Sari la conținut

Motociclisti Oradeni,prezentati-va ...


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

salutare

 

 

 

din gres am creat un nou topic cu titlu Aloha stie cineva cum se sterge

sorry

 

Bine ai venit :ph34r: si cat mai multi km fara incidente

 

Din pacate numai adminu il mai poate sterge.....si ala nu prea da pe aici numa chemat, i trimiti mesaj pe privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 486
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

 

ma prezint si eu

 

Nume: Zsiga

 

Achizitie de la "oreg"

 

Motor: fz600

Conserva: Skoda

Km: cca 2oookm

 

"Pur si simplu imi place sa dau cu el"

 

din gres am creat un nou topic cu titlu Aloha stie cineva cum se sterge

sorry

 

Szevasz, calatorii placute si iarna scurta iti/imi doresc :ph34r:.

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Zsiga !

Te asteptam la intalnirile de vineri (vezi topic "Intalnirile de Vineri") sa ne cunoastem mai bine si sa-ti vedem "fieru" :lol: ! Respect, IBU :ph34r:

 

Ce-mi place mie ca ibu invita pe toata lumea: "Te asteptam la intalnirile de vineri" dar el a fost odata la intalniri tot anu si a stat sub un minut. E ca si cum as zice eu: haideti la mine in vizita ca eu nu-s acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai lasa sa "vina" chiar daca eu nu pot (ca am alte prioritati) ca doar acolo sunteti voi, apoi il voi cunoaste si eu ulterior!

Cheama-ma la tine Mircea, ca ma voi bucura sa-ti cunosc rudele :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare

 

Cristi ma numesc si sunt incepator, dar am urmarit de foarte mult timp activitatea de pe site.

dupa multi ani de indoiala si frica m-am hotarat sa intru in randurile voastre. Imi face placere sa va cunosc si sper sa facem cunostinta personal. inca mai am o groaza de lucruri de invatat asa ca orice sfat e binevenit. Poate ne intalnim intr-o vineri... :grinbandit:

 

ca prim motor am ales un gsxr 750 k1 ... stiu ce veti zice,... e prea mare pt un incepator

permisul il voti avea decat prin 16 octombrie deoarece prietenii de la permise s-au gandit sa ma tina pe tusa sezonul acesta

 

va salut si tot respectul

post-50727-1253701381_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

Cristi ma numesc si sunt incepator, dar am urmarit de foarte mult timp activitatea de pe site.

dupa multi ani de indoiala si frica m-am hotarat sa intru in randurile voastre. Imi face placere sa va cunosc si sper sa facem cunostinta personal. inca mai am o groaza de lucruri de invatat asa ca orice sfat e binevenit. Poate ne intalnim intr-o vineri... :P

 

ca prim motor am ales un gsxr 750 k1 ... stiu ce veti zice,... e prea mare pt un incepator

permisul il voti avea decat prin 16 octombrie deoarece prietenii de la permise s-au gandit sa ma tina pe tusa sezonul acesta

 

va salut si tot respectul

Frumos motorashu'! Sa-l stapanesti sanatos! :) Nu fac parte din tagma celor cu sfaturi despre motoare pt incepatori, daca asta ti-a placut, bafta! si sa-l calaresti sanatos! Totul depinde de tine si de stapanirea de sine.

 

Si eu am inceput pe un GSXR 600 din '98, nu stiu daca soarta sau norocu' a facut ca eu sa nu am nici un incident cu primul motor (decat tranta de pe marginea drumului in sant, prietenii stiu de ce... :D ) insa tind totusi sa cred ca stapanirea de sine primeaza. Acum am unul identic cu al tau si sunt f multumit de alegere.

 

Noroc si asfalt uscat! Bafta si la permis! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

Cristi ma numesc si sunt incepator, dar am urmarit de foarte mult timp activitatea de pe site.

dupa multi ani de indoiala si frica m-am hotarat sa intru in randurile voastre. Imi face placere sa va cunosc si sper sa facem cunostinta personal. inca mai am o groaza de lucruri de invatat asa ca orice sfat e binevenit. Poate ne intalnim intr-o vineri... :)

 

ca prim motor am ales un gsxr 750 k1 ... stiu ce veti zice,... e prea mare pt un incepator

permisul il voti avea decat prin 16 octombrie deoarece prietenii de la permise s-au gandit sa ma tina pe tusa sezonul acesta

 

va salut si tot respectul

 

bun venit,parerea mea e ca daca tu poti sa te controlezi atunci nu e prea mare.cu cit e mai mare cu atita ar trebuii sa-l respecti mai mult si sa ai "frica" de el.

p.s. nu e greu sa conduci un motor cu viteza mare,sprinturi,figuri dar e foarte greu sa-l stapinesti la viraje,sa-l oprest,sa inveti sa-ti cunosti limitele si sa invetzi sa te controlezi.totul depinde de tine.si inca un sfat,iti recomand sa te abtzii sa iesi pe drumurile publice cu el daca tot mai ai asa de putzin pina la permis,eventual daca vrei sa exersezi mergi intro parcare sau un loc inchis circulatiei(vezi tu cum ajungi pina acolo) bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

Cristi ma numesc si sunt incepator, dar am urmarit de foarte mult timp activitatea de pe site.

dupa multi ani de indoiala si frica m-am hotarat sa intru in randurile voastre. Imi face placere sa va cunosc si sper sa facem cunostinta personal. inca mai am o groaza de lucruri de invatat asa ca orice sfat e binevenit. Poate ne intalnim intr-o vineri... :)

 

ca prim motor am ales un gsxr 750 k1 ... stiu ce veti zice,... e prea mare pt un incepator

permisul il voti avea decat prin 16 octombrie deoarece prietenii de la permise s-au gandit sa ma tina pe tusa sezonul acesta

 

va salut si tot respectul

 

 

salut

bun venit printre noi.

orice motor la inceput ti se poate parea prea mare,o spun din propie experienta.

si io cand mi-am incalecat calu' (poza avatar) mi s-a parut imens,dar in timp,

cu putina rabdare si ajutorul unui prieten bun,am reusit sa depasesc momentu.

asa ca bafta si fara evenimente neplacute.

asfalt uscat si drumuri mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Va salut. Urmaresc de ceva vreme acest forum, insa nu demult m-am facut proprietar de motocicleta, mai precis doar din decembrie 2009. Nu am cine stie ce experienta pe motociclete mari, avand doar un amarat Simson de 50 cm3 prin anul 2000, iar apoi doar un scooter Keeway :o . Deci cu toate ca am deja 35 de ani impliniti, sunt incepator de-a binelea. Daca nu o sa va deranjez, cu timpul sper sa putem organiza iesiri in comun, deoarece pozele prezentate la albumul foto sunt mai mult decat convingatoare. Motocicleta este un Suzuki Bandit 600 din anul 2000. Dar sa vorbeasca imaginile.

 

Numai bine, Miki.

 

engineo.jpg

 

frontkdn.jpg

 

leftsider.jpg

 

rightsided.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Urmaresc de ceva vreme acest forum, insa nu demult m-am facut proprietar de motocicleta, mai precis doar din decembrie 2009. Nu am cine stie ce experienta pe motociclete mari, avand doar un amarat Simson de 50 cm3 prin anul 2000, iar apoi doar un scooter Keeway :D . Deci cu toate ca am deja 35 de ani impliniti, sunt incepator de-a binelea. Daca nu o sa va deranjez, cu timpul sper sa putem organiza iesiri in comun, deoarece pozele prezentate la albumul foto sunt mai mult decat convingatoare. Motocicleta este un Suzuki Bandit 600 din anul 2000. Dar sa vorbeasca imaginile.

 

Numai bine, Miki.

 

Bine ai venit !.

Nu esti incepator de a binelea, experienta pe Simson si Scuter conteaza mult mai mult decat crezi tu.

 

Numai bine :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...