Sari la conținut

Loc Pentru Intalniri Regulate Ale Bikerilor Din Sibiu


Emppu
 Share

Postări Recomandate

Nu e voie, dar mi se rupe... La un moment dat a venit un gardian sa-mi spuna s-o tai din fata de la Bourbon - m-am uitt la el de sus in jos, era un mosulica mic ca piticii din Alba ca Zapada si i-am zis ca nu vorbesc cu el ci cu seful lui. S-a dus si l-a adus pe un sub-sef, care mi-a zis sa plec - i-am zis si lui ca vorbesc doar cu seful lui, a plecat, a venit cu seful cel mare, care din intamplare ma cunostea, asa ca m-am distrat copios de sistemul romanesc si am ramas cu motocicleta unde era - oricum cei din Bourbon le-au zis la gardieni ca ei platesc chirie pt terasa si pot pune acolo orice doresc, inclusiv motoare...

Hai pe terenul viran de la Vestem de la atelierul lui Pasteanu... Loc berechet, dar n-avem nici o facilitate - zero organizare, ca la intalnirile rusilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

locatia de la dumbrava ar fii buna, nu vom deranja multa lume.

iar daca sunt motociclisti mofturosi care nu accepta alte categori de motociclete ar fii bine sa stea acasa sa asculte manele, vorba lui papilion :o.

diferenta sa se faca la iesiri dar nu la intalniri unde putem invata multe

Deer T-Ace la dicoteca se merge dupa 12 :blink:, dar nu discoteca cum ma dus Alin :(, as fii de acord cu vineri :laugh: dar si cu joi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

waaaaaaaaaa.....ce betooonnn .....123 de pareri 322 de locatii 666 motocilcisti ....e bine sa adunam pareri ...si diferite versiuni ale telenovelei de mare succes INTALNIREA!!! :o

 

stiti care e treaba ...eu sunt perfect de acord ...cu ce ...nu stiu insa...dar tzin foarte mult sa apreciez ceea ce a scris BYA!!!

nu tre sa ne intalnim neaparat cu motoarele ...nu tre sa ne clatim retina in fomei .... ci pur si simplu o intalnire .... alegeti un loc si o data ....ora e clar ora 8...si dupa aceasta intalnire ... mai vedem ce si cum ...chestia e sa ne intalnim anul acesta...caci dupa cum merge topicul ne vom intalni prin 2014 luna mai ziua luni ora 8 dimineata :()

 

si sa incheiem scurt si la obiect haidetzi toti la un suc undeva une sa incapem ..... minim 10 ... adica un bar cat de cat ... si aici apar propuneri ... miercuri sau joia viitoare la ora 8 PM!!! dupa aceasta intalnire va ramane de stabilit doar locatia urmatoarei intalniri .... dar sa fie tot joia la ora 8!!!

 

daca e bine e bine ..daca nu .... asta e ...pana atunci dragi mei motoristi ...sanatate si asfalte.!!!cat mai bune! :laugh: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sa-mi dau si eu cu parerea :blink:

Cum au spus majoritatea sunt de-acord cu Joia la 8, pp ca majoritatea lucrama pana la 6, deci ora ar fi perfecta. Zicea cineva ca vineri totusi e zi de lucru, eu zic ca de la 8 la...sa zicem 12 e suficient timp, iar in privinta odihnei poti dormi ca un om mare 7 ore, de la 12 la 7...in concluzie sunt de-acord cu ziua si ora.

In privinta locatiei, eu raman la Sala Transilania sau Dumbrava. Axl in Piatza mica e totusi cam aglomerat, umbulzeala, fitze bla bla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu s de acordu cu joia pt ca joia ma uit la Sclava Isaura. pe langa asta joia e ziua mea ghinionista si nu ma risc cu nici cu bicicleta sa ies. Joia ultima zi inainte de salariu si sunt lefter :blink: Joia nu am voie sa beau cafea pt ca vine weekendul si voi fi nervos. joia am de invatat. joia e emisiunea Din dragoste si tre sa ma uit. mda prostii.

 

UNDE VA HOTARATI, DACA MA PRIMITI SI PE MINE, CA-S MAI NOU ''INFECTAT'' CU MICROBUL MOTO, VIN CU PLACERE IN LIMITA POSIBILITATILOR

 

PA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu s de acordu cu joia pt ca joia ma uit la Sclava Isaura. pe langa asta joia e ziua mea ghinionista si nu ma risc cu nici cu bicicleta sa ies. Joia ultima zi inainte de salariu si sunt lefter :blink: Joia nu am voie sa beau cafea pt ca vine weekendul si voi fi nervos. joia am de invatat. joia e emisiunea Din dragoste si tre sa ma uit. mda prostii.

 

UNDE VA HOTARATI, DACA MA PRIMITI SI PE MINE, CA-S MAI NOU ''INFECTAT'' CU MICROBUL MOTO, VIN CU PLACERE IN LIMITA POSIBILITATILOR

 

PA

...mai doris...cam multe mofturi...dak intradevar vrei sa vii treci peste toate astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea, chiar exdraordinara si nu are roast sa enumar acum motivele iar fapul ca sunt atatea parerei este la fel un lucru bun pt ca se va alege in final cea mai buna locatie pe care majoritatea a ales-o iar ceilalti ar trebui sa o aprobe si sa nu comenteze daca inteleg intr-adevar utilitatea acestei intalniri. Raspunsul meu:

Locatia: Sala Transilvania

Ziua: JOI

Ora: 20.00

P.S. Ar trebui sa fim mai concisi, sa ne gandim inainte sa scriem pe forum si sa dam raspunsurile care le consideram noi utile si sa lasam deoparte comentariile aiurea mai ales pe un topic cu un anumit specific ca sa ramana doar informatiile utile si sa ajute cu ceva cititorii acestui forum. Comentariile se pot face pe free-talk.

Editat de papillion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AxL_FzR_ consultand calendarul ( sai dea dumnezeu sanatate lui Billi Poarta, ca a facut calendarul din Fereastra, sa revenim la subiect) am observat ca in luna mai 2014 avem urmatoarele zile 1, 8, 15, 22, 29. in care din aceste zile crezi ca ne vom intalni ? sa pot vorbi cu secretara sa scrie in caietel :o

 

eu propun pt inceput sa incercam mai multe locatii si apoi ne vom decide care sa fie cel ALES ! :blink:

 

iar pt persoana care sa suparat la postul meu anterior imi cer scuze dar mesajul nu era dresat lui, :laugh: era asa ceva spus in general

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axele tu ai ceva cu Bya! =))

Ia zi... spune tot!

Referitor la topic eu as propune o intilnire in fata primariei,futem un birnout si dupa aceea fugim unde stabilim locul dar neaparat sa trecem pe la primarie sa ne cerem drumuri mai bune

CIT DESPRE BYA eu am ceva cu ea si daca o deranjeaza cineva are deranj cu mine he he he

Editat de speedy_alien23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.....un burnout in jurul bisericii de la Bruck :laugh:)

Parerea mea este ca este mai bine la Dumbrava si joia e ok. Ora, la fel.

Ideea este sa ne intalnim, vedem cum ne simtim si daca nu e ok, schimbam locatia. Si intr-adevar, sa ne cunoastem si fara motorete, pt ca nu trotineta e cea care ne defineste personalitatea :blink:

Sa speram ca ajungem cat mai curand la o rezolutie!

HAI PRIMAVARA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este aprob pe oricine zice sa ne intilnim sa vedem si noi despre cine este vorba,cine merge cu acele motoare si ce subiecte au acele persoane,noi o sa ne prezentam in functie de situatia pe care o am eu cu ce am eu care stie nu mai pune intrebari dar o sa facem tot posibilu sa fim prezenti eu si BYA :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :laugh: :o :( :D

Si pana la urma marea intalnire va fi joi? Dar vreau sa intreb joi, in ce data, an? 2014? :D

Si daca va fi zapada si nu se poate veni cu motorul, se amana intalnirea?

 

Imi spun parerea, fara nici o suparare: dar o intalnire cu noi toti de pe forum-ul sibian, nu o sa aiba loc. Si daca va avea loc, inseamna ca mai exista miracole si ar trebui chemata presa :D

 

Si daca cineva sau mai multi nu pot sa ajunga la intalnire, din motive mai putin neplacute, va insemna, poate, in opinia unora, ca acele persoane nu sunt de gasca, ca nu vor sa vina la intalnire. Comentarii peste comentarii!!!

 

Poate pana se va stabili cu exactitate data, ora si locatia....sa nu uitam anul, o sa se interneze Alex (speedy_alien23) la Ortopedie pentru operatie...si cred ca ne vom putea intalni acolo....

 

As mai scrie dar Vali nu ma lasa...mor de ras...incet incet

 

 

Aaaaa, cine va veni cu catalogul pentru a se face prezenta la intalnire? Putem aduce scutire????

 

--- Mesaj completat în 19 Jan 2008 01:38 -------------
Vin si eu cu o propunere : sa ne intalnim in fiecare duminca, in fata Catedralei de pe str. Mitropoliei. Intram cu totii in Catedrala, "participam", "asistam" la slujba, cu tot echipamentul pe noi, inclusiv casca...apoi daca mai doreste cineva, dupa, putem merge la o cafeluta pentru a dezbate slujba.

Ora, nu stiu sa v-o spun. Nu stiu la ce ora incepe slujba, dar am sa ma interesez si o s-o comunic.

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun altceva: stabilim un loc, sa zicem capul podului din parcul Sub Arini dinspre Bolta Rece, o ora, sa zicem 16.00, in fiecare zi, treci p-acolo, stai un sfert de ora, daca vine cineva bine, daca nu, lasi un mesaj intr-un PET de Coca Cola Light si te semnezi cu briceagul pe cel mai apropiat pom, dupa care faci un burnout si pleci. Dupa numarul de urme de burnout se va stabili ulterior, de catre o echipa de experti UCMR daca a fost o intalnire de bikeri de succes sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu inca o propunere: sa lasam mijtourile si offtopicurile ieftine pe alta data sau pentru alt topic care a fost creat special in acest scop.

 

Si ca sa fac un rezumat (sper sa nu fi uitat propunerea nimanui) pentru cei care descopera doar acum topicul si le este lene sau jena sa trieze informatiile si parerile pertinente de offtopicuri batatoate de campi, am sa fac un rezumat:

 

In privinta locului de intalnire:

 

terasa motel Dumbrava

terasa Sala Transilvania

Piata Mica la Go Inn

Bourbon, cafeneaua de la intrarea in Promenada Mall

 

 

In privinta zilei si orei:

 

joi

vineri

 

Se pare ca majoritatea doreste ora 8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu inca o propunere: sa lasam mijtourile si offtopicurile ieftine pe alta data sau pentru alt topic care a fost creat special in acest scop.

 

Si ca sa fac un rezumat (sper sa nu fi uitat propunerea nimanui) pentru cei care descopera doar acum topicul si le este lene sau jena sa trieze informatiile si parerile pertinente de offtopicuri batatoate de campi, am sa fac un rezumat:

 

In privinta locului de intalnire:

 

terasa motel Dumbrava

terasa Sala Transilvania

Piata Mica la Go Inn

Bourbon, cafeneaua de la intrarea in Promenada Mall

In privinta zilei si orei:

 

joi

vineri

 

Se pare ca majoritatea doreste ora 8.

 

Pai daca e s-o luam asa, hai sa dam click pe SIBIU si sa vedem , ca acolo, vom gasi urmatorul topic "iesiri oraganizate ale sibienilor...bla bla". Nu acolo trebuia sa dezbatem despre MAREA ADUNARE NATIONALA, FOSTA CAPITALA CULTURALA EUROPEANA 2007??????

 

Oricum, intalnirea asta nu va avea loc...decat...poate la primavara...dar cu totii noi. Hai sa ne agitam de dragul peisajului....

 

BLA BLA BLA BLA BLA

 

AAAAA, si dupa acea se va infiinta un nou topic: ce porcarii au mai fost la MAREA ADUNARE.... cum a fost si acel topic despre intalnirea CRAZY BIKE.

si uite asa, se mai ocupa din spatiul forumului si bla bla bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mai am si eu una....... ce ar fi ca daca nu ar fi nu ar mai fii reusita sa faceti una big intilnire la mine la salon in spital cind ma voi opera sau de ce nu sa trecem la lucruri mai sinistre sa o facem in fata CIMINTIRULUI ca doar si acolo este ditamai locul si nu cred ca se supara cineva :blink: :laugh: :o :(

Asa ca stabiliti voi cei mai mari in spectcole ora si noi vom fi prezenti in functie de situatie

NUMAI BINE VA DORESC :D :D si sper ca toata chestia asta sa aiba si un happy end

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...