun...o recomandare ceva?

 

 

Aceasta este frumusetea :D

 

P.S:Ala de pe moto sunt eu.Urmatoarele poze vin din excursia de la Dunare care va fii maine.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

vin si eu cu o intrebare in legatura cu semnalizarile spate:

a incercat cineva sa incorporeze in stop 2 semnalizari cu led??si mai ales e legal asa ceva??

precizez ca sticla stopului e clara .stopul pe frana si pozitia fiind deja pe led.

ms

Editat de pogor[frate]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

vin si eu cu o intrebare in legatura cu semnalizarile spate:

a incercat cineva sa incorporeze in stop 2 semnalizari cu led??si mai ales e legal asa ceva??

precizez ca sticla stopului e clara .stopul pe frana si pozitia fiind deja pe led.

ms

daca n-a incercat nimeni pana acum o sa incerci tu...si ne spui si noua ce si cum...daca-ti reuseste.

Legal...hmm...nu prea cred ca ar fi pt ca-i "home made" deci nu-i omologat.

Gandeste-te totusi la un singur lucru...te mai vede lumea ca semnalizezi? Si eu ma gandeam la ceva semnale mai mici...cu leduri...dar m-am razgandit dupa ce am vazut pe la unii, altii cam cum se vede...

Spor la modificari. Eu m-am apucat acuma sa schimb culorile la ceasurile de bord...alb cu gradatii negre si lumina albastra ... cred c-o sa iasa belea...cand termin pun poze...indiferent daca iese ok sau nu... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

vin si eu cu o intrebare in legatura cu semnalizarile spate:

a incercat cineva sa incorporeze in stop 2 semnalizari cu led??si mai ales e legal asa ceva??

precizez ca sticla stopului e clara .stopul pe frana si pozitia fiind deja pe led.

ms

 

Parca scrie in Codul Rutier ca orice modificare la sistemele optice ale vehicolului trebuie sa fie omologate. Deci daca gasesti unele care sunt omologate deja ai scapat usor. Daca faci ceva custom ar trebui sa te duci la RAR sa ti le omologezi (parca se trec in talon). Altfel orice politist poate sa-ti dea amenda cand te opreste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ar arata urmatorul meu proiect...

post-24853-1247051383_thumb.jpg

iar seara se va aprinde pe albastru...

post-24853-1247051650_thumb.jpg

 

mai vrea cineva? ma ajutati ?

 

Am nevoie de idei cum as putea face asa ceva ... "how to..." astept raspunsuri

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o intrebare in legatura cu semnalizarile spate:

a incercat cineva sa incorporeze in stop 2 semnalizari cu led??si mai ales e legal asa ceva??

precizez ca sticla stopului e clara .stopul pe frana si pozitia fiind deja pe led.

 

Am studiat si eu problema asta cu ceva timp in urma.Pe mine ma tenta sa cumpar stopul asta.Arata bine si e usor de montat, dar si sa dau 140 $ pe un stop, parca e cam mult, nu? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: De unde pot achizitiona garnitura de la capacul de chiuloasa, are cineva de vanzare ? Si as mai vrea o maneta de ambreiaj

 

Salut incearca la http://www.elfworkshop.ro/ .Gasesti piesele astea pe stoc si nu sunt nici scumpe...parca maneta de ambreaj e vreo 30 roni !

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am studiat si eu problema asta cu ceva timp in urma.Pe mine ma tenta sa cumpar stopul asta.Arata bine si e usor de montat, dar si sa dau 140 $ pe un stop, parca e cam mult, nu? :blink:

 

Urasc semnalizarile de genul asta. asa este pe passat-ul nou, nu vezi cand vrea sa semnalizeze... parerea mea e ca e o porcarie care nu trebuie omologata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urasc semnalizarile de genul asta. asa este pe passat-ul nou, nu vezi cand vrea sa semnalizeze... parerea mea e ca e o porcarie care nu trebuie omologata.

 

:P Corect! Eu nu l-am luat si din motivul asta!

Gandeste-te la urmatoarea situatie:soare puternic din spate, pui semnal dreapta(vrei sa faci la dreapta pe o strada laterala), franezi, insa soferul din spatele tau vede ca semnalizezi dreapta, dar sigur nu va bunghi ca ai si franat, intrucat jumatate din stop clipeste pe galben iar cealalta jumatate lumineaza rosu!Si da peste tine, logic nu? :laugh:

 

Este modelul american de stop, intalnit pe toate masinile de peste ocean:acelasi bec are 3 functii(frana, stop si semnal).

E destul de periculos modelul.

 

Cat despre omologarea unui astfel de stop, sigur nu se pune problema in RO.

Il montezi pe barba ta:daca n-ai accident, in cel mai bun caz ramai fara talon! :blink:

 

Insa asta nu inseamna sa nu aducem la cunostinta opiniei publice si varianta de mai sus, nu? :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor... eu am facut cv de genul... stop cu led-uri (40 E), vede foarte tare...si semnale cu bec halogen de 23 watt (10 e buc), care de asemenea vad foarte taree.... si nu ma incurca cu absolut nimic pt ca semnalizarile sunt destul de mici... parerea mea e ca semnalizarile trebuie lasate separat de stop...

 

numai bine

post-45327-1247076025_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o chinuiala destul de mare in PS am desenat asta ...

post-24853-1247120823_thumb.jpg

post-24853-1247120830_thumb.jpg

post-24853-1247120839_thumb.jpg

Zilele astea o sa caut sa printez pe o folie transparenta sa vedem ce iese...

 

si mai ramane sa vedem si noaptea cum o sa se vada....

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care esti cu un GS mov in zona Rahova, mai exact pe langa Electromagnetica si mai exact pe langa Shaormeria Melisa? Sunt curios ca iti vad motoru' parcat p'acolo zilnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care esti cu un GS mov in zona Rahova, mai exact pe langa Electromagnetica si mai exact pe langa Shaormeria Melisa? Sunt curios ca iti vad motoru' parcat p'acolo zilnic.

unde mai exact ? la intersectia sebastian cu 32 cu aia de duce in ferentari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...