Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

primiti si fosti GSisti? :D tin sa va anunt ca veti avea o noua membra in grupul GSistilor, noua posesoare a Suzei mele :) dar vin si eu,daca ma primiti cu CBRica :)

 

 

te primim :D dar dai o bere !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

primiti si fosti GSisti? :D tin sa va anunt ca veti avea o noua membra in grupul GSistilor, noua posesoare a Suzei mele :D dar vin si eu,daca ma primiti cu CBRica :D

 

 

Acum cel mai important lucru de stiut in cadrul plimbarilor lungi va fi amplasarea statiilor PECO. :) :)

Mesaj completat

Daca este cineva care vrea sa schimbe toba la GS si trebuie sa taie toba originala pot sa ii dau eu o galerie + jumatate de toba (stare foarte buna) proprietarul care a avut moto a taiat toba originala de la jumatate ca sa se auba mai tare . Ofer si o diferenta de bani in contul tobei originale . Id mess : dragospreda1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a taiat toba originala de la jumatate ca sa se auba mai tare
... probabil ca voia sa trezeasca toate cartierele. era suficient sa dea 5-6 gauri si ai toba de trezesti cartierul.

 

 

una, alta, maine-i joi!

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... probabil ca voia sa trezeasca toate cartierele. era suficient sa dea 5-6 gauri si ai toba de trezesti cartierul.

 

 

una, alta, maine-i joi!

 

Da .Ideea e ca ce am gasit pe la dezmembrari au fost cam praf toate . Am luat una ca sa trec de RAR dar e cam terminata si asta si va trebui sa o schimb pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca ce am gasit pe la dezmembrari au fost toate cam praf. Am luat una ca sa trec de RAR dar e cam praf si asta asa ca va trebui sa o chimb in curand. Ideea e ca nu ma intereseaza sa ii pun ceva special vreau sa ii pun tot o toba originala de GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Am si eu nevoie de putin ajutor.

Am cumparat la inceputul iernii un GS 500 cazut pe partea stanga si am reusit sa il repar si sa il vopsesc si as vrea sa ii fac si sticker-ele numai ca nu stiu exact ce dimensiuni au.

Poate are cineva posibilitatea sa le masoare ... lungime si inaltime (rezervor si coada). SUZUKI (rezervor) GS500E (coada)

 

post-9620-1297059803_thumb.jpg MULTUMESC!!!

Editat de radookoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0723501257 George el face stikere si este din Bucuresti. Trimite prin posta. Mi-am luat eu pt. GS-ul meu. Recomand, serios si de calitate.

Mesaj completat

George - Bucuresti - tel. 0723501257- serios de calitate si ieftin. Mi-am facut tot la GS-ul meu de la jante, rezervor, codita...etc. Recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, da sunt bune placutele pentru SUZUKI GS 500 E/EU (GM51B) [VORNE 89-96], bune gasesti si pe BBmoto, eu am luat de la ei si sunt super.

Editat de brandon75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, da sunt bune placutele pentru SUZUKI GS 500 E/EU (GM51B) [VORNE 89-96], bune gasesti si pe BBmoto, eu am luat de la ei si sunt super.

 

 

sti cumva daca este vreo diferenta intre placutele de frana 10044284 si 10044292 ? (cele din urma mi le-am comandat si eu pt GS-ul meu '98)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sti cumva daca este vreo diferenta intre placutele de frana 10044284 si 10044292 ? (cele din urma mi le-am comandat si eu pt GS-ul meu '98)

diferenta dintre primul cod si urmatorul e aceea ca nu sunt la fel sau cel putin pt gs meu din 2005 nu se potriveste produsul de la primul cod.acum am m-am mai documentat un pic si10044284 se potriveste pana in modelele din 96 parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt nou posesor de gs 500, incepator, am nevoide de un parbriz ieftin shi bun, unde pot gasi asha ceva? poate are cineva de vanzare. exista mai multe modele? daca da, de care sa-mi iau? daca-l iau pe cel mai ieftin am mult de pierdut? se monteaza usor? (pot sa mi-l montez singur? astept raspunsurile voastre shi daca avetzi shi alte detalii fatza de ce am cerut eu spunetzi ...ms

Mesaj completat

si inca ceva, dak vreau s-o spal, pot pune furtunu pe ea shi pe motor shi peste tot fara sa patesc nimic? sau trebuie sa acopar ceva anume?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt nou posesor de gs 500, incepator, am nevoide de un parbriz ieftin shi bun, unde pot gasi asha ceva? poate are cineva de vanzare. exista mai multe modele? daca da, de care sa-mi iau? daca-l iau pe cel mai ieftin am mult de pierdut? se monteaza usor? (pot sa mi-l montez singur? astept raspunsurile voastre shi daca avetzi shi alte detalii fatza de ce am cerut eu spunetzi ...ms

Mesaj completat

si inca ceva, dak vreau s-o spal, pot pune furtunu pe ea shi pe motor shi peste tot fara sa patesc nimic? sau trebuie sa acopar ceva anume?

 

Felicitari pt achizitie si km multi fara s-o culci :)

eu am luat parbrizul asta: 10006508 Puig, l-am comandat de pe Louis prin ROMI (il gasesti pe forum) mi se pare ok ca pret si sunt multumit de protectia la vant si aspect, iar montajul il poti face singur! ai nevoie doar de 2 chei fixe si un imbus. Pana acum un an obisunuiam sa pun furtunul pe ea dar am observat ca daca exagerez cu apa pe rezervor risti sa iti intre inauntru pe la buson (nu multa dar se vede :) ). Acum, de cand i-am pus alarma, umplu o galeata cu apa+detergent si spal bine cu un burete. In iarna asta am reusit sa aduc cateva imbunatatiri GS-ului meu: alarma cu pager, cauciuc spate de 150, schimbat placute de frana (fata/spate), protectii furca fata, buton avarie, tank pad.. iar lista continua :laugh: Vreau doar sa vina VARA si sa scada pretul la benzina :)

Asfalt uscat la toata lumea!

post-42710-1299431460_thumb.jpg post-42710-1299431476_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt achizitie si km multi fara s-o culci :)

eu am luat parbrizul asta: 10006508 Puig, l-am comandat de pe Louis prin ROMI (il gasesti pe forum) mi se pare ok ca pret si sunt multumit de protectia la vant si aspect, iar montajul il poti face singur! ai nevoie doar de 2 chei fixe si un imbus. Pana acum un an obisunuiam sa pun furtunul pe ea dar am observat ca daca exagerez cu apa pe rezervor risti sa iti intre inauntru pe la buson (nu multa dar se vede :) ). Acum, de cand i-am pus alarma, umplu o galeata cu apa+detergent si spal bine cu un burete. In iarna asta am reusit sa aduc cateva imbunatatiri GS-ului meu: alarma cu pager, cauciuc spate de 150, schimbat placute de frana (fata/spate), protectii furca fata, buton avarie, tank pad.. iar lista continua :laugh: Vreau doar sa vina VARA si sa scada pretul la benzina :)

Asfalt uscat la toata lumea!

post-42710-1299431460_thumb.jpg post-42710-1299431476_thumb.jpg

 

 

multumesc!

Mesaj completat

spune-mi te rog si cat te-au costat parbrizul shi cauciucul de 150, ma tenteaza si pe mine, ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat parbrizul asta Vreau doar sa vina VARA si sa scada pretul la benzina :laugh:
si eu pusesem ochii pe parbrizul asta, varianta fumurie. vad ca nu-i sta rau gs-ului. parbrizul meu e cam mic-spre-nimic

 

vreau doar sa vina VARA si sa scada pretul la benzina
vara sigur o sa vina! benzina nu o sa mai scade vreodata, doar daca vin niste extraterestii cu o planeta plina de petrol.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc!

Mesaj completat

spune-mi te rog si cat te-au costat parbrizul shi cauciucul de 150, ma tenteaza si pe mine, ms

Daca l-a luat de la Romi , parbrizul costa 19,95 euro + 20-30 lei curierul.

 

Parbrizul a fost 19,95 euro + 20lei transportul acasa. iar cauciucul Michelin PILOT ROAD 2 de 150/70/17 l-am luat sh dintr-un depozit de cauciucuri din Constanta la pretul de 100lei (DOT2010). (La cauciuc e posibil sa intampini ceva probleme la montaj si s-ar putea sa ai nevoie de ceva modificari: sa indoi bratul de la etrier sau/si sa decupezi un pic din aparatoarea de lant. Eu am avut noroc si s-a incadrat lasandu-mi un spatiu de 2-3mm stanga/dreapta). sunt foarte multumit de felul in care se comporta guma pe asfalt (aderenta, stabilitate pe curbe la viteze mici..etc) + ca la capitolul aspect arata demential! yuupii :)

si eu pusesem ochii pe parbrizul asta, varianta fumurie. vad ca nu-i sta rau gs-ului. parbrizul meu e cam mic-spre-nimic

vara sigur o sa vina! benzina nu o sa mai scade vreodata, doar daca vin niste extraterestii cu o planeta plina de petrol.

cu alte cuvinte.. pana vin extraterestrii in 2012 cu planeta de petrol :) sa ma bucur macar de vara :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul a fost 19,95 euro + 20lei transportul acasa. iar cauciucul Michelin PILOT ROAD 2 de 150/70/17 l-am luat sh dintr-un depozit de cauciucuri din Constanta la pretul de 100lei (DOT2010). (La cauciuc e posibil sa intampini ceva probleme la montaj si s-ar putea sa ai nevoie de ceva modificari: sa indoi bratul de la etrier sau/si sa decupezi un pic din aparatoarea de lant. Eu am avut noroc si s-a incadrat lasandu-mi un spatiu de 2-3mm stanga/dreapta). sunt foarte multumit de felul in care se comporta guma pe asfalt (aderenta, stabilitate pe curbe la viteze mici..etc) + ca la capitolul aspect arata demential! yuupii :)

 

cu alte cuvinte.. pana vin extraterestrii in 2012 cu planeta de petrol :) sa ma bucur macar de vara :laugh:

 

ms pt raspunsuri, lasa k ne strangem mai multzi shi dam o tura pana in ucraina (ne trebuie pasaport) k acolo e benz la juma de pretz, sau dak ne suparam pana in afganistan, p-acolo e vreun leu litru, sau ceva de genu :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt raspunsuri, lasa k ne strangem mai multzi shi dam o tura pana in ucraina (ne trebuie pasaport) k acolo e benz la juma de pretz, sau dak ne suparam pana in afganistan, p-acolo e vreun leu litru, sau ceva de genu :) ))

si sa platim benzina cu pretul vietii? hmmm :laugh:

TENTANT! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mai am o problema, mi-am reconditionat rezervorul ( inlaturat rugina, indreptat, alamit, vopsit) shi garnitura pe care o avea sub el ( un fel de furtun lung de vreo juma de metru taiat pe jumatate longitudinal) pusa pe acel cant al rezervorului era intarita shi am aruncat-o. de unde fac rost de alta? trebuie neaaparat sa pun o astfel de garnitura? sau pot shi fara? sau ash putea sa incerc sa improvizez ceva gen un furtun taiat pe jumate kt sa se potriveasca? astept raspunsuri, sfaturi idei, poate cineva a mai intalnit povestea asta. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...