Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

hihihi... ca tot romanu' mocangiu... daca e moca, as intreba si io... as pleca o saptamana prin mai, cam intre 15 si 22 mai.

se poate? :D

 

Pai cu 1-2 zile inainte sa pleci ma anunti sa vdm la ce ora sa o aduci. O bagam in curte, o dam in "primire" lui Leu, o imprietenim cu a mea si basta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva ceva de un mic accident pe Timonierului? La intrarea dinspre Iuliu Maniu? Din cate am auzit de la vecini l-ar fi lovit masina pe motociclist si apoi l-a luat salvarea, dar asta e tot ce stiu

 

Prodigy tu ai fost? Sau ai luxat-o in alta parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Prodigy - insanatosire grabnica

da si tu id de mess, sau il iau de la jordy ?

 

damage report ?

 

Id`ul il poti lua si d la mine.

 

Detalii despre incident va poate oferi Jordy ca el a ajuns cu ceva timp inaintea mea la fata locului. Dupa cum stiti pe Maniu prima banda e folosita drept parcare iar apoi se formeaza 2-3 benzi. Motoristul l`a depasit pe partea dreapta pe conservar, moment in care individul a virat dreapta, acrosandu`l pe omul nostru cu Honda. Motorul avea carenele destul de julite pe partea stanga iar tipul si`a suparat clavicula. Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu..eu am avut incident pe virtutii...am franat fata si am prins pietricele....oricum au fost oasele sarite de la locul lor (gat, Cot, genunchi si mana) nimic grav...uhhhh.....

prodigyheill id....

 

Azi 24 04 2008 a mai fost un accident din cate am inteles eu pe la D-na ghica..si ca ar fi destul de rau....un Kawa argintiu lovit de o masina...detalii stiti?

insanatosire riderului si celui de pe iuliu maniu !

 

Cam timida Super buburuza noastra...:D stie ea la ce ma refer :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de un mic accident pe Timonierului? La intrarea dinspre Iuliu Maniu? Din cate am auzit de la vecini l-ar fi lovit masina pe motociclist si apoi l-a luat salvarea, dar asta e tot ce stiu

 

Prodigy tu ai fost? Sau ai luxat-o in alta parte?

ieri eram pe acolo. am vazut doar motorul care era sifonat bine pe dreapta. din cite am inteles maotciclistul avea o clavicula rupta. si tot din ce am inteles de la o prietena de-a lui, el ar fi fost de vina ca a depasit pe dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moral a fost vinovat poate riderul...nu exista o lege care-ti zice ca nu ai voie sa depasesti pe dreapta...! iar un mic secret....el era pe banda a 2-a acolo unde nu exista marcaj si am impresia ca nu e marcat iuliu maniu...cel mai apropiat vehicul, moped de bordura e considerat vehicul, moped care circula pe banda 1 de circulatie...in cazul nostru avand masina parcata langa bordura....deci...banda a 2 riderul..iar boul cu masina cand vireaza dreapta se mai uita si-n oglinzile laterale....no offence!

Editat de Prodigy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moral a fost vinovat poate riderul...nu exista o lege care-ti zice ca nu ai voie sa depasesti pe dreapta...! iar un mic secret....el era pe banda a 2-a acolo unde nu exista marcaj si am impresia ca nu e marcat iuliu maniu...cel mai apropiat vehicul, moped de bordura e considerat vehicul, moped care circula pe banda 1 de circulatie...in cazul nostru avand masina parcata langa bordura....deci...banda a 2 riderul..iar boul cu masina cand vireaza dreapta se mai uita si-n oglinzile laterale....no offence!

eu am spus ce a zis prietena tipului. nu am vazut accidentul. am ajuns dupa ce plecase salvarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vb urat azi ! e vinerea MARE !

m-am certat ieri cu un coleg - conservar

ca noi incalcam legea, ca-i depasim coloana,

ca era unu sa-i ia mana cand a vrut sa arunce tigara pe geam....bla, bla

nu voi mai depasii coloana, cand ei nu-si vor mai parca conservele aiurea ( daca nu era

sarbatoare foloseam alt cuvant ), nu vor ....hai ca m-am plictisit

oricum ii cosider niste penibili penali, care nici macar nu stiu la ce folosesc oglinzile laterale

 

hai ca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vb urat azi ! e vinerea MARE !

m-am certat ieri cu un coleg - conservar

ca noi incalcam legea, ca-i depasim coloana,

ca era unu sa-i ia mana cand a vrut sa arunce tigara pe geam....bla, bla

nu voi mai depasii coloana, cand ei nu-si vor mai parca conservele aiurea ( daca nu era

sarbatoare foloseam alt cuvant ), nu vor ....hai ca m-am plictisit

oricum ii cosider niste penibili penali, care nici macar nu stiu la ce folosesc oglinzile laterale

 

hai ca ;)

'tu-le mortzii lor, vedea-le-as dejtele retezate, sau macar "faultate" pentru o perioada, ca sa se invete minte!! Pe motor n-am patit-o inca, insa pe baisical am primit cateva tigari in piept.. Cat de mici sa ai bilutzele sa fugi cu masina de unu' pe baisical, de frica sa nu-ti mute falca?? :D

 

..nici nu spun cat de "civilizat" e gestul.. dar asta deja nu mai observam.. :whip:

 

LE: Sunt ateu, azi nu e nici macar vineri, timpul e doar un instrument de masura..

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu..eu am avut incident pe virtutii...am franat fata si am prins pietricele....oricum au fost oasele sarite de la locul lor (gat, Cot, genunchi si mana) nimic grav...uhhhh.....

prodigyheill id....

 

Azi 24 04 2008 a mai fost un accident din cate am inteles eu pe la D-na ghica..si ca ar fi destul de rau....un Kawa argintiu lovit de o masina...detalii stiti?

insanatosire riderului si celui de pe iuliu maniu !

 

Cam timida Super buburuza noastra...:D stie ea la ce ma refer :whip:

 

Sanatate maxima tuturor. Detalii despre acc de la dna ghica gasesti la accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu ce-l doare....

 

si sasha a avut accident ieri la opera center si cand am ajuns acolo dubita care a dat peste el, nu mai era.. ca n-a vrut politia sa vina acolo dar, inca nu stiu daca s-a dus totusi sa declare accidentul. :D mai nasol e ca nu i-au luat numarul si pe camerele de filmat de la opera nu se vede numarul clar... ei sunt ok (asa sustineau ieri!) n-au vrut sa mearga la spital!

 

Se face din ce in ce mai cald.... aveti grija dragilor!! :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moral a fost vinovat poate riderul...nu exista o lege care-ti zice ca nu ai voie sa depasesti pe dreapta...!

ba iote cum exista :D http://instructorauto.bynet.ro/regulament-...utier-5-3-3.php

in rest de bine sa auzim :D

 

 

frate jonlup, ieri fusai (am fost) la Praga, berea astora e mai tare decat a nemtilor ;) ;)

dovada in plansa alaturata :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un alt accident azi, la baneasa, o masina a dat peste un motociclist.. din pacate nu stiu nr motorului! dar, mi-a spus sefu ca l-au trimis la spital. nu-si pierduse constienta insa nici bine nu era! si asta pt ca nu i-a acordat unu' prioritate!

 

Singurul motiv pt care mai anunt tragediile astea este pt ca vreau sa ma asigur ca accidentatul nu este unul dintre voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba iote cum exista :D http://instructorauto.bynet.ro/regulament-...utier-5-3-3.php

in rest de bine sa auzim :D

 

 

frate jonlup, ieri fusai (am fost) la Praga, berea astora e mai tare decat a nemtilor ;) ;)

dovada in plansa alaturata :whip:

 

Ce afurisit e asta mic! :D

 

Si sac ca si eu am fost la Praga si am baut bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...