Sari la conținut

Ajutati-ma ...


tazzz
 Share

Postări Recomandate

nup...considera ca scuterele sunt pentru copii...de.. 50 cmc :what: asta pentru ca ele sunt "femei" de la 10 ani si tre sa fie intretinute bine :kiss: st versate cum am zis :kiss:

da da ... intretinute :kiss:

 

Vorba vine : " Daca femeia ar fi buna la ceva si Dumnezeu ar avea una ... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma am ras la asta 3 ore :kiss: si acum imi vine sa rad :what:

 

sincer pana acum scuterul meu s-a dovedit a fi mai de nadejde decat o femeie. nu m-a lasat nici1data...deci are un caracter si comportament mai bun ca o femeie :kiss: acum la aspect lasa de dorit :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma am ras la asta 3 ore :kiss: si acum imi vine sa rad :what:

 

sincer pana acum scuterul meu s-a dovedit a fi mai de nadejde decat o femeie. nu m-a lasat nici1data...deci are un caracter si comportament mai bun ca o femeie :kiss: acum la aspect lasa de dorit :eek:

uite aici o legatura intre femei si motoare

 

:kiss:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

incep prin a spune ca nu am nici un fel de experienta pe 2 roti motorizate. Insa am ceva mai multi ani decat

tine si imi permit sa iti sugerez sa te opresti la 50 cmc. Am si eu un topic similar si acolo multi baieti m-au sfatuit foarte bine legat de acest lucru.

Trebuie sa intelegi ca dincolo de cati bani ai sau ce fete ai vrea sa impresionezi, cand te urci pe scuter esti

responsabil de viata ta si a celui/celei pe care o iei cu tine. Mai mult esti responsabil si pentru cei pe care ii

intalnesti in cale si pe care ai putea sa ii accidentezi f usor. Deci dincolo de impulsul de a avea ceva sportiv/

aratos/agresiv ( si eu am acest impuls ) eu gandesc asa :

 

-ai abia 16 ani

-nu ai experienta

-nu ai permis inca (cum sa iti pui problema daca il iei? de ce sa nu iei A1? cu tot respectul, daca nu esti in

stare sa iei A1 atunci chiar nu ar trebui sa conduci nimic. nici macar 50 cmc )

-nu ai banii tai

 

din toate astea de mai sus pentru mine rezulta clar ca trebuie sa incepi "small" ( adica 50 cmc ) si apoi

oricum o sa castigi experienta si o sa stii mai bine ce iti doresti de la o motocicleta mai puternica. Si, mai

important, o sa ai si experienta (speram) sa alegi bine si sa conduci bine.

 

 

Bafta la cumparaturi :what:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

incep prin a spune ca nu am nici un fel de experienta pe 2 roti motorizate. Insa am ceva mai multi ani decat

tine si imi permit sa iti sugerez sa te opresti la 50 cmc. Am si eu un topic similar si acolo multi baieti m-au sfatuit foarte bine legat de acest lucru.

Trebuie sa intelegi ca dincolo de cati bani ai sau ce fete ai vrea sa impresionezi, cand te urci pe scuter esti

responsabil de viata ta si a celui/celei pe care o iei cu tine. Mai mult esti responsabil si pentru cei pe care ii

intalnesti in cale si pe care ai putea sa ii accidentezi f usor. Deci dincolo de impulsul de a avea ceva sportiv/

aratos/agresiv ( si eu am acest impuls ) eu gandesc asa :

 

-ai abia 16 ani

-nu ai experienta

-nu ai permis inca (cum sa iti pui problema daca il iei? de ce sa nu iei A1? cu tot respectul, daca nu esti in

stare sa iei A1 atunci chiar nu ar trebui sa conduci nimic. nici macar 50 cmc )

-nu ai banii tai

 

din toate astea de mai sus pentru mine rezulta clar ca trebuie sa incepi "small" ( adica 50 cmc ) si apoi

oricum o sa castigi experienta si o sa stii mai bine ce iti doresti de la o motocicleta mai puternica. Si, mai

important, o sa ai si experienta (speram) sa alegi bine si sa conduci bine.

Bafta la cumparaturi :kiss:.

 

"ce fete ai vrea sa impresionezi" - nu vreau sa impresionez nici o fata... s-a inteles si interpretat gresit!!!

"daca nu esti in stare sa iei A1 atunci chiar nu ar trebui sa conduci nimic" - unde am zis ca nu pot lua A1? Am condus masina ( nu pe drum public, dar nici pe camp ) si nu am dat in card cu ea ... de ce nu as putea conduce o motocicleta?

"nu ai banii tai" - daca eu imi permit motocicleta de 5000 de euro sau de 500 ... e problema mea! nu am 25 de ani si stau cu ai mei in casa si le cer bani. cat sunt minor ce ai vrea sa fac?

 

de acord in rest!

 

RESPECT! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a zis si Anjin nu te avanta pe ceva mai mare din prima...dak tot doresti o sportiva nu lua una mai mare de 50cc pt inceput...sar putea sa te durisezi cu ea. Un rs de 125cc e o adevarata bestie...iar pentru un pusti de 16 ani eu zic ca e prea puternica. M-am dus acuma recent cu una si e o adevarata bestie...

 

Poti incepe cu un rs de 50cc si o sa iti satisfaca poftele pana inveti sa o calaresti bine...apoi poti sa o schimbi cu una de 125cc. Eu asta vad cea mai buna varianta.

Sau dak vrei scuter iati ceva calumea care sa nu stea tot prin service-uri!

 

...................................................................................................................

Si la primu post al meu m-ai inteles total gresit....u ai zis la inceput ca dispui de 1500 eu si ai ziso f convins...insa dupaia ai zis ca acuma ai tai iti ia un scuter de pana in 600 eu da u erai sigur ca de i bati umpik la cap o sa iti creasca miza la 1500 EU.Intre 600 eu si 1500 e mare diferenta! Deci de cat dispui pana la final?

 

:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la primu post al meu m-ai inteles total gresit....u ai zis la inceput ca dispui de 1500 eu si ai ziso f convins...insa dupaia ai zis ca acuma ai tai iti ia un scuter de pana in 600 eu da u erai sigur ca de i bati umpik la cap o sa iti creasca miza la 1500 EU.Intre 600 eu si 1500 e mare diferenta! Deci de cat dispui pana la final?

 

:wink:

 

Pai am spus ca nu am o suma fixa ... dar nu as cheltui o suma prea mare pt ca in 2-3 ani masina(si acolo chiar vreau ceva tare si scump)!

E un interval 600-1500 E depinzand si de ce gasesc. :)

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am spus ca nu am o suma fixa ... dar nu as cheltui o suma prea mare pt ca in 2-3 ani masina(si acolo chiar vreau ceva tare si scump)!

E un interval 600-1500 E depinzand si de ce gasesc. :lol:

 

:kiss:

Gandeste asa: la 1500 gasesti scuter aproape nou, intretinut, cu toate actele iar la 600 euro gasesti un scuter ori forjat dar cu acte ok, ori mai putin forjat si fara acte, ori si forjat si fara acte.

Desigur mai gasesti si ocazii, dar in general, un scuter bun, care sa-l iei si sa nu bagi bani in el dupa 2 luni gasesti pe la 1000 de euro. Cu acte in regula. Orienteaza-te spre ce vrei, tipul scuterului/motorului, model, an cu aproximatie si apoi cauta. Nu sari dintr-o parte intr-alta doar dupa pret, trebuie sa si stii ceva date despre ce urmeaza sa cumperi :)

 

 

Bafta! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci curand va arat o lista cu modele care imi plac... sa imi spuneti preturi, detalii, etc.

 

Multumesc pt atentie! :kiss: :)

 

--- Mesaj completat în 17 Feb 2008 21:40 -------------
Ce ziceti de asta ? http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

Sper ca e voie sa fac asa ceva! Daca nu... imi cer scuze! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am revenit! Deci cam astea ar fi preferintele...

 

1.Aprilia RS 50

2.Yamaha TZR 50

3.Peugeot XR6

4.Derbi GPR 50

5.Gillera DNA 50

 

Deci astea imi plac... daca nu o sa fie una dintre ele va si un Speedfight 2 sau Aprilia SR(sau altele..)!

 

Care e "cea mai buna"?

 

 

:) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...