Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

bine v-am gasit... in maini e cam greu amu' la batranete. desigur poci incerca... musai sa ma sfatuiti cam ce marca ar fi buna... eu, sincer, prefer sa-mi iau un chopper.. ca pt ai batrani ca mine. apoi sfaturi de la voi cat cuprinde !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate printre noi este doar unul singur care are si chopper(sau asa tin eu minte). E vb de DKW. Ca marci ... e o problema cu multe variabile si multe raspunsuri. Mai bine uitete tu dupa niste modele si vino cu ele si de acolo o sa afli mai multe. Bine ai venit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sotia mea are un Suzuki Intruder VL250 LC, viteza maxima atinsa cu mine a fost 135 km/h, iar cu pasager 125 km/h, zona de confort a motorului este undeva la 90 km/h, viteza la care mai are ceva resurse. Pentru traficul de oras este ideal, consum de 3,5%, 2 cilindri in V, un singur carburator, 22 de cai, racire pe aer, rezervor de 12 litri. Singurul minus este treapta 1-a foarte scurta.

Honda Rebel (250 cc) este cam pe acelasi calapod cu Intruderul de 250, doar ca are 2 cilindri in linie.

Daca se doreste ceva care sa faca fata lejer unui drum lung ar merge Honda Magna 500/VT500C sau un Intruder VS600 (motoare de generatie '90-97, implicit mai ieftine si cam la acelasi pret cu unele de 250 cc).

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu domnule... eu nu am voie sa conduc decat motociclete de 125 nu de 250...max. 11 kW si cel mult 15 CP... sculele la care faci referire sunt prea...tari pt mutra mea. desigur ma gandesc sa-mi iau si A-ul, am facut scoala amu 6 ani, dar nu am mai ajuns la examen intrucat in concediu, in timp ce ma jucam cu fetita mea, am reusit sa-mi sparg un disc si am fost operat pe coloana... doctorul mi-a recomandat o... "pauza" la moto de 3 ani, etc... asa ca, per moment, nu am "fata" de ceea ce trace de ninelul A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oameni buni... ca nu prea este vremea motoarelor, am inteles... dar voi asa nu iesiti la o parola cu cafea, bere ceva? sa ma mai "instruiti" si pe mine in legatura cu motoarele... daca se intampla totusi, va rog sa imi dati si mie de veste. Remus 0722.607.200 sau 0762.530.880. multumesc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, amu' m-am linistit...:-)



pt Zven "Din pacate printre noi este doar unul singur care are si chopper(sau asa tin eu minte). E vb de DKW. Ca marci ... e o problema cu multe variabile si multe raspunsuri. Mai bine uitete tu dupa niste modele si vino cu ele si de acolo o sa afli mai multe. Bine ai venit!" - si restul care binevoieste... am decis eu asa... de capul meu intre Yamaha Virago si Honda Rebel... Pareri??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti sau stiti pe cineva care calareste ninja 250 in bucuresti si are timp de o intalnire scurta? prietena mea are putin peste 1.50 inaltime si cauta ceva pe masura. am gasit un 250 in galati si am vrea sa avem o idee mai buna inainte sa batem drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inca un dat "LA MULTI ANI!" Kali, din centru' Olteniei, ca sa-ti mearga bine! :birthday:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Aveti sau stiti pe cineva care calareste ninja 250 in bucuresti si are timp de o intalnire scurta? prietena mea are putin peste 1.50 inaltime si cauta ceva pe masura. am gasit un 250 in galati si am vrea sa avem o idee mai buna inainte sa batem drumul.

Ai pm

 

La Multi Ani Kali !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, copii! Sa fim sanatosi cu totii si sa ni se implineasca dorintele :) va puuuuuuuup!

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, fratilor!

De aproximativ 2 saptamani am intrat si eu in clubul moto.

Fiind vremea frumoasa ma gandeam sa organizam o intalnire in week-end undeva in sectorul 6.

Haideti acum sa vedem care sunt doritorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu merg dupa ora 11.30, ca am ceva in plan dimineata. Tu la cat te-ai gandit, claman?

După ce scap de la servici ,in jur de 14.30 ca de obicei ...ne regrupam pe la vreo masă cu mititei

 

Merg si eu cu Ktm ul ...

Să înţeleg că îmi dai mie Fjr-ul să merg cu el ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...