Sari la conținut

Motociclismo No 10


marque
 Share

Postări Recomandate

post-7121-1201873013_thumb.jpg

 

De saptamana viitoare, 4 - 11.02, Motociclismo No 10 este pe piata! Vorbim despre un numar alb, cu foarte multe materiale "de sezon". Enjoy! :bigstar:

 

 

 

Viața pe două roți

6 Poșta redacției

8 Știri

12 Portret David Casteu

post-7121-1201873086_thumb.jpg

16 Off-season: motocicliști pe snowmobile

post-7121-1201873113_thumb.jpg

20 Story: unul dintre primii practicanți de stunt-bike din România, Răzvan Radu

post-7121-1201873135_thumb.jpg

 

Teste

24 Confruntare între două dintre cele mai așteptate supersportive din 2008: Honda CBR 1000RR Fireblade și Kawasaki ZX 10-R

post-7121-1201873165_thumb.jpg post-7121-1201873244_thumb.jpg

42 Ducati 848 – o armă pentru circuit

post-7121-1201873265_thumb.jpg

50 Noua Honda Transalp față în față cu concurenții din segmentul enduro-touring

post-7121-1201873289_thumb.jpg

 

64 ATV: Sym Quadlander 300 S, un taiwanez cu nerv

post-7121-1201873323_thumb.jpg

68 Scuter: Yamaha Jog R, micul atlet

post-7121-1201873344_thumb.jpg

 

Moto Special

72 Trike-ul Boom Low Rider și Maria, o întâlnire de gradul III

post-7121-1201873394_thumb.jpg

78 Între cafe racer și streetfighter – un Monster special

post-7121-1201873422_thumb.jpg

 

Echipamente și accesorii

82 Ultimele noutăți de la marii producători

 

Sport

86 Competiție amicală pe gheață

post-7121-1201873464_thumb.jpg

92 Dakar: ce ar fi trebuit să fie

post-7121-1201873496_thumb.jpg

94 Știri din sport

post-7121-1201873530_thumb.jpg

 

96 Marele Giacomo Agostini testează Ducati GP7 și MV Agusta 500

post-7121-1201873558_thumb.jpg

 

 

Tehnica

108 Evoluția motoarelor boxer de la BMW – BMW HP2 Sport

post-7121-1201873578_thumb.jpg

 

Turism

112 Ture prin Carpați

post-7121-1201873610_thumb.jpg

 

Epocă

116 Istoria Ducati

post-7121-1201873815_thumb.jpg

 

Second hand

120 Ghid Second Hand: KTM 640 Adventure

post-7121-1201873657_thumb.jpg

124 Anunțuri moto SH

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maestre Friz, sa mor de am facut vreo paralela intre ele... pana acum

 

loooool

 

...si m-am uitat pe pozele alea de sute de ori! :D

pictorialul luna trecuta nu s-a mai facut din motive care nu depind de noi, s-au ivit niste incurcaturi cu fete, motociclete, locatii samd, si am preferat sa amanam shootingul. luna asta insa, am venit cu forte proaspete dupa revelion si ne-am apucat din timp de treaba. ce a iesit, sper sa va placa. legat de pictorial, in numarul de martie va fi ceva special... ooops! am spus prea mult.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io abea astept numarul asta pentru fiara aia in culoare de inger, 848. Zilele astea m-am urcat si am mers cu un 1098 (stiu multi care m-ar ucide pt asta) si hmm.. 848 mi s-ar potrivi mai bine. me luv 600..deci asta e mai aproape de adevar.

 

intrebare. am vazut pe site ul motociclismo.it ca acolo dac vrei poster dupa o pagina poti primi acasa. :D vreu poster cu 848 cum facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...pana acum n-am dacat o obiectie majora...Anunturile second sunt ca si inexistente in conditiile in care ar treb sa aveti mai mult spatiu alocat lor..Ma rog...15 motoare-aceleasi motoare in fiecare nr nu-s tocmai de bun augur...nici pt voi...nici pt vanzator :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Sinner - am vb cu distributia, revista a fost data catre tarabe & chioscuri luni dimineata... teoretic ar trebui sa fie pe tarabe.

 

@turbogixxer - o pagina cu anunturi este cumparata de o firma care se ocupa cu vanzari sh, iar cealalta pagina este actualizata luna de luna cu anunturile primite pe mail, sau de cei care doresc sa-si mai tina motocicleta la vanzare. anunturile publicate in revista sunt gratis si se pot trimite pe adresele de mail ale redactiei sau redactorilor: redactia@motociclismo.ro, marius.bacila@motociclismo.ro, marc.sandu@motociclismo.ro.

nimeni din redactie nu sta pe net sa vaneze vanzarile, doar de dragul de a umple pagini cu anunturi. cine este interesat sa-si vanda motorul, trimite frumos un mail pe adresele de mai sus, si i-l publicam. simplu, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Sinner - am vb cu distributia, revista a fost data catre tarabe & chioscuri luni dimineata... teoretic ar trebui sa fie pe tarabe.

 

 

 

Sunt din Medias si vrea sa-ti zic ca nu o gasesc in oras, defapt in tot judetul Sibiu io n-am vazut-o la nici o taraba, benzinarie, etc. Nu stiu cum o distribuiti , dar e dezastru. In schimb orice fitzuica de integrale , sex bla-bla se gasesc, insa Motociclismo, nu!

Poate reusiti sa va extindeti ca in Ardeal cel putin stati prost. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Sinner - am vb cu distributia, revista a fost data catre tarabe & chioscuri luni dimineata... teoretic ar trebui sa fie pe tarabe.

 

@turbogixxer - o pagina cu anunturi este cumparata de o firma care se ocupa cu vanzari sh, iar cealalta pagina este actualizata luna de luna cu anunturile primite pe mail, sau de cei care doresc sa-si mai tina motocicleta la vanzare. anunturile publicate in revista sunt gratis si se pot trimite pe adresele de mail ale redactiei sau redactorilor: redactia@motociclismo.ro, marius.bacila@motociclismo.ro, marc.sandu@motociclismo.ro.

nimeni din redactie nu sta pe net sa vaneze vanzarile, doar de dragul de a umple pagini cu anunturi. cine este interesat sa-si vanda motorul, trimite frumos un mail pe adresele de mai sus, si i-l publicam. simplu, nu?

SINCER N-AM VRUT SA PARA O CRITICA DE GENUL "FRATE MOTORUL MEU NU A AJUNS IN PAGINILE REV' SAU CEVA DE GENUL ASTA...Am spus sta pt ca in ultimul timp m-a batut gandul sa-mi iau un alt motoras si la voi in revista gaseam doar acea oferta...acum stiu si de ce...Sper ca pe viitor firmele & baieti care au de vandut un motor sa gaseasca drumul catre paginile rev MOTOCICLISMO... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca multa lume se plange ca nu o gaseste, eu vreau sa spun ca intr-un oras mic, baia mare, e peste tot: la tarabe, la OMV, la PetromV, la suermarketurile real, kaufland si metro. :wink: in unele locuri se mai tin chiar si numere anterioare, in caz ca le-ai pierdut.

singura problema poate fi ca apare cam la 1 sapt. dupa data anuntata in prezentarea pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu man, dar am belele cu calculatorul asta de la munci, care e pe Linux si mi s-a "foutu" messengerul de tot. Acasa nu mai am net. Sunt in curs de trecere pe Windows si atuncea ii dau drumul iar la mess. De comunicat putem vb pe mail: marius.bacila@motociclismo.ro sau la tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io abea astept numarul asta pentru fiara aia in culoare de inger, 848. Zilele astea m-am urcat si am mers cu un 1098 (stiu multi care m-ar ucide pt asta) si hmm.. 848 mi s-ar potrivi mai bine. me luv 600..deci asta e mai aproape de adevar.

 

intrebare. am vazut pe site ul motociclismo.it ca acolo dac vrei poster dupa o pagina poti primi acasa. :huh: vreu poster cu 848 cum facem?

 

Deci: sa ne intelegem! Daca vrei postere cu trike-ul, imi ceri mie, da??? adica Trike=RO GROUP=Bea2000.

Daca vrei cu fata, vorbesti cu baietii! Si daca vrei Ducati...., mai bine ia-ti trike, da?? Apoi, poti sa duci fata la starea civila.Ca cica...merge! :cheers:

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau poxter cu 848 ala..desi e cam tradator cu ambreiajul ala ud, nah.. ma rog sa zicem ca ii iertam pe Ducati si asteptam modelul pentru SSP.. sper sa nu asteptam degeaba.. eu inca mai sper..

 

Traicurile nu ma excita..dar daca ma gandex la trike=rogroup=>bea.. hmm.. :cheers: tre sa ne intanim sa imi faci o prezentare, neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...