Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Daca vreti neaparat cauciuc mai lat,puneti maxim de 140/70-17,daca puneti de 150 o blegiti de tot :ok:)

 

ca veni vorba de semnalizari,eu mi-am pus unele cu folie de carbon pe ele,micute triunghiulare.Faine.

35 lei/set de 2(pentru cine mai vrea)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut baieti ...nou posesor de Gs500 din 1999...l-am cumparat acum 2 zile dar are o "bataie "la motor la relantii in sarcina dispare, m-am gandit sa il desfac sa verific cuzineri si ce mai e nevoie, am demontat jumatate de motor si mi-a cazut de undeva un arc mic si o bucatica de metal (care venea in arc ) cu capul in forma de semibila nu stiu cum sa ii zic, nu imi dau seama de unde poate fi sau poate nu este de la el si a ramas pe jos de la vreo masina ... voi reveni cu poze poate stie cineva de unde ar putea fi si problema a2a, in partea dreapta la incarcare e normal sa fie ulei ? bobiajul respectiv (ma gandesc ca se ocupa cu incarcarea ) sa stea in ulei ?:-?

P.S: cuzineti de unde as putea face rost ? :-?

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti ...nou posesor de Gs500 din 1999...l-am cumparat acum 2 zile dar are o "bataie "la motor la relantii in sarcina dispare, m-am gandit sa il desfac sa verific cuzineri si ce mai e nevoie, am demontat jumatate de motor si mi-a cazut de undeva un arc mic si o bucatica de metal (care venea in arc ) cu capul in forma de semibila nu stiu cum sa ii zic, nu imi dau seama de unde poate fi sau poate nu este de la el si a ramas pe jos de la vreo masina ... voi reveni cu poze poate stie cineva de unde ar putea fi si problema a2a, in partea dreapta la incarcare e normal sa fie ulei ? bobiajul respectiv (ma gandesc ca se ocupa cu incarcarea ) sa stea in ulei ?:-?

P.S: cuzineti de unde as putea face rost ? :-?

 

 

 

 

cuzinetii se comanda de la suzuki, au un cod pe ei si se iau numai dupa codul ala nu se potrivesc de la un gs500 la altul, ca i-am schimbat eu.10-15 euro setul ca vin cate 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti neaparat cauciuc mai lat,puneti maxim de 140/70-17,daca puneti de 150 o blegiti de tot :ok:)

 

ca veni vorba de semnalizari,eu mi-am pus unele cu folie de carbon pe ele,micute triunghiulare.Faine.

35 lei/set de 2(pentru cine mai vrea)

 

Numai bine!

 

 

Multumesc pentru sfaturi, dar stiti ma gindeam eu asa un pic...joponezul ala cind a construit moto..si a spus ca un Dumnezeu " TU VEI MERGE INCALTATA CU 130/70 17" oare a spus aiurea.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce pret ? :ok:

 

 

 

Salut! daca ti-ai facut rost de belly fairing, as vrea si eu niste sfaturi;). Vreau sa-l modific pe placul meu, cu niste crash-paduri, belly fairing, stop sport, oglinzi de carbon. Maine ma duc pana la un nene care se ocupa cu carene de cross-uri si enduro, poate rezolv cu el si imi face una la comanda :blbl:

 

 

Pana acuma am pe ea toba de la un Ninja, masca cyclop, semnalizari sport pe halogen. De asemenea mai vreau sa-i schimb cauciucurile(cel de pe spate ii 98% dar ii bun pt enduro:)). Am pus 3 poze, data nu corespunde, iar semnalizarile nu le aveam puse.Bafta tuturor!

post-54713-1276550661_thumb.jpg

post-54713-1276550684_thumb.jpg

post-54713-1276551212_thumb.jpg

Editat de marutza06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti ...nou posesor de Gs500 din 1999...l-am cumparat acum 2 zile dar are o "bataie "la motor la relantii in sarcina dispare, m-am gandit sa il desfac sa verific cuzineri si ce mai e nevoie, am demontat jumatate de motor si mi-a cazut de undeva un arc mic si o bucatica de metal (care venea in arc ) cu capul in forma de semibila nu stiu cum sa ii zic, nu imi dau seama de unde poate fi sau poate nu este de la el si a ramas pe jos de la vreo masina ... voi reveni cu poze poate stie cineva de unde ar putea fi si problema a2a, in partea dreapta la incarcare e normal sa fie ulei ? bobiajul respectiv (ma gandesc ca se ocupa cu incarcarea ) sa stea in ulei ?:-?

P.S: cuzineti de unde as putea face rost ? :-?

 

In partea dreapta a motorului este alternatorul(ce se ocupa cu in icarcarea :D ) acolo trebe sa fie uscat-uscat.

Daca e ulei,trebuie sa schimbi simeringul din partea exterioara a rulmentului,peste acel simering vine rotorul de la alternator.

 

Eu aveam o bataie extraordinara la motor intre 4.000rpm si 6.000 rpm, si intr-o zi am desfacut rezervorul(de ce numai stiu,oricum decurand)

Cand il pun la loc,nu se mai audea nimic :cheers:.Am tras 2 injuraturi si de drag mergeam cu ea la 5.000rpm :10:,si nu-mi venea a crede!!!

 

Asa ca,vedeti sa nu aveti,ca si in cazul meu,rezervorul pus prost si sa zdrongane(eu credeam ca sunt jocurile de la supape,ma cam intristasem cand l-am auzit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat azi am vandut GS-ul, va salut pe toti cei care ati ramas fideli brandului si va doresc spor la cat mai multi kilometri fara probleme!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care esti un mecanic mai bun prin bucuresti ?:P Am dat-o la un "prieten" care s-a laudat ca i-a dat blana! A doua zi am observat ca se aude un zgomot ciudat (sasait) plus cand e in sarcina (viteza) si dau peste o groapa ceva se aude un click ... ce poate fii ?? lantul de distributie, vreo supapa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva ce toba se potriveste pe gs incat sa mearga mai bine si sa sune mai tare.bafta

iti recomand

nu una - se aud
si dai si cu
:P

toata afacerea te duce la vreo 500 ron cu tobele noi noutze de la magazin

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as da toba originala pe nimic in lume!!! :P

 

p.s:mihai,ce ni se aseamana numerele de inmatriculare ;)

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu tre sa dea toba originala...ba chiar e recomandat s-o tine pentru RAR, ITP si alte d-astea.

 

Intr-adevar, toba originala a lui Mihai e cea mai buna toba de mers la RAR! ;)

ps: in toamna tre sa fac si ITP-ul deci trebuie sa mai facem odata manevra :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu tre sa dea toba originala...ba chiar e recomandat s-o tine pentru RAR, ITP si alte d-astea.

 

 

Nu,eu ma refeream sa o demonteze de pe motocicleta.Sincer sa fiu,ador sunetul motorului cu toba stok!

 

Acum...depinde de gusturi. :P

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Cu parere de rau, tre' sa anunt ca-mi vand gs-ul daca e careva interesat an2005, albastru, necazut, pregatit de sezon, 7000km pret 2000euro 0769291021.

frumos GS-ul tau ... ai si ceva poze? Pozele fac cat 1000 de cuvinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vroiam cu carena, dar intr-o zi mindrul GS a vrut sa doarma pe o parte, asa ca din "stind pe 2 roti" a executat manevra "culcat pe crash-bar".

 

Am si eu un GS de vanzare (1996, 1200Eur). Imi doresc ceva mai puternic si cu carena. Daca este cineva interesat, mai multe detalii puteti gasi aici:

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...996-305214.html

 

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am o frica mare in ultima vreme :laugh: Trebuie sa-mi duc Gs-ul la ITP insa numai la RAR se mai poate face la motociclete. A mai fost cineva pana acum sa-mi zica cum ii, cum se uita la motor si la toba?

 

Grija o am doar pentru toba deoarece nu-i stock ci de la un Ninja 750 si suna cam tare(acceptabil) cand trece de 3000 de rotatii/min.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...