Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

 

Vroiam doar sa va arat pe unde mai merge suza (drum adevarat)

 

baftapost-10342-1178046554_thumb.jpgpost-10342-1178046592_thumb.jpgpost-10342-1178046645_thumb.jpg

 

scuzati "narcisismul" pozelor

Editat de candro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

Vroiam doar sa va arat pe unde mai merge suza (drum adevarat)

 

baftapost-10342-1178046554_thumb.jpgpost-10342-1178046592_thumb.jpgpost-10342-1178046645_thumb.jpg

 

scuzati "narcisismul" pozelor

 

 

Unde is facute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

In carticica scrie ca are puterea maxima la 9200 rotatii (44CP). Deci teoretic merge si mai turata, numai ca probabil pe distante destul de mici. N-am incercat niciodata sa o duc pana acolo, mai astept sa capat ceva experientza.

[...]

Merge pana aproape de zona rosie fara nici o problema. Dar iti trebuie drum liber si bun sa nu ai probleme (em am incercat pe A2 cand era liber)

 

Unde is facute?

 

Eu zic ca in Vama :duel: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge pana aproape de zona rosie fara nici o problema. Dar iti trebuie drum liber si bun sa nu ai probleme (em am incercat pe A2 cand era liber)

 

Mda, banuiesc ca duce pana la 10k ture. Insa cum zici si tu, cred ca exista foarte putine sosele unde sa risti acest mic test. A2 si cam atat (dar nu portiunea pana la Fundulea, aia mi se pare facuta ca dracu, si cu masina iti zuruie creierii in cap). A1 e peticita si mai are si ceva gropi, DN1 ar mai avea o portiune, dupa Ploiesti pana ajungi spre Campina, dar de obicei e cam plina atunci cand as putea face eu teste.

Totusi nu vibreaza ca dracu la turatia aia?

 

Cum a fost intalnirea ieri? Eu pana la urma am sarbatorit 1 mai prin munca acasa, curatenie generala :duel:. Iar pe la 8 seara cand am terminat picam jos de oboseala, nici gand sa mai tin o mobra intre picioare. Ramane pe mai incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e misto sa mergem in haita. plus ca la intalniri d-astea afli lucruri noi.

de ex. am aflat ca gs-ul cam papa ulei. 700ml / 1000km din cate am inteles.

cei care au gs de mai mult timp sa ne spuna mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e misto sa mergem in haita. plus ca la intalniri d-astea afli lucruri noi.

de ex. am aflat ca gs-ul cam papa ulei. 700ml / 1000km din cate am inteles.

cei care au gs de mai mult timp sa ne spuna mai multe detalii.

 

 

nu pot sa spun decat loooooooooooooooooool

nu papa ulei..................poate ca-i foarte uzattu-ti dai seama ca la 3000km ai schimbat uleiul de tot

 

este absurd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de multe GS-uri care papa ulei. Cu toate astea trag ca nebunele si nu scot fum. Eu tocmai de aceea am refacut motorul - imi lua cam 1L la 1000km .

 

Acum cu motorul refacut , am opservat ca in 1000km a papat 1/2 L - ceea ce este normal deoarece este in rodaj. :duel: - astept sa vad peste 3000km cat imi papa.

 

Iar in legatura cu turatia maxima .... cand te afli in viteza a 6-a nu prea poti depasi 9.500 ture (ai aproximativ 180km/h - pe probate). In vitezele a treia si a patra o poti duce pana la 10000rot/min.

 

Bafta.

 

 

PS: am rezolvat problema cu acel sunet care apare aleator la relanti cu motorul cald: /index.php?...mp;&do=findComment&comment=720173

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

candro ti'am admirat suzuka in vama :duel: chiar ma uitam intr'o zi la ea mai lung asa ca ma gandeam si io sa pun un deflector d'ala parbriz sau cum s'o numi

 

 

sa stii ca-i chiar bun deflectorul

 

180km/h pe A2 (eram culcat pe tankrucsac si-i super)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Totusi nu vibreaza ca dracu la turatia aia?

[...]

 

Habar nu am...Eu ma chinuiam sa nu ma dea vantul jos de pe ea :wave:

 

[...]

Iar in legatura cu turatia maxima .... cand te afli in viteza a 6-a nu prea poti depasi 9.500 ture (ai aproximativ 180km/h - pe probate). In vitezele a treia si a patra o poti duce pana la 10000rot/min.

[...]

 

Uite la turatie nu m-am uitat, dar eu in a 6-a i-am dat 190km/h si mai mergea un pic (cred ca in conditii optime, fara vant frontal, sau chiar vand din spate, poate si o mica panta ajunge la 200) dar mi s-a facut cam frica si am lasat-o mai moale, mult mai moale. Si nebuniile astea le-am facut cand nu aveam parbriz, acuma mi-am pus parbriz dar am uitat de ulei :rock: asa ca stau pe bara...

 

Pentru mine la orice motor nu viteza conteaza, ci acceleratia :ok: Acuma deja a devenit inconstienta sa merg in oras cu mai mult de 60-70, si-au luat tot despetii masini :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza mult conditiile - vant frontal sau lateral, pante etc.... Nu stiu cum e pe alte motoare , dar pe GS de la 180 in sus , ai un usor sentiment de instabilitate mai ales cand exista vant lateral.

 

De vibrat nu vibreaza - iar daca la tine se intampla sigur ai vreo roata dezechilibrata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[..]

Nu stiu cum e pe alte motoare , dar pe GS de la 180 in sus , ai un usor sentiment de instabilitate mai ales cand exista vant lateral.

[...]

 

La vant laterat nu stiu cine are tupeu sa-i dea pana la 180... Am mers vara trecuta cu 90, aplecat ca intr-o curba si cu inima cand in gat cand in chioti, :ok:. Citisem undeva pe forum ca daca bate vantul lateral, dar constant, nu in rafale, sa mergi cu o viteza mai mare de 90, da eu nu am avut tupeu sa incerc...Asa ca m-am orpit la un suc si niste mici pana s-a mai potolit, :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm 190km/h cu parbriz si instabilitate. 160 e viteza de mers ok, in rest se simte instabilitatea la orice crapatura din asfalt. GS-ul are roti destul de subtiri...

 

Mie nu imi vibreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca exista o chestie mai importanta decat orice vant... daca are trotineta carene sau nu... ca daca n-ai e logic sa fie mai instabila la viteze mari (zic eu) ... si fara vant... :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca exista o chestie mai importanta decat orice vant... daca are trotineta carene sau nu... ca daca n-ai e logic sa fie mai instabila la viteze mari (zic eu) ... si fara vant... :duel:

 

Vorbeam de vantul lateral, si cred ca pe vant lateral intr-adevar conteaza daca are carene sau nu, dar tocmai invers, :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de multe GS-uri care papa ulei. Cu toate astea trag ca nebunele si nu scot fum. Eu tocmai de aceea am refacut motorul - imi lua cam 1L la 1000km .

 

Acum cu motorul refacut , am opservat ca in 1000km a papat 1/2 L - ceea ce este normal deoarece este in rodaj. :duel: - astept sa vad peste 3000km cat imi papa.

 

 

 

Asta e o gluma, sau ce ? Cum, dracu sa fie normal sa iti ia 0.5 l ulei / 1000 km ????

 

Eu am 3700 cu ea. Asta ar insemna sa fi bagat deja cel putin 1 l ulei... hai sa fim seriosi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o gluma, sau ce ? Cum, dracu sa fie normal sa iti ia 0.5 l ulei / 1000 km ????

 

Eu am 3700 cu ea. Asta ar insemna sa fi bagat deja cel putin 1 l ulei... hai sa fim seriosi :duel:

 

Pai intra vreo 3.5 L in ea, asa ca mai ai destul :rock:. Nu stiu cat ar trebui sa consume, oricum dupa rodaj cica se schimba uleiul. Adica cel putin cand e moto noua, la prima mie de km se schimba, si cica ala ar fi ulei special pt rodaj. Poate stie cineva sa explice mai bine decat mine :ok:. De asemenea cica nu e bine sa lasi uleiul mai mult de 2 ani, ca-si schimba proprietatile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...