Sari la conținut

Nu Mai Vreau Tzepe!


johnny_danut
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar despre Piaggio NRG 2007 accidentat despre care v-am spus ce parere aveti , n-ar merita ? :D

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 18:06 -------------</small><br/>

Si care-i chestia cu injectia , e un dezavantaj ?

la banii aia merita NRG-ul, ti-l repari vezi tu..

 

cica se strica injectoru dupa un anumit numar de kilometrii parcursi (din ce am auzit pe la 15.000 km)...dar asta era la modelele vechi (2002-2004) .. la astea noi nu se stie deocamdata

 

 

am uitat sa te intreb ceva...SIGUR era 2001 MBK-ul? nu prea imi vine sa cred...

Editat de redeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum era pana in 1998 (dupa un grafic pe interiorul seii ) si oricum nu avea certificatul lui ci doar o declaratie pe proprie raspundere ca nu-i furat si atat.

eu zic ca trebuia sa iei MBK-ul la banii aia nu mai gasesti + ca este inmatriculat ceea ce te scuteste de vreo suta de euroi...mai gandestete ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum era pana in 1998 (dupa un grafic pe interiorul seii ) si oricum nu avea certificatul lui ci doar o declaratie pe proprie raspundere ca nu-i furat si atat.

si cu ce te deranjeaza daca nu ai ai certificatu ala .... poti sa-l inscrii ... :D

Scuteru sa fie bun :kiss: ...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu ce te deranjeaza daca nu ai ai certificatu ala .... poti sa-l inscrii ... :kiss:

Scuteru sa fie bun :hug: ...parerea mea

da,dar inainte sa-l cumpere mai bine s-ar duce la el la primarie sa intrebe daca se poate inmatricula cu actele care le are.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti vand eu scuterul meu este un motowell cu kit racing de 70 si urca ce panta vrei tu. Este inmatriculat cumparat in luna mai a anului trecut si are aproape 5000 de km. Kitul a fost montat acum o mie de km in service dar din moment ce am luat cat A vreau sa-l schimb pe unul de 250cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mbku arata super :what: si la pretu ala ... e ft ieftin daca e din 2001 mai ales ... si nrgiu din 2002 la 400 euro ... dar nrgu cv trebe sa fie la mijloc ... arata prea bn ... pretu mult prea mic totusi ... o fi vrand el sa-si ea motor da totusi aproape pe degeaba nu da nimeni ... cv tot tre sa fie ... nush daca furat sau cv ascuns sub carenele alea frumoase ... oricum mbku e tare ... si pe m-ar tenta da cred cai maresc puterea la asta:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre Piaggio NRG 2007 accidentat despre care v-am spus ce parere aveti , n-ar merita ? :kiss:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 18:06 -------------</small><br/>

Si care-i chestia cu injectia , e un dezavantaj ?

 

la noi in tara unde nu avem nimic(piese,mecanici)sau ma rog avem dar sunt raritati este un dezavantaj pe injectie in schimb au consumuri mai mici.

parerea mea e ca ai avea nevoie de un scuter simplu,in stare buna,comod pt toate zilele si la care sa poti gasi eventualele piese de schimb.daca nu ai rezolvat inca,poate reusim impreuna eu fac transport de scutere

suna la 0721356282 :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-am luat Piaggio NRG Power DD din 09.2007 si am doua nelamuriri :

- E normal sa mearga la turatii de 5-6000 ca mie imi pare ca merge prea ambalat .

- Am facut un drum de 70 Km (in majoritate cu pante de 10-15% ) si am consumat aproape 4 l . Enormal sau trebuie sa mai umblu pe la el. Eu am 65 kg .

Multumesc muuuuuuult de tot! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este f normal...gandeste-te ca pe la vreo 4000 rpm cupleaza ambreiajul si pe la vreo 6500 rpm ai cca 50 km\h....

este normal consumul,mai ales ca suntem in perioada friguroasa...la vara o sa iti consume mai putin...

eu la NRG-ul meu aveam turometru si imi arata maxim 10000 :) asa ca nu e mult 6000

consuma cam mult...vezi ce carburator are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Eu stau intr-o zona de munte si am luat o tzeapa grozava cu un First Bike cu care nu am putut sa urc nicio panta mai serioasa(chiar ajutat de pedale si sunt si slab - 65 kg) . Am mare nevoie de un scuter(nu motocicleta ca n-am chef de dat examene) care sa ma ajute sa ma deplasez ieftin si rapid asa ca va rog sa-mi dati un sfat in legatura cu o marca sau model nou sau sh pana in 2500 RON care se preteaza la drumuri de munte sau macar la ce ar trebui sa ma uit atunci cand caut unul ( cuplu maxim sau ce alte chestii conteaza ? ) Va multumesc din suflet ! :cheers: :)

as avea pentru tine in banii astia urmatoarele scutere ,Yamaha Neos ,MBK Booster ,sau Malaguti F12 ,toate monteaza motor de yamaha si cred ca nu vei avea probleme cu nici unul ,in plus piese de schimb la aceste tipuri de scutere am tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...