Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu un gs 500 f din 2006 mai chinuit aveti idee unde as putea sa-l dau cu 25 milioane vechi???

 

am acte la el tot. si prima factura a primului cumparator.

Editat de gaby-s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e din '97 si are pe bord aproape 50 000, in conditiile in care in ultimele doua sezoane am avut permisul suspendat 4 luni, dupa care am avut un accident care m'a tinut departe de motociclism fix un an ... in opinia mea km din bord nu ar trebui luati in considerare la evaluarea unui motor, pentru ca de cele mai multe ori nu sunt reali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, la prima vedere spun ca a schimbat ceasurile, eu mi-am luat GS-ul cu 22 de mii din 91'.

Sau in fata mai e un 1. Sau un 2. Doar ca ceasul nu-l poate afisa :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

SIGUR! Doar ca ceasul a trecut inca odata de km 0 ;) am un gs din 2007 si are 19.000 :baldy:)

Eu sincer nu pot sa inteleg cum naiba exista de vanzare in RO motociclete fabricate in '9x cu 20-30k km...... pare mai mult decat absurd!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!!

 

Am tras cu mobra ieri pe mai pe'nserate o tura,si am obervat in ce hal zdranganea lantul,drept urmare,cand am venit acasa,am vrut sa-l intind.

Am remarcat cu stupoare ca nu se mai poate intinde :baldy: ,frumos,nu?

 

Deci am nevoie de un pinion spate in stare buna,lantul il am deja si pinionul de atac.Mi-as fi luat noi,dar dupa ce-am bagat ~500 euroi in ea...nu-mi mai stau chiar asa banii in buzunar.

 

P.s: maine e ultima zii cu furca de gs ;) ,poimaine montez furca de bandit(acum mi-au venit jugurile de la rectificat),si normal,pun pozeeee!!!

 

Numai bine!

post-30304-1282299600_thumb.jpg

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Pentru cei cu modelul F carenat, am un parbriz ramas prin casa ^_^

Sa-mi ziceti care aveti nevoie de el ..altfel il arunc.

 

Domne, cum sa-l arunci? Ala e trofeu de lupta: se pastreaza atarnat pe perete, sub ceasul cu cuc! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne, cum sa-l arunci? Ala e trofeu de lupta: se pastreaza atarnat pe perete, sub ceasul cu cuc! :D

 

^_^) Lasa ca am destule amintiri si "suveniruri" de la motor.

O sa le pastrez pe alea care ocupa cel mai putin spatiu prin casa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Lasa ca am destule amintiri si "suveniruri" de la motor.

O sa le pastrez pe alea care ocupa cel mai putin spatiu prin casa :)

Baiiii,il faci aplica de perete si sub zona neagra pui 1-2 beculete orientate in sus. E de efect! :D

Glumesc, de fapt, da cu el de beton sa vedem ce rezistenta are ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna! am o intrebare, a avut vreunul dintre voi limitare in carburatoare [ca un fel ed capacele in interiorul capacelor de la carburatoare] si le-a scos ? fiindca am fost la un service si mi-au curatat si sincronizat carburatoarele si m-au incurajat sa renunt la limitarile acelea, ei sustinand ca trebuiesc doar indepartate capacele, nu si schimbate cuiele,jicloarele [needle jet,jet needle, jet pilot, main jet]. iar acum, dupa ce am scos limitarile, in treapta a 6a de la 6500 rpm in sus are o perioada de 2-3 secunde in care nu imi accelereaza, ramane plafonata acolo desi eu trag de acceleratie, apoi isi revine, trece peste acest prag si accelereaza brusc. dimensiunea cuielor difera oare daca am avut limitari ..? opinii? :laugh: multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te supara, care e viteza ta de croaziera ?? ;)

in treapta a 6a la 6500 rpm am 130 km/h,poate putin peste. tu cu ce viteza mergi pe autostrada? ca viteza de croaziera e ok, 120-130km/h, dar daca vrei sa depasesti fara sa dai treapta inferioara? doar sa tragi putin de gaz, ca mai e destul pe cadran pana la rosu :laugh: si da, stiu predica cu a6a e pentru consum, vrei sa depasesti , dai a 5a si se trezeste herghelia de cai GSistici sub tine :D totusi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in treapta a 6a la 6500 rpm am 130 km/h,poate putin peste. tu cu ce viteza mergi pe autostrada? ca viteza de croaziera e ok, 120-130km/h, dar daca vrei sa depasesti fara sa dai treapta inferioara? doar sa tragi putin de gaz, ca mai e destul pe cadran pana la rosu ;) si da, stiu predica cu a6a e pentru consum, vrei sa depasesti , dai a 5a si se trezeste herghelia de cai GSistici sub tine :lol: totusi....

 

Cand vrei sa depasesti, fiind in a 6-a, schimbi motorul! :D

 

Nu mai stiu cum era la GS, parca la 6.000 rpm aveam vreo 120 km/h.

La astalalta, la 6.000 rpm am 116 km/h. Stiu sigur asta, pentru ca mi-am blestemat zilele prima mie de km in care nu ai voie sa ii dai mai mult de 6.000 rpm.

Da' e asa fain sa ajungi in cateva secunde (vreo 4, 5 la numar) de la 116 km/ la 180 km/h, fara sa schimbi viteza! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebam asa de curiozitate, eu imi modific viteza de croaziere dupa fiecare data cand ma uit la topicul cu accidente. din pacate traim in romania si cand ai zis [raisa] de 6500 rpm, al tau fiind carenat, ma gandeam ca ai viteza de croaziera acolo pe la vreo 160 pe undeva.... in genereal cam asa merge si al meu, la vreo 6500 de ture am aprox 130, dar incerc sa merg constant in jur de 100 cnd ies la drum... asfalt uscat :laugh:

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva dintre voi far sau sticla de la far din ala rotund, (honda cb 500, suzuki gs 500, ducati monster, honda hornet) prin casa si nu ii mai trebuie? As fi interesat sa cumpar unul...

 

EDY

NR. TEL. CONTACT: 0761135710

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...