Sari la conținut

Casey Stoner


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

dupa cum am mentionat inainte preferatii mei sunt LORIS CAPIROSSI si JOHN HOPKINS

nu sunt unu caruia ii place sa tina cu aia care sunt mereu pe primul loc si sa ma schimb ca vremea

daca ar fi asa as tine mereu cu rossi...pana acum

dar am ajuns sa il apreciez pe CASEY STONER pt ceea ce este el in realitate

un RIDER adevarat....un fenomen...unu care merge fara greseala

un tip consecvent si ambitios

un adevarat caracter si nu un bufon care atunci cand pierde da vina pe variabile

unul care accepta infrangerea atunci cand ea apare

pe scurt CASEY STONER e campionul MOTO GP 2007

CASEY STONER e un MARE CAMPION

http://youtube.com/watch?v=KAlZsCRJKwE&feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitam ca "fenomenul" rossi se da cu yamaha :bigstar:)

glumeam imi place de toti din moto gp si merita respect din partea noastra pentru ca au ajuns acolo dar dintre toti il prefer pe rossi pt ca este adaptabil si ii dau multe idei traznite prin cap, gen halatul alb care il purta peste combinezon :bigstar:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cum nimic nu tine o vesnicie si domnia lu rossi si stoner se va termina in sezonul 2008 fiindca JOHN HOPKINS a venita la KAWASAKI :bigstar:

:bigstar:

de acum incolo chiar ca moto gp va deveni super boring

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 1st

hopkins 2nd

hopkins 1st

hopkins 1st

HOPKINS WORLD CHAMPION

and KAWASAKI THE BEST MOTORCYCLE IN THE WORLD....

:bigstar:

eheheheh

dream on :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stoner nu-mi place, nu are aceasi nebunie si sange rece ca de ex rossi sau capirossi, sau curajul lui de puniet. stoner e un matematician al motogp-ului, un tocilar. nu risca nimic si e plictisitor cand castiga. dar in rest e un pilot bun, dar pe mine poate sa ma taie de pe lista lui de fani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie toata lumea ca TC'ul a adus destul de mult pilotii la acelasi nivel..nu mai e ca aacum 2 ani cand ieseau din curbe cu roata spate fumand ..

Stoner e unul care are toata increderea in TC, altii mai putin ..asta nu inseamna ca in 2007 a fost cel mai puternic si constant pilot.

Legenda??? vorbim peste cativa ani ...Rossi cu siguranta este ..Stoner inca mai are multe de demonstrat ..cateva sezoane de acum in colo cel putin va trebui sa domine ptr a deveni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie toata lumea ca TC'ul a adus destul de mult pilotii la acelasi nivel..nu mai e ca aacum 2 ani cand ieseau din curbe cu roata spate fumand ..

Stoner e unul care are toata increderea in TC, altii mai putin ..asta nu inseamna ca in 2007 a fost cel mai puternic si constant pilot.

Legenda??? vorbim peste cativa ani ...Rossi cu siguranta este ..Stoner inca mai are multe de demonstrat ..cateva sezoane de acum in colo cel putin va trebui sa domine ptr a deveni

 

Cam asa este.

Oricum se anunta un sezon frumos, vad ca Lorenzo merge binicel, cel putin timpii asta demonstreaza.

Marco cred ca iese la pensie daca o tine tot asa :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie toata lumea ca TC'ul a adus destul de mult pilotii la acelasi nivel..nu mai e ca aacum 2 ani cand ieseau din curbe cu roata spate fumand ..

Stoner e unul care are toata increderea in TC, altii mai putin ..asta nu inseamna ca in 2007 a fost cel mai puternic si constant pilot.

Legenda??? vorbim peste cativa ani ...Rossi cu siguranta este ..Stoner inca mai are multe de demonstrat ..cateva sezoane de acum in colo cel putin va trebui sa domine ptr a deveni

Intr-un interviu acordat revistei top gear(poate unii l-ati citit) Rossi spune ca stoner e bun insa are impresia ca pedrosa are si mai mult potential decat australianul. Sincer nu prea-mi dau seama cum de Ducati au reusit sa aiba explozia fenomenala de forma in sezonul trecut. Pentru acest lucru ii felicit si au un mare + de la mine. Care insa se cam compenseaza cu un mare - pentru modul absolut badjocoritor in care s-au despartit de capirossi...pana la urma urmei omul asta are o reputatie, este o legenda si oricine ai fi nu poti face un asemenea spectacol. Capirossi a muncit mult mai mult pentru numele Ducati decat Stoner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca-n lapte acuma desi stiu ca multi o sa-mi sara in cap :bigstar: ...dar ati vazut ce bine a mers in ultimile teste Hayden? Se simte foarte bine cu noua motocicleta si eu ma astept la un loc bun din partea lui anul acesta. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedrosa a vb foarte rau despre Hayden in utlimul interviu dat in Spania dupa operatie, cum acesta nu a facut nica ptr dezvoltarea motocicletei, si ca nu este capabil sa o imbunatateasca

 

Cat despre Capirex, pb e ca a imbatranit iar tinerii zboara in comparatie cu el. Fiecare echipa isi face calculele ei, are o strategie. Deocamdata doar Stoner reuseste sa faca sa mearga ducati'ul ala,asta e adevarul.

S'ar putea sa mearga bine pe zuzi Capirex, ramane de vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedrosa a vb foarte rau despre Hayden in utlimul interviu dat in Spania dupa operatie, cum acesta nu a facut nica ptr dezvoltarea motocicletei, si ca nu este capabil sa o imbunatateasca

 

Cat despre Capirex, pb e ca a imbatranit iar tinerii zboara in comparatie cu el. Fiecare echipa isi face calculele ei, are o strategie. Deocamdata doar Stoner reuseste sa faca sa mearga ducati'ul ala,asta e adevarul.

S'ar putea sa mearga bine pe zuzi Capirex, ramane de vazut.

 

Nu bag in seama un cuv spus de pedrosa dupa cate greseli a facut in sezoanele trecute. In plus sa nu uitam ca in acelasi sezon in care hayden a castigat titlul el a fost cel care s-a riscat sa incearce mereu noi tehnici si setari in timp ce dani se baza mai mult pe ce era mai vechi...apoi daca el a muncit asa de mult la noua motocicleta de ce hayden se simte mai bine pe ea decat dani? Mie pedrosa mi se pare un copilas ingamfat dar talentat pana in maduva oaselor. Hayden nu are nici pe departe acelasi talet insa mi se pare de zeci de mii de ori mai carismatic. Uitati-va putin aici http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...VideoID=6604903 e interviul dat de catre Hayden despre Dani dupa ce s-au ciocnit cand Nicky era in lupta pentru titlu. A fost foarte fairplay in declaratii asa ca decideti voi cine e mai "sportiv" dintre cei doi comparand afirmatiile lui hayden cu ale lui Pedrosa(da-mi si mie linkul catre interviu te rog ptr ca nu am apucat sa-l citesc...e prima oara cand aud de el). Oricum cred ca Rossi ramane cel mai complet rider dintre toti!

Editat de Sawyer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pistolaru in antepenultima am dat ca virgula castigator pe anthony west ca ploua :bigstar:

da in legatura cu felul in care sa despartit ducati de loris e o mare magarie...tipic italian

ca pe o masea stricata

adevarul ca lui loris nu prea ii sta capul la moto gp dupa ce a devenit tata

poate stoner devine plictisitor prin felul autoritar prin care domina cursele

e fara greseala

bine pt noi cei de afara un loris un rossi un hopkins un vermeulen e mult mai atractiv dar pt ducati e mult mai atractiv stoner :bigstar:

despre melandri teste spun ca nu se simti chiar super pe desmosedici

cat despre pedrosa singura lui problema e fizicul

pe franari nu face fata....e cu 10 kilograme mai usor ca restul si asta inseamna o forta mai mica in brate si in restul

nu are nici 50 de kile

sau pe acolo

nu il vad campion mondial niciodata

parerea mea

daca rossi domina anul trecut ca si stoner ati fi spus cu totii

"ooo da rossi numero uno-nai vazut cum a dominat moto gp-ul?"

asa ca nu fiti rai

dati cezarului cei al cezarului..si lui stoner ce-i a lui stoner :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pistolaru in antepenultima am dat ca virgula castigator pe anthony west ca ploua :bigstar:

da in legatura cu felul in care sa despartit ducati de loris e o mare magarie...tipic italian

ca pe o masea stricata

adevarul ca lui loris nu prea ii sta capul la moto gp dupa ce a devenit tata

poate stoner devine plictisitor prin felul autoritar prin care domina cursele

e fara greseala

bine pt noi cei de afara un loris un rossi un hopkins un vermeulen e mult mai atractiv dar pt ducati e mult mai atractiv stoner :bigstar:

despre melandri teste spun ca nu se simti chiar super pe desmosedici

cat despre pedrosa singura lui problema e fizicul

pe franari nu face fata....e cu 10 kilograme mai usor ca restul si asta inseamna o forta mai mica in brate si in restul

nu are nici 50 de kile

sau pe acolo

nu il vad campion mondial niciodata

parerea mea

daca rossi domina anul trecut ca si stoner ati fi spus cu totii

"ooo da rossi numero uno-nai vazut cum a dominat moto gp-ul?"

asa ca nu fiti rai

dati cezarului cei al cezarului..si lui stoner ce-i a lui stoner :bigstar:

Nu spune nimeni nu...e bun in draci la varsta lui. Dar nu mi se pare ca are acel geniu a lui Rossi...acel ceva pe care doctorul in are. Cand am vorbit de loris nu ma refeream la faptul ca trebuiau sa-l tina de acum pana la adanci batranetzi la echipa. Numai ca despartirea trebuia sa fie una care sa emane ceva respect pentru Capirex, pentru ce a facut el pentru numele Ducati in MotoGP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni dar nu stiu de ce aveti impresia ca traim intr'o lume buna si dreapta. aici e vorba de strategii, planuri, marketing si foarte multi bani. e normal sa existe mari tensiuni intre echipe si piloti..etc...de cand e lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e nu are acel ceva care te tine in fata televizorului

de multe ori anul trecut schimbam canalul ca vedeam ca stoner e primul

zic " noa iara asta pa primul loc?"

cum incepe asa termina

daca va fi sanatos eu cred ca casey stoner va fi primul din toate timpurile

http://youtube.com/watch?v=9k3RDgnhzro&feature=related

http://youtube.com/watch?v=qFOFzCOglQk&feature=related

, uiuiuiuuu

pt un kil la ora dai un milion de para

iuuuu

mama ce la limita is sculele alea

mie imi ajunge 280 :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo ce an o sa avem... foarte curios si ce o sa faca Lorenzo si Melandri... ochi mari pe ei si pe Pedrosa.

Hai sa facem un top 3 de final. 1Rossi,2Melandri,3Pedrosa.

 

nuuuuu ...nici vorba :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

testele

 

http://www.youtube.com/watch?v=KOy9vakmCo0 1-a zi de teste

 

http://www.youtube.com/watch?v=uWcd-0nofCQ 2-a zi de teste

 

http://www.youtube.com/watch?v=4tnlPwkMtGs 3-a zi de teste

 

heh .. ramane de vazut .. eu am incredere in ceea ce stie rossi. :D

 

interviu stoner http://www.youtube.com/watch?v=SYdPn94-jQ8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casey stoner is trully amazing

sa ii dea dumnezo sanatate sa ne incante si de acum incolo

si lui si lui rossi dar si celorlalti inclusandu-va pe voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...