Sari la conținut

Champions


tgsilviu
 Share

Postări Recomandate

cu ce pot si eu completa lichidul din bateria unui moped CHAMPIONS :P

Cu apa distilata, gasesti in benzinarii sau la marile marketuri!

 

 

 

Bafta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce pot si eu completa lichidul din bateria unui moped CHAMPIONS :bigstar:

 

acid sulfuric, daca mai are ceva plumb pe placi...

 

hmm... tre sa il intreb pe unu de unde o luat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acid sulfuric, daca mai are ceva plumb pe placi...

 

hmm... tre sa il intreb pe unu de unde o luat...

Intrebarea era cu ce se completeaza, nu cu ce "scoti din morti" o baterie :P

apa distilata in baterie?

Acid sulfuric

Chiar si daca ai bateria uscata, tot apa distilata pui ! Gilerik, tu de ce te bagi aiurea in seama? Esti total paralel, completeaza-ti tu bateria cu acid sulfuric si apoi ia-l pe taica-tu de mana sa va duceti sa luati baterie noua!

 

 

 

Bafta! :bigstar:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma uraniu 45 combinat cu nitroglicerina ...dupa toate astea expui bateria la radiatii solare cu atomi identici si egali ..... si te tine o viata.... sa numai zic ca iti baga si 5 cp la roata

 

 

ps:nu am auzit de asta ca se baga acid sulfuric ...poate asa e ..ca nu stiu ...dar nu pot sa`mi imaginez ..cine iti da tie acid sulfuric :bigstar:

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma uraniu 45 combinat cu nitroglicerina ...dupa toate astea expui bateria la radiatii solare cu atomi identici si egali ..... si te tine o viata.... sa numai zic ca iti baga si 5 cp la roata

ps:nu am auzit de asta ca se baga acid sulfuric ...poate asa e ..ca nu stiu ...dar nu pot sa`mi imaginez ..cine iti da tie acid sulfuric :P

profa' de chimie,are ea prin sticlutele alea :bigstar:

ON: apa distilata

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intrebarea era cu ce se completeaza, nu cu ce "scoti din morti" o baterie :laugh:

 

Chiar si daca ai bateria uscata, tot apa distilata pui ! Gilerik, tu de ce te bagi aiurea in seama? Esti total paralel, completeaza-ti tu bateria cu acid sulfuric si apoi ia-l pe taica-tu de mana sa va duceti sa luati baterie noua!

Bafta! :blink:

 

 

Vrei sa zici ca se iau de manutza si direct dosar penal! Cum dreq acid sulfuric?! E acid.... electrilit da nicidecum acid sulfuric! E substanta interzisa, nu se comercializeaza. Si ce este in scoli sa ia cu aprobare si asa... si oricum e diluat ala.

Se pune apa distilata. Si ca sa os coti din morti o pui la redresor. Daca nu respira iei alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n3cks asa este... acidul sulfuric este o substanta interzisa comercializarii, dar asta nu inseamna ca nu se poate obtine nicicum...

 

eu am pus H2SO4 intr-o baterie aproape noua, care dupa ce s-a descarcat am pus-o pe redresor mai mult decat trebuia, si electrolitul s-a evaporat... dupa ce am pus H2SO4 70% si apa distilata restu, era ca noua.

 

apropo... H2SO4 gasesti la mecanicii din gari (la atelierele unde incarca mecanicii de locomotive bateriile)...

(eu am de la un baiat care lucreaza la ROMBAT)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...