Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Absolut deloc, ERU! Dimpotriva :))Cosmine, abia asteapta mama sa te vada motociclist! Or sa curga gagicile rauri-rauri cand or sa te vada cum te dai pe o roata :))))

O sa se faca coada pe doua randuri.Gagici,gagici,gagici, ce bine ca nu mai intra Cami pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!!

Incep anul cu cereri :ajutati-ma si pe mine cu o parere.Am un kawasaki ninja de 600 (cel verde si foarte galagios cu care veneam in politehnica asta-vara)si datorita traficului din Buc (si idiotilor din trafic)nu reusesc niciodata sa il folosesc la capacitatile sale,asa ca m-am gandit sa il schimb cu un Street touring xt18-200,cu care sa merg 500km cu sotia fara sa ne doara spatele,si care sa nu "poata"asa mult ca oricum nu am unde sa-i dau,sau iese vreun "miop" de undeva si ma imprastie.imi place ninja foarte mult dar intr-o oarecare masura nu prea imi e util,si nu prea pot sa-l exploatez cum as vrea,si cum ar fi normal.astept si eu o parere daca se poate.multumesc mult!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

200 cmc cu pasager ...500 km , nu prea se leaga , ai nevoie de mai mult cuplu . O sa te rogi de ea . De ce nu te orientezi catre o varianta enduro-touring , aprilia pegaso ,transalp , kawa kle ..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!!

Incep anul cu cereri :ajutati-ma si pe mine cu o parere.Am un kawasaki ninja de 600 (cel verde si foarte galagios cu care veneam in politehnica asta-vara)si datorita traficului din Buc (si idiotilor din trafic)nu reusesc niciodata sa il folosesc la capacitatile sale,asa ca m-am gandit sa il schimb cu un Street touring xt18-200,cu care sa merg 500km cu sotia fara sa ne doara spatele,si care sa nu "poata"asa mult ca oricum nu am unde sa-i dau,sau iese vreun "miop" de undeva si ma imprastie.imi place ninja foarte mult dar intr-o oarecare masura nu prea imi e util,si nu prea pot sa-l exploatez cum as vrea,si cum ar fi normal.astept si eu o parere daca se poate.multumesc mult!!!

 

Zgomotul se rezolva cu o evacuare silentioasa, dar nu rezolvi pozitia. Practic nu e o motocicleta de cursa lunga.

O motocicleta la care ai si pozitie, si motor puternic si protectie la vant ar fi FZ6 carenat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-as recomanda fie Suzuki GSX600F, fie Africa Twin sau Transalp, fie gama BMW. Stiu, suna stupid "gama BMW", dar aici intra mai multe modele, logic.

 

La noi nu stiu daca ai unde sa-i dai si sa te simti safe. Eu, una, nu am indraznit decat prin Germania, pe autobahn, si am mers la limita mea si a fierului. Deci... ai avea de unde alege. Conditia este sa stii tu exact ce vrei de la o plimbare cu motorul...

 

Am recomandat modelele de mai sus tocmai in ideea ca te intereseaza si confortul pasagerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreipasager si 500km/zi sau chiar mai mult ia-ti o mobra din clasa Touring. Cateva exemple:

  1. Honda Paneuropean 383_st1300_3.jpg
  2. BMW R1200RT [mobra de politie] bmw_r1200_rt_bruno_1.jpg

 

 

.Ai prins ideea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa schimb uleiul daca am facut anul trecut 300 km cu el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze cred ca nu am pus intrebarea cum trebuie. exista cineva care vrea sa imi dea la schimb pt ninja un street touring xt-18 200 cu 700 km din 2013.sa-l dau sau nu?cam asa cred ca trebuia sa intreb.

Cauta ceva mai serios, din proprie experienta iti zic, pe Intruder de 250, cu pasagera, de la 100 la 130 ma plictiseam pana accelera. Da-ti ninjalau' pe un enduro-touring mai degraba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...