Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bre dragilor, pe mine ma urmareste norocu' intr-un fel fantastic... acu' 2 ore m-a tavalit usor un dajtept... nu m-a vazut decat atunci cand era scuteru' jumate sub masina...a dat in marsarier fara sa se uite, nu m-a auzit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre dragilor, pe mine ma urmareste norocu' intr-un fel fantastic... acu' 2 ore m-a tavalit usor un dajtept... nu m-a vazut decat atunci cand era scuteru' jumate sub masina...a dat in marsarier fara sa se uite, nu m-a auzit...

 

 

Scoate-i toba...si te vor auzi :)

Eu asa am procedat pana de curand si functioneaza manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumeee, sau mai bine zis zgomotosilor.

 

Noutati:

1. Daca va opreste RAR-ul ptr masuratori e foarte usor de facut contestatie si castigat. Ei au un singur sonometru (aka decibelmetru, zgomotmetru sau cum vreti sa ii mai spuneti) luat cu titlu' de DEMO de la EnviroConsult (www.envi.ro). Nu au proceduri de masurare, cunostinte minime de masuratori, deci nu au nici o baza tehnica pentru a lua taloane & shit. Probabil de aia nici nu prea au luat.

 

Sefu' de la EnviroConsult o sa fie disponibil pentru noi zilele astea, va anunt din timp.

 

Cei de la Primarie si politie au cerut o intalnire cu tipul, probabil in curand o sa aiba si politia sonometre in dotare, sa poata sa ne masoare la toba. Nu de alta dar tipul vinde foarte bine. Asa ca in curand o sa fie cam nasol. Desi omul imi e prieten foarte bun el isi face meseria si na, money comes first.

 

Partea nasola e ca astia de la RAR lucreaza sa imbunatateasca partea de masuratori si sa fie legali 100% deci vin vremuri grele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate-i toba...si te vor auzi :)

Eu asa am procedat pana de curand si functioneaza manevra.

asta ar mai trebui, sa-i scot toba, oricum e galagios.

Daca eram cu motoreta, imi facea piciorul varza, ca baietasul a dat inapoi pana am dat vreo doua bucati in portbagaj. acum stiu si eu ce culoare are un rezervor de Ford Mondeo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumeee, sau mai bine zis zgomotosilor.

 

Noutati:

1. Daca va opreste RAR-ul ptr masuratori e foarte usor de facut contestatie si castigat. Ei au un singur sonometru (aka decibelmetru, zgomotmetru sau cum vreti sa ii mai spuneti) luat cu titlu' de DEMO de la EnviroConsult (www.envi.ro). Nu au proceduri de masurare, cunostinte minime de masuratori, deci nu au nici o baza tehnica pentru a lua taloane & shit. Probabil de aia nici nu prea au luat.

 

Sefu' de la EnviroConsult o sa fie disponibil pentru noi zilele astea, va anunt din timp.

 

Cei de la Primarie si politie au cerut o intalnire cu tipul, probabil in curand o sa aiba si politia sonometre in dotare, sa poata sa ne masoare la toba. Nu de alta dar tipul vinde foarte bine. Asa ca in curand o sa fie cam nasol. Desi omul imi e prieten foarte bun el isi face meseria si na, money comes first.

 

Partea nasola e ca astia de la RAR lucreaza sa imbunatateasca partea de masuratori si sa fie legali 100% deci vin vremuri grele.

Pina la urma ce zice legea? 80db sau cat scrie pe cadru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ar mai trebui, sa-i scot toba, oricum e galagios.

Daca eram cu motoreta, imi facea piciorul varza, ca baietasul a dat inapoi pana am dat vreo doua bucati in portbagaj. acum stiu si eu ce culoare are un rezervor de Ford Mondeo

 

Mai bine galagios si cu piciorul intreg. Si oricum nu o sa te opreasca politia sa puna sonometru pe scuterica.

I`am vazut pe bulevardul Unirii cu RAR`ul pe la 11pm, oprisera un chopper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga lamaie multa ca-ti trece :crack:

 

:unsure:

 

 

nu stiu daca nu-i sta bine asa... cu termometrul ala-n gura!... ma refer la: :makeout: si parca si caciulitza aia e "shick"

 

Pe mine ma doare capul :laugh:

O fi de la inghetata? :P

De maine nu mai mananc ...poate asa imi va reveni si vocea :makeout:

 

buburuzo! tu nu mai bei, nu mai mananci inghetzata... cum suma viciilor e constanta... unde faci transferul de vicii? :kiss:)

 

iaca si pozele cu intarziere dar mai bine decat niciodata :hug: Poze zemuind si sfaraind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Collie :P :P ! Ce draguutt! Al cui este? :makeout: :laugh:

Am avut si eu doua exemplare insa mi-au murit acum cativa ani! :crack: Mother & daughter ! :-s Tatal fetitei era din cartier ! :kiss: Ringo era numele lui ! :makeout: Ma gandeam ca poate e Ringo ! :hug:

Sa aveti grija de el si sa fie sanatos catelul ! :( :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Collie :P :P ! Ce draguutt! Al cui este? :makeout: :kiss:

Am avut si eu doua exemplare insa mi-au murit acum cativa ani! :laugh: Mother & daughter ! :-s Tatal fetitei era din cartier ! :hug: Ringo era numele lui ! :makeout: Ma gandeam ca poate e Ringo ! :(

Sa aveti grija de el si sa fie sanatos catelul ! :P :crack:

 

Guilty as charged... E lumina ochilor mei. Ii caut nevasta, da' gasim tare greu.. Saru-mana pt urari :unsure:

 

iaca si pozele cu intarziere dar mai bine decat niciodata :P Poze zemuind si sfaraind[/color]

Pfffffff... cica Error on page..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca nu-i sta bine asa... cu termometrul ala-n gura!... ma refer la: :makeout: si parca si caciulitza aia e "shick"

 

 

 

buburuzo! tu nu mai bei, nu mai mananci inghetzata... cum suma viciilor e constanta... unde faci transferul de vicii? :makeout:)

 

iaca si pozele cu intarziere dar mai bine decat niciodata :unsure: Poze zemuind si sfaraind

 

Pai m-am gandit si eu la asta, asa ca n-am sa las tigarile :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...