Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am efectuat si eu prima iesire cu exc-ul....

Treaba e simpla de tot.Am plecat din parcarea blocului direct pe dealul din spate si m-am trezit pe deal undeva inspre Radaia...

Nu m-a interesat vremea,daca e ud,camere,radare,basculante etc....

Singurul aspect urat a fost ca in timp ce imi fumam tigara si imi admiram zgarieturile de la maracini,in linistea padurii se auzeau trosnituri de la nu stiu ce....dar imi tineam casca pregatita sa pot incaleca rapid si sa-i dau noroi in fatza lui mos martin,lupului,padurarului :scratch:

Apropo...te poate alerga cineva cu sapa daca te gaseste pe tarlaua lui?

eu iti recomand cel putin pt inceput sa nu mai mergi singur..poate daca ai chef ne intalnim intr-o zi si iti explic ce trebuie sa stii, ce sa faci si ce nu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara ne-o f u t u t Valentine asta americanu' si asterne cu zapada pe soselele Clujului ase sa ne fak numa'n ciuda si sa nu putem noi scoate utilajele ruginite in garaj de atata "iernat"...., hmmmm amu pe cand eram ferm convins k o venit primavara... ;)

 

 

ps: cica indragostitzii se bucura :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef de o tura...sa se abtina!!!. nu de alta,dar e al draq de tare asfaltul,cand te dai de Terra la 50 la ora.Credeti-ma! ;)

 

Azi am testat asfaltul,si e mai tare ca motorul si geaca mea. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry man, dar pe conditiile astea ii de stiut ce nu se iese cu motoru.

 

da acuma ce sa-i faci, bine ca nu ai patit nimica.

 

P.S. ii busit tare motoru?

Mai tare ma doare de mine,decat de el.Am cazut la o secunda dupa ce am trecut de o masina ce venea din contrasens,si io am ajuns pe acostamentul de pe banda lui.Am mers cam 11 merti pe o parte(am masurat locul din care se vedea derapajul si locul unde nu mai era zghariat asfaltul,probabil alunecarea asa lunga a fot influentata si de mazga de pe carosabil).

Multumesc Celui de Sus ca nu am cazut in fata masinii,ca beleam ****.

Motorul: schimbator,ghidon,capat ghidon,cred ca si jugurile(imi sta stramb furca),maneta ambreiaj,semnal stanga spate, scarita stg. pasager,hand guard,geaca pe pertea stanga..astea toate au avut de suferit :agree:

Eu m-am lovit la piciorul stang si mana drapta(cina ma cunoaste,stie ca port echipament complet).

Dar,mai invatam cate ceva in fiecare zi,azi realizand ca nu am motorul echipat corespunzator pt zapada :huh:

E prima mea intalnire cu asfaltu' si la o viteza considerabila si am mai tras urmatoarea concluzie: cand motorul sare de sub tine,nu ai timp sa realizezi ce se intampla,daramite sa reactionezi sarind de pe el (citeam pe un topic de Sj ca sunt ceva viteji,care sustin ca daca ar fi sa aiba accident,n-ar pati nimic,pt ca ar sarii de pe moto... :burnout: ;) )

Dar sa nu uitam: ce nu ne omoara,ne face mai puternici.

P.S maine sunt iar calare pe el,numa' sa mi se uste nadragii si cismele :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima mea intalnire cu asfaltu' si la o viteza considerabila si am mai tras urmatoarea concluzie: cand motorul sare de sub tine,nu ai timp sa realizezi ce se intampla,daramite sa reactionezi sarind de pe el (citeam pe un topic de Sj ca sunt ceva viteji,care sustin ca daca ar fi sa aiba accident,n-ar pati nimic,pt ca ar sarii de pe moto... :burnout: ;) )

first off.. that's too bad..

si da.. cam asta e si parerea mea.. ca nu prea ai timp sa te gandesti tu la nushce.. de-aia era si vb sa exersezi tot felu.. sa le faci automat.. in fine.. poate n-am cazut noi de destule ori sa intelegem cum sta treaba de fapt :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

first off.. that's too bad..

si da.. cam asta e si parerea mea.. ca nu prea ai timp sa te gandesti tu la nushce.. de-aia era si vb sa exersezi tot felu.. sa le faci automat.. in fine.. poate n-am cazut noi de destule ori sa intelegem cum sta treaba de fapt :burnout:

Pot doar sa-ti spun ca nu se compara cu zecile de trante,pe dealuri si prin paduri,cu Husqvarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi,cum ai avut "norocul" asta?ce s-a intamplat?

Pe dealuri sau azi pe asfalt :burnout: ?

Cred ca am prins ceva canel de urma de masina sau zapada batatorita,si fara sa pun frana sau sa fac miscari bruste..a fugit fata motorului.

Nimic mai mult.Imi amintesc ca intr-o fractiune de secunda,am fost culcat pe stanga,facand concurs la patinaj cu motorul.L-am intrecut,ca el s-a oprit mai repede.

E interesant ce forta poti avea,in astfel de cazuri(m-am speriat mai tare sa nu ma ia ceva masina,pe mine sau pe motor),aproape ca l-am ridicat cu o mana.Adrenalina.Tot ea e cauza pt care nu am simtit mare lucru la picior si mana,au inceput sa ma doara mai tare,dupa ce am ajuns acasa.

Un costum (chiar daca nu e cel mai scump,dar sa aiba protectii ful..coate,spate,umeri,genunchi si coapse) isi face toti banii.Am dat tare de tot cu umarul si soldul..nu ma dor deloc.Ma doare pulpa pt ca mi-a prins piciorul sub motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom' Parinte, regrete pt tura la limita asfaltului.

Aia sigur s-o intamplat pt ca era vineri 13. Si de zburat ai zburat pt ca ai ca motto : "zboara Iuliu , zboara".

 

Eniuei, sa vii cu motorul sa vedem ce putem face cu el. Daca vrei o remorca, sa ma anunti...

 

Si bine ca esti intreg, ca aia-i cel mai important.

Partea mai trista e ca in ultima vreme, cad ai nostri ca mustele...

Chiar ca am pus intamplarea pe seama ghinionului de vineri 13.Nu mai ma dau vinerea ;)

Plus de asta,ma indreptam spre o nelegiuire si pacate,drept urmare nu mi-a ajutat Doamne Doamne.

 

Imi pare rau sa aud ca ai cazut, dar bine ca nu ai patit nimic.

Sanatate ca motorul se repara.

:huh:

 

Ma bucur k esti intreg yzule...si grija mare in continuare , k motoru se repara...., da cine drak se mai bucura de el dak u itzi bulesti membrele :agree:

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca am pus intamplarea pe seama ghinionului de vineri 13.Nu mai ma dau vinerea :agree:

Plus de asta,ma indreptam spre o nelegiuire si pacate,drept urmare nu mi-a ajutat Doamne Doamne.

 

In primul rand ma bucur ca esti bine, motorul se repara. :burnout:

In al doilea rand nu cred ca o sa te poti abtine sa nu conduci vinerea pt.ca vinerea se pleaca in drumetii si la intruniri. Eventual sa nu te mai dai in data de "13", daca esti superstitios.

In al treilea rand sti vorba aia: "exista doua feluri de motociclisti:cei care au cazut si cei care urmeaza sa cada."Ai schimbat doar categoria. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe dealuri sau azi pe asfalt :crack: ?

Cred ca am prins ceva canel de urma de masina sau zapada batatorita,si fara sa pun frana sau sa fac miscari bruste..a fugit fata motorului.

Nimic mai mult.Imi amintesc ca intr-o fractiune de secunda,am fost culcat pe stanga,facand concurs la patinaj cu motorul.L-am intrecut,ca el s-a oprit mai repede.

E interesant ce forta poti avea,in astfel de cazuri(m-am speriat mai tare sa nu ma ia ceva masina,pe mine sau pe motor),aproape ca l-am ridicat cu o mana.Adrenalina.Tot ea e cauza pt care nu am simtit mare lucru la picior si mana,au inceput sa ma doara mai tare,dupa ce am ajuns acasa.

Un costum (chiar daca nu e cel mai scump,dar sa aiba protectii ful..coate,spate,umeri,genunchi si coapse) isi face toti banii.Am dat tare de tot cu umarul si soldul..nu ma dor deloc.Ma doare pulpa pt ca mi-a prins piciorul sub motor.

 

Bravo ca ai purtat echipamentul complet! Acum e si frig si e mai ok, la vara e mai greu de purtat.. dar merita clar. Si eu am patit la fel dupa o cazatura am ridicat motorul instant, iar alte dati ma chinuiam sa-l tin drept in echilibru.

 

Si vb lui aness... o sa te mai dai vinerea :laugh:. Spor la reparatii si insanatosire grabnica!

 

...

Daca ar fi lume interesata intr-o tura mai maricica pe la inceputul lui Aprilie... in mare ceva de genul Timisoara - sudul tarii - bucuresti - brasov - sibiu - ?deva? - Cluj ..PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef de o tura...sa se abtina!!!. nu de alta,dar e al draq de tare asfaltul,cand te dai de Terra la 50 la ora.Credeti-ma! :)

 

Azi am testat asfaltul,si e mai tare ca motorul si geaca mea. :crack:

 

Yzule , imi pare sincer rau sa aud ca ai facut cunostinta cu asfaltul dar ma bucur ca nu ai patit nimic. "Fierul" se indreapta , noi sa fim sanatosi(ca boala vine :D )!

 

Sanatate maxima si spor la reparat! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe deal prin zapada este cineva interesat?Pe calea Baciului pe dealurile de pe partea dreapta.La ora 16.

 

Bogdan Pascu

0752.19.15.16

 

PS:nu cu speedul :crack:

 

presimt ca o sa postez zilnic(asa cum am facut in sezon cand aveam celalalt motor) si 90% din timp sa merg singur.

 

Noi sa fim sanatosi,sa putem FORUMI mult!!!!ca turele nu prea au mare importanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...