Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

parerea mea e sa te duci la service-ul suzuki de pe shoseaua de centura... oamenii chiar se pricep... dar trebuie sa suni cu cateva zile inainte sa-ti faci o programare ca in general sunt foarte ocupati... service-ul e pe shoseaua de centura cum iesi de pe pipera-tunari cam 300m la stanga (daca vii dinspre bucuresti spre tunari)

 

Asa as zice si eu.

Uite si numarul, daca nu l-au schimbat: 021.266.50.10. Eu am vorbit cu o tanti care mi-a zis o suma pentru operatia mea. La fatza locului a fost mai mica.

 

Si mai ales MARE atentie la bucata aia de sosea de centura. E plina de santzuri de la tir-urile care stau la calea ferata. Si ceva nisip/pietris, chiar acolo la intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am avut de 2 ori motocicleta la ei si am stat langa ei si am vazut cum lucreaza... pe orice suzuki sunt tari...doar e service-ul lor... i-am vazut pe mai multe motoare... dar toate suzi-uri... dar oricum vaz ca ai gixxer... se descurca... au peretzii plini de diplome de la trainingurile facute si scule speciale (exclusive suzuki)...

 

 

deci mai mult decat o recomandare...ce sa zic?... recomad cu caldura na! :lol: :wave:

 

 

later edit:

 

pt ca scriam in acelasi timp cu anescu as avea de adaugat la spusele lui sa fii atent si la suprafata alunecoasa din interiorul service-ului... eu m-am varsat pe-acolo :lol:)

 

si 0727.755.992 - Gabi (aprox 40 ani) ... cu el stabileshte programarea ca mecanicii stiu mai bine cata traba au decat front deskul...si sa nu ashteptzi dejaba pe-acolo...

Editat de Tendon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa as zice si eu.

[...]

acolo la intersectie.

 

Stiu destul de bine zona, :lol: Mai mult ma ingrijoreaza sleaurile alea din asfalt, :cheers:.

Am sunat acuma ma costa:

- 150 reglarea de carburatie

si

- (~)150 schimbul de ulei din furci cu uleiul inclus, simeringurile le iau eu din alta parte, :baldy:

 

La Razna motors ma costa cu 50 lei mai ieftin, dar as incerca si service-ul de la reprezentanta daca spuneti voi ca merita :wave:

 

am

[...]

na! :lol: :lol:

 

Inca nu am GSX-R, maine o sa-l am, dar maine nu prea vine :10:. Azi am GS, deaia am si postat aici :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu destul de bine zona, :lol: Mai mult ma ingrijoreaza sleaurile alea din asfalt, :lol:.

Am sunat acuma ma costa:

- 150 reglarea de carburatie

si

- (~)150 schimbul de ulei din furci cu uleiul inclus, simeringurile le iau eu din alta parte, :cheers:

 

La Razna motors ma costa cu 50 lei mai ieftin, dar as incerca si service-ul de la reprezentanta daca spuneti voi ca merita :wave:

 

Eu am fost la revizie la ei. Tot asa, m-a invitat mecanicul inauntru sa asist la operatie. Si l-am rugat sa se mai uite si la toate cele (lantz, ambreiaj, frana mana), a mai facut un reglaj la cablul de ambreiaj. M-a intrbat daca vreau sa-mi unga si lantzul...

 

Sleaurile alea sunt belea, chiar si cu masina. Dar sunt mai rele cand te intorci de la ei, daca o iei spre bariera :lol:.

 

Si eu ii recomand, chiar daca iesi mai scump parca esti mai sigur pe ce iti fac aia acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, hai ca m-ati convins. Multumesc de informatii.

 

1. Daca fac si schimb de anvelope si echilibrat de roti m-am scos, :wave:

Mi-am luat ieri niste gume Pirelli LASER! :lol: Abia astept sa o incalt, :cheers:

 

2. Azi pe la 6 o sa plec din Pipera pana in Ploiesti, daca are chef cineva de o tura sa dea un semn. Ma duc pana la Paulas-biker shop sa iau chestii, :lol:.

 

3. Vineri tot pe la 6 plec inspre mare, destinatia Vama. Care mai doreste sa posteze aici, poate facem gasca mai mare, :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am observat in ultima vreme, cu toate ca nu sunt de mult in "bransa", s-au strans destui posesori de Suzuki GS500. Diferiti ani, diferite modele (500E, 500F) Dar toti avem aceleasi multumiri, intrebari sau nemultumiri. NU ?

 

Pai hai sa vedem atunci :lol:

 

Bune, rele, schimbari, tuning(de ce nu), impresii, locuri pt piese, service, etc.

 

:wave:

 

SALUT

sunt nou venit. am un intruder 250 vl si caut oglinda dreapta.

unde gasesc? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nu cred ca vei avea sanse prea mari in sectiunea GS-urilor...Incearca si tu la sectiunea:

Chopper, Custom & Power Cruiser...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa mah omu' poate stie lumea ceva... ce-l trimitzi asa repede de-aci? micule vali... gaseshti oglinzi n' stuff la magazinul din autovit... nu stiu daca au pe stoc dar in cel mai rau caz poti sa comanzi... vin destul de repede...

 

voiam sa propun cu totu' altceva... diseara sper sa am ceva timp si as avea chef de o plimbarica... in caz ca mai sunt doritori sa posteze pe-aci si ne intalnim la 20:00 la ursu/bikers bar/touche/cum vretzi voi sa-i zicetzi... ca sa avem si loc sa bem un suc si sa stam la o taclala pana ne strangem (daca ne strangem :wave:) anywhay... daca venitzi postatzi ca singur nu ma duc... sau sunatzi ca majoritatea avetzi nr meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mister pe la 6-6.20 cu mine pana in Ploiesti sa-mi iau si eu niste chestii de la Paula :wave:

 

as merge... dar abia atunci ajung acasa de la serviciu (grozavesti)... si stau putin mai la stanga de mama dracu... in pantelimon... vreau papica, dush, eventual o juma de ora de somn si dupa aia tropa tropa... fresh... seara... pe racoare si trafic mai lejer... daca vrei ne intalnim cand te intorci de la cumparaturi... vezi ca-i nr meu de telefon cateva pagini (poate peste 10) mai in spate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti chef de o plimbare in weekend la munte pe serpentine, ca acum se termina vara si vine frigul si adio plimbari lungi..

Deci cine se baga ? :rusinica:

 

 

si eu as veni! are ceva daca vin cu ntv-ul :cheers: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal fratilor,vreau si io sa vin miercuri seara la arc sa vb una alta despre motoare ca daca le insir aici pe forum...

imi spuneti si mie la ce ora se strang gs-isti si unde exact,nu am venit la arc pana acum ca am si io o facultate de constructii de facut care nu-mi da pace:d

 

sal, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal fratilor,vreau si io sa vin miercuri seara la arc sa vb una alta despre motoare ca daca le insir aici pe forum...

imi spuneti si mie la ce ora se strang gs-isti si unde exact,nu am venit la arc pana acum ca am si io o facultate de constructii de facut care nu-mi da pace:d

 

sal, numai bine

Salut , pai nu exista un loc anume la arc unde ne strangem unde gasim loc, vezi si tu unde sunt gs uri acolo suntem si noi :rusinica:

Eu vin pe la 8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua tuturor posesorilor de GS-uri!

Cam pe acuma ar fi trebuit sa spun si eu ca sunt fericitul si mandrul posesor a unui GS500E din 92.... dar.... lucrurile s-au cam schimbat in ultimul timp... din fericit am devenit tot mai putzin fericit si cu mandria o las usor la o parte.... si asta nu pt ca motorul nu merge si nu trage.... ci pt simplul fapt ca de cand l-am luat (28 mai anu asta) am avut tot felul de probleme cu el. Am inceput prin al da unei fete.... ea a gasit singurii stalpi de pe trotuar (din aceia anti parcare pe trotuar) din tot cartierul... astfel stalp+ GS= capac mare dreapta crapat capac mic la fel si firesc aprinderea...... ca urmare o luna si un pic de asteptare dupa piese! Dar he he in sfarsit ma pot duce.... si chiar ma duce e super GS-ul meu ce fericit sunt.... dar hey ce e uleiul asta pe telescoape??? ma duc pana la mecanic si-l intreb umil, e normala prezentza acestuia pe tije si in prelingere usoara spre etriere... insa raspunsul il imaginasem doarece mai citisem aici pe forum cam despre aceeasi problema. In fine imi fac programare la schimbare de semeringuri si de ulei. Intre timp imi leg telescoapele cu niste carpe sa faca bine sa nu mai curga chiar asa. Intre timp alte probleme.... am fost pana undeva... l-am pus pe cricul central, a facut bine si s-a afundat in pamant asa incat nu am putut sa-l dau jos de pe ia.... ca urmare de pe langa mi s-a dezechilibrat.... am tinut-o cat am putut dar tot a picat anulandu-mi maneta de frana...... in fine niste probleme cu alimitare... Chestia e ca am fost ieri la mecanic precum imi fusese programarea... ne-am apucat amandoi la demontat ca sa ne dam seama ca nenorocitele alea de tije sunt a naibii de denivelate si indoite................................sa-mi bag piciorul nu mi-am imaginat ca niste nemtzi ar putea sa faca asa ceva si sa le mai puna la loc...in fine am continuat treaba si am schimbat semeringurile ca parca totusi vreau sa ma dau cu ea.... am curatzat-o bine bine de tot pe unde am putut si acuma arata de minune....

Ei intrebarea mea este: nu are nimeni cunostintza de niste tije second hand la dezmembrari.... ca nu mai pot merge mult asa ca tot iese uleiul din ele.....

Va rog frumos!

 

A apropo...... ma numesc Bogdan sunt din cj si am carnetul de 2 ani.... GS-ul fiind primul meu motor

sper sa ne vedem, intalni si face cunostintza

 

toate cele bune si salutari

pa pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal fratilor,vreau si io sa vin miercuri seara la arc sa vb una alta despre motoare ca daca le insir aici pe forum...

imi spuneti si mie la ce ora se strang gs-isti si unde exact,nu am venit la arc pana acum ca am si io o facultate de constructii de facut care nu-mi da pace:d

 

sal, numai bine

on

 

sal omule...................si eu am terminat constructiile (CFDP mai exact) baftaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

un weekend la baraju gura vaii din retezat langa hateg?

eu plec din arad sambata la 7 dimineata

arad timisoara resita caransebes hateg

doritorii pot trimite un pm pt detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cine merge pana la urma la munte?

Sunt 2 variante de traseu prima ar fii buc-cheia-predeal-bran-pitesti sau targoviste- buc si a doua varianta buc-pitesti- curtea de arges-transfagarasan-v.oltului-r.valcea- pitesti-buc.

Plecarea sambata. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei intrebarea mea este: nu are nimeni cunostintza de niste tije second hand la dezmembrari.... ca nu mai pot merge mult asa ca tot iese uleiul din ele.....

Va rog frumos!

 

A apropo...... ma numesc Bogdan sunt din cj si am carnetul de 2 ani.... GS-ul fiind primul meu motor

sper sa ne vedem, intalni si face cunostintza

 

toate cele bune si salutari

pa pa

 

Salut si tie. Nu prea inteleg ce-s alea tije. Probabil ca ai vrut sa zici ca ai jambele strambe. In cazu asta uita-te pe la firmele de piese la categoria de "Vanzari" a forumului si fa-ti comanda. Sau macar fa un anunt ca vrei sa cumperi furca de GS. Poate ai bafta, cine stie. Oricum eu iti doresc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...