Sari la conținut

Recensamant ... Teleorman


petrica
 Share

Postări Recomandate

Vino joi pe la 17.00-17.30 in padure si acolo o sa aflii mai multe detalii. Vin si cei care merg la enduro si poate aranjezi o iesire cu ei !

 

Pentru inceput este foarte bun motorul, insa dupa un timp o sa ti se para ,,mica". Dar ... totul are un inceput ! Inveti cu asta si dupa ce o sa te perfectionezi schimbi ,,clasa" ....... nu uita de echipament ! La enduro se cade foarte des, cate o data cu urmari destul de grave ! Ca incepator o sa-ti iei multe trante pana inveti, un echipament de protectie te va scuti de multe neplaceri !

Nu-ti trebuie o mobra ,,de competitie" sa-ti rupi gatul ... este posibil si cu scuterul !

Bun, atunci ne intalnim joi la 17:00 la padure. Deocamdata vin cu scuterul pana imi iau permisul. M-am inscris saptamana trecuta la scoala, la sfarsitul lui mai cu putin noroc o sa termin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... Deocamdata vin cu scuterul pana imi iau permisul. ...

 

Daca ai posibilitatea sa iesi direct spre padure cu noul motor, poti venii linistit ca nu te opreste nimeni ! Depinde unde locuiesti ...

Ar fi bine sa-ti preziti si motocicleta ! Baietii or sa-ti dea unele sugestii pretioase ... altfel daca o sa vii cu scuterul o sa stati ca data trecuta ,,retrasi intr-un colt" , nu o sa aveti curaj sa intrati in vorba cu cineva.

 

Bafta ! ... ne vedem joi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai posibilitatea sa iesi direct spre padure cu noul motor, poti venii linistit ca nu te opreste nimeni ! Depinde unde locuiesti ...

Ar fi bine sa-ti preziti si motocicleta ! Baietii or sa-ti dea unele sugestii pretioase ... altfel daca o sa vii cu scuterul o sa stati ca data trecuta ,,retrasi intr-un colt" , nu o sa aveti curaj sa intrati in vorba cu cineva.

 

Bafta ! ... ne vedem joi

Pai..sunt la inceput, nu va cunosc bine, normal ca stateam retras. M-am bagat in vorba cu Sher, baiatul acela cu TZR-ul, si cel cu Atv-ul albastru.

 

Promit ca joi o sa fiu mai vorbaret ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Teleormanean dupa vorba, dupa port si dupa acte sunt si eu .....

Sunt din Rosiori , am permisul din august 2008 si motor din februarie 2009.post-15941-1274807145_thumb.jpg

 

Atasez o imagine cu mobra din ziua in care a intrat in posesia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine te-am gasit. Frumoasa Yamaha ai, sa o stapanesti sanatos.

 

noi ne intalnim in fiecare joi la 17:30 in Padurea Vedea - Alexandria. Daca ai drum, te asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bine ai venit Mihai,

Foarte frumoas motoul. L-ai luat de la Zgamboi ? din ce an e ?

 

P.S. Poti veni maine seara la intrunirea noastra 17:30 la padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Mihai,

Foarte frumoas motoul. L-ai luat de la Zgamboi ? din ce an e ?

 

P.S. Poti veni maine seara la intrunirea noastra 17:30 la padure.

 

 

Multumesc , ne vedem sapt viitoare pe la padure, sunt plecat din minunatul oras, dar sper ca in weekend am sa revin, turbez ca motorul e aproape gata dupa multa asteptare indurerata cu greu vazand alte motociclete pe strada sau si mai si trecand pe langa mine pe sosea aflandu-ma la volanul masinii, cam de (cuvant urat) imi venea sa sparg parbrizul :cheers: , dar e aproape gata imi mai lipseste kit-ul de lant comandat si platit care inca nu a ajuns si comandat de vreo 2 luni, ma rog....nu intrebati, mai trebuie sa-mi vina stopul cu semnalizari incluse, si mici cacaturi un kit de suruburi ca am mai pierdut din ele, motocicleta a stat cam mult pe dreapta, cam 7-8 luni din lipsa de timp si bani pt ea, apropo, multumesc Groupama Asigurari,fara voi nu stiu ce faceam :D s-au miscat chiar foarte repede si chiar nesperat de repede cam putini bani pt dauna totala, dar hai sa treaca de la mine, ii iert de data asta :10:, asa ca e motocicleta mea a fost a mea de la inceput adica de acum vreo 2 ani nu s-a vandut motocicleta si nici nu cred ca o sa mai se vanda vreodata, asa ca mai o sa pun niste poze cu mine si cu ea cand era cazut si dupa cum a iesit nu stiu de ce cand am facut pozele in foarte mare graba abia terminasem cu stickerele nu mergea faza scurta ca dupa nu mi-a facut nici o problema a iesit cam aiurea in poze numai cu o faza dar o sa fac altadata poze.

Bafta si ne vedem sapt viitoare daca tine vremea cu noi.

 

 

P.S.

 

 

Pozele cu ea picata o sa le postez in alt topic, nu prea le am cu forumul si cu deastea incepator.

post-55745-1276717583_thumb.jpg

post-55745-1276717646_thumb.jpg

post-55745-1276717719_thumb.jpg

post-55745-1276717804_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sangeriule vezi ca-i cam dai pe dunarii in mijlocul zilei. Sa nu te ia cineva la rost, sa te cheme prin birou sa-ti explice randuielile alexandrene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Razvan, am un cbr f4 si m-am gandit sa ma bag si yo in seama cu motoristii de la mine din judet. Sunt din Fantanele dar stau mai mult pe la Bucuresti. Vin acasa cam la 2 saptamani in weekend si atunci nu prea am cu cine sa ma plimb desi suntem destul de multi in zona (8 numai in Fantanele, Suhaia 3 + Zimnicea cativa). Asa ca poate mai bag si yo ceva km cu voi cand mai organizati plimbari. Bag si niste poze cu mobra mea. Bafta :laugh:

post-48459-1278344622_thumb.jpg

post-48459-1278344747_thumb.jpg

post-48459-1278344851_thumb.jpg

post-48459-1278344983_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Razvan, am un cbr f4 si m-am gandit sa ma bag si yo in seama cu motoristii de la mine din judet. Sunt din Fantanele dar stau mai mult pe la Bucuresti. Vin acasa cam la 2 saptamani in weekend si atunci nu prea am cu cine sa ma plimb desi suntem destul de multi in zona (8 numai in Fantanele, Suhaia 3 + Zimnicea cativa). Asa ca poate mai bag si yo ceva km cu voi cand mai organizati plimbari. Bag si niste poze cu mobra mea. Bafta :laugh:

 

Bine ai venit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu sunt doar de fel din Alexandria, insa de lene sa-mi schimb bolentinul acum trebe sa dau examenul in Alexandria.

 

Imi spuneti si mie unde se da examenul moto, in Alexandria si cam de cate ori pe luna?

 

Mai citeste pe aici ca o sa dai si de informatiile asta ! Vezi ca este un topic special despre subiectul asta si acolo gasesti si cateva numere de telefon ale instructorilor moto din Alexandria ... sunt tot motociclisti de-ai nostri !

Totul este sa cauti ....... sau e greu' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salut oameni buni.

Sunt din Maldaeni, dar lucrez in Voluntari. Cea mai mare perioada o petrec aici in Voluntari dar mi-ar face placere sa ne intalnim candva. Momentam ZZR din 2000 si 2-3 zile GS500.

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut oameni buni.

Sunt din Maldaeni, dar lucrez in Voluntari. Cea mai mare perioada o petrec aici in Voluntari dar mi-ar face placere sa ne intalnim candva. Momentam ZZR din 2000 si 2-3 zile GS500.

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut oameni buni.

Sunt din Maldaeni, dar lucrez in Voluntari. Cea mai mare perioada o petrec aici in Voluntari dar mi-ar face placere sa ne intalnim candva. Momentam ZZR din 2000 si 2-3 zile GS500.

ASFALT USCAT

 

Salut Alex,

Pune si tu poze cu moto si cateva detalii, sa te bag la noi pe site http://trmotoclub.wordpress.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alex din Maldaeni, lucrez in Voluntari. Posed un bandit 400 din 96.

Va salut si va respect.

 

Salutare Alex,

Te-am pus pe site la noi, tu apartii de Rosiori mai mult, dar oricand ai chef sa vii prin Alexandria la o plimbare, noi ne vedem in fiecare joi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...,sunt Catalin din Alexandria, 24 ani, va urmaresc de mai mult timp pe forum, dar tocmai acum ma prezint, momentam am un scuter Yamaha Majesty 125 cm din 2001, deocamdata neinscris.

Asfalt uscat!

post-56076-0-12057700-1307459852_thumb.jpg

post-56076-0-37433000-1307459866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...