Sari la conținut

Sunt Motociclisti Adev In Dr.tr.sev?


licinius
 Share

Postări Recomandate

Cu siguranta nu ma stie nimeni in orasul asta ( sunt brailean ajuns aici cu 2 ani in urma).

Intrebarea mea este tot asta din titlu , sau mai bine zis , stie cineva ce inseamna biker pe bune?, sau aici sunt doar acei care " din 200 n-o scot nici macar in oras" , sau care claxoneaza pietonii de pe trecere ca vine el in viteza...... Daca va simtiti ... nu va obositi sa raspundeti, lasti topicul asta sa moara , ca nu imi pasa . O.K.?

Vreau sa stiu si eu daca exista oameni pe care ma pot baza pt un drum la o adunare, o mimi-excursie,sau o plimbare de seara ,omeneasca. Aici in oras pot sa zic ca duc lipsa de prieteni de plimbari... si nu imi e chiar ok .

Daca existati chiar vreau sa ne cunoastem !!!

 

BAFTA MULTA !!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca nu ai gasit tu inca nu inseamna ca nu exista bikeri adevarati in sev...nu cred eu ca in 2 ani de cand esti aici nu i-ai vazut decat pe aia care merg cu 200 km/h... :friends: cei mai multi dintre ei sunt oameni cu capul pe umeri.imi pare rau ca ti-ai facut asa o impresie proasta...

mai este un brailean dar in orsova,cam tot de vreo 2 ani pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta si s-ar putea sa gasesti!!!

 

Eu nu prea am vazut motorul nici macar prin oras la plimbare!!!

 

Poate ne vedem totusi la plimbari!!!

 

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic ... sa ies sa ma plimb prin oras asa aiurea doar de dragul de a vedea lumea ...., nu prea ma incanta.Prefer calatoriile prin tara, adunari..., locuri noi . Sau poate m-ar incanta si o plimbare prin oras daca as si avea cu cine , dar eu in afara de nevasta si soacra ,nu mai stiu pe nimeni altcineva :bigstar: . Cu vreo 2-3 pers am mai avut mici discutii despre motoare , dar asta s-a intamplat o singura data si atat....

Nu stiu daca se aduna lumea pe undeva , sa se puna la cale una alta.Am si auzit de cativa bikeri numai lucruri bune , dar nu ii cunosc.

Iar despre impresia pe care mi-am facut-o.... ce sa zic , dupa legile lui Murphy , ce e rau primeaza si iese in evidenta.... Asta e , puse ambele categorii intr-o balanta , se inclina mai mult in partea aia naspa (asta e doar pct meu de vedere ) :bigstar: . Si pt cine nu ma crede , sa vina cand da caldura la mine la magazin pe str. prahova pt cateva ore , si daca nu va faceti aceeasi parere...

In fine ma bucur ca v-ati obsit sa imi raspundeti si sper sa ne cunoastem mai bine si sa batem tara si nu numai, impreuna.

 

ALL THE BEST !!!! :bigstar:

 

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 20:24 -------------
COMPLETARE

 

 

 

P.S. : A fi biker "adevarat" insemna mai mult decat a avea o motocicleta si de a circula regulamentar!

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 20:30 -------------
CARE ACHIZITIE?????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Alina :bigstar:

Cu proxima ocazie trebuie sa :bigstar: o udam si sa :bigstar:

 

 

Cand da caldura LICINIUs sigur ne vom vedea prin oras....Oamenii se strang acum in fiecare joi la orele 18 la Hotel Tropical cred...Nu sunt sigur de locatie...

 

Acolo se aduna Drobeta Motors...Nu sunt sigur de locatie...Poti merge acolo linistit...oricine e bine primit!

 

Cand da caldura ne vedem si la plimbari cu siguranta !!!

 

 

see YA

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 15:05 -------------

<small>--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 20:30 -------------</small><br/>CARE ACHIZITIE?????????????

 

 

Doar ce mi-a sosit Intruderul :bigstar: ....Noua mea achizitie :bigstar:

 

 

see Ya

 

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 19:05 -------------
O mica poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai ne vedem acolo cand ai drum si poti ajunge...

 

Daca se modifica locatia iti dam de stire....

 

Cel mai sigur dai un telefon si sigur ne auzim :kiss:

 

Daca este timp poate :kiss: :what:

 

 

:kiss: see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nice moto dealien , cat mai multi km cu el . :kiss:

 

ALOHA ! :kiss:

 

Multam fain...pt aia l-am luat...pt cat mai multi km...

 

Motorul tau il stiu din oras si din fata magazinului...very nice :what: ...m-am uitat de cateva ori la el :kiss:

 

poate ne vedem la plimbare sapt asta :eek:

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain...pt aia l-am luat...pt cat mai multi km...

 

Motorul tau il stiu din oras si din fata magazinului...very nice :what: ...m-am uitat de cateva ori la el :kiss:

 

poate ne vedem la plimbare sapt asta :kiss:

 

see YA

 

 

Deocamdata , cel putin inca o saptam de acum in colo , nu o sa ies cu ea . Astept sa imi vina uleiul, filtru etc , si mai am de facut alte mici reglaje... Asta nu inseamna ca nu fierbe sangele in mine ... da las ca trec ele si astea. De` mai sunt si mom dintr-astea!

 

 

VINE VARAAAAA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa asa, ai grija de ea...

 

eu ziceam ca poate daca o fii vreme mai bunicica tragem o tura mai de cativa km....dar om vedea...ca la cum se anunta vremea...

 

 

oricum ne auzim si pe viitor :what:

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bikerii adevarati pe care ii cauti tu nu sunt cei care alearga sportive prin oras, ci aceia care ies la 0 grade (ieri, 17 feb) sa dea ture mai lungi.

:huh: eu sunt la inceput, dar am mers cam in fiecar sfarsit de saptamana in care mi-a permis vremea .... v-am vazut duminica prin oras :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atatea pe suflet referitor la subiectul acesta...dar ma mai abtzin pentru o perioada...da si cand o sa rabufnesc....atunci sa vedetzi.....si s-a schimbat locatzia...Ne intalnim la ferrari...Pe strada mare....eu nu imi dau seama cine alege locatziile.... :))

Editat de ToxiQman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atatea pe suflet referitor la subiectul acesta...dar ma mai abtzin pentru o perioada...da si cand o sa rabufnesc....atunci sa vedetzi.....si s-a schimbat locatzia...Ne intalnim la ferrari...Pe strada mare....eu nu imi dau seama cine alege locatziile.... :P)

 

 

 

Tocmai asta e este si ideea, nu tre sa te abtii, spune ce te doare... :)

 

Patrizan , despre plimbarile la 0 gr , ma cam abtin, dar jos palaria pt voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ToxiQman Posted Feb 24 2008, 10:17 AM

de durut nu ma doare....doar ca ma cam `roade` asa putin cand vad ca exista invidie intre noi....

 

 

Sincer eu nu inteleg despre ce e vb... la ce,sau la cine te referi cand zici de "invidie"?

 

Si mai am o intrebare : cine se aduna la ferrari ( ce e ala ca habar n-am, daca nu-s de p-aci..) si cine se aduna la OMV? :) Sunteti 2 grupuri diferite aici in oras? De la Ziggy am inteles ca s-ar aduna lumea la OMV , joia. Asa ca acum sunt in dilema ? unde tre sa ajung eu sa ne cunoastem? , ca pe drum ne multumim sa ne salutam cu faru si cam atat... :)

 

 

 

ALL THE BEST! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand...ieri (marti) ai trecut prin fata pe la Flame...eram 4-5 acolo, te-ai uitat la noi dar nu ai oprit....la OMV ne intalnim doar duminica dimineta pe la 10..de acolo se fac plecarile.....

De intalnit, oficial, ne intalnim Joia la ora 19:00 pe Strada Mare, este un bar care se numeste Ferrari....o sa fie motoare in fatza..esti bine-venit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Back again !

Ca imi pierdusem passwordul... :P

 

 

Deci dragii mei !

Maine va asteptam la o dezbatere pe tema accidentelor...care se intimpla ...ca de a dat caldura !

Ora 19 ...bodega de pe Str.Traian colt cu Str G.Cosbuc...Ferrari numele...

Va rog sa veniti citi mai multi

Trebuie sa facem ceva

 

 

Multa sanatate !

Pe maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...