Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

Maine la ora 19-19:30 va astept pe platou la sala sporturilor care doriti sa deschidem sezonu cu intalnirile de acolo ca tare fain a fost si anu trecut , o poveste buna ... o plimbare prin oras si apoi un suc sau o pizza pe unde ne taie foamea/chefu .

 

 

de anu trecut !

post-36250-0-10669900-1332354006_thumb.jpg

post-36250-0-70431100-1332354026_thumb.jpg

Editat de a3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maine la ora 19-19:30 va astept pe platou la sala sporturilor care doriti sa deschidem sezonu cu intalnirile de acolo ca tare fain a fost si anu trecut , o poveste buna ... o plimbare prin oras si apoi un suc sau o pizza pe unde ne taie foamea/chefu .

 

 

de anu trecut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine, duminica (25.03), la 13:00 in 'petrom baci' pt. cei care vor sa sustina deschiderea sezonului cu o plimbare pe meses :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine, duminica (25.03), la 13:00 in 'petrom baci' pt. cei care vor sa sustina deschiderea sezonului cu o plimbare pe meses :)

 

Nu stiu daca e o idee buna Mesesul...eu am fost acum cateva zile cu masina, si inca nu e topita toata zapada, iar acolo unde se mai topeste inca, toata apa curge pe drum, acesta fiind ud pe portiuni destul de mari...sa nu mai zic de nisipul care e pe drum din plin...asa, de o plimbare pana acolo si inapoi, e OK, dar de dat pe Meses asa "cum trebuie" e cam greu si riscant :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e o idee buna Mesesul...eu am fost acum cateva zile cu masina, si inca nu e topita toata zapada, iar acolo unde se mai topeste inca, toata apa curge pe drum, acesta fiind ud pe portiuni destul de mari...sa nu mai zic de nisipul care e pe drum din plin...asa, de o plimbare pana acolo si inapoi, e OK, dar de dat pe Meses asa "cum trebuie" e cam greu si riscant :cheers:

 

O singura portiune de vreo 30 de metri pe toata latimea drumului e uda, in rest uscat. Am fost azi pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura portiune de vreo 30 de metri pe toata latimea drumului e uda, in rest uscat. Am fost azi pe acolo.

 

te-am vazut. pe la 2-3 nu? mai aveai ceva nacked pe langa tine

 

ps: drum liber, asfaltul uscat, la soare are aderenta foarte buna, si e si curat. nu prea sunt portiuni cu nisip

Editat de kamikazee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am vazut. pe la 2-3 nu? mai aveai ceva nacked pe langa tine

 

ps: drum liber, asfaltul uscat, la soare are aderenta foarte buna, si e si curat. nu prea sunt portiuni cu nisip

da, eu eram, nakedul era sub mine, inspre Zalau :).

Editat de robert_01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ceva plimbare la "germanos" sambata asta ? O tura asa mai lunguta ~300 km ?

Asta ar merge la mine, la colibita nu am mai fost de vreo 10 ani.

 

http://g.co/maps/m3u7m

 

@CalinB daca inca nu te-ai imprietenit cu ghibolu poate te bagi sa mai dam un rush ca data trecuta :rolleyes: . Papa bun la colibita, pauze de tigari pe drum si retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Acest topic se intituleaza motociclistilor care vor sa acumuleze km care cor sa se dea si vor sa isi aduca aminte peste cativa ani ca ce bine ne-am plimbat.

 

Nu se face diferenta intre motocicletele Soft enduro, speed, nacked, herley, etc etc.....fata baiat pensionar sau nu..... Mi se rupa ideea e una, acest topic cauta pe acei care vor sa se dea.....Impotenti sa stea acasa la clocit ouale dintre picioare....

 

Asteptam propuneri rute excursii, fiecare poate sa vina cu initiativa si idei , toti sant bine veniti, de la Galen , pana la Bucea, Mihai, sau XYZ la cei carenu i-am expus numele sant bineveniti poate inca nu am avut onoarea sa ii cunosc dar putem sa ii cunoastem, sa ne cunoastem.

 

As anunta pt viitorul apropiat (data inca nu e fixata) niste drumuri de ex:

 

Transfagarasan si transalpina un weekend

Un tur al Maramuresului Valea wasser

Muntii apuseni

Un tur al bucovinei

Iesiri de weekend la felix de dim pana seara

Putem merge si la un Haidu in ungaria ( ideea lui Bucea ) idee binevenita

 

si astea sant numai cateva din cate mi-am imaginat in 5 minute......

 

Va trimit salutari din huedin aici e soare si adieri de vant te primavara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa mai deschizi un topic si pentru toti motociclistii care vor sa faca sex...indiferent de motor,varsta,orientare,pozitie s.a.m.d.:haha: so WTF!:baldy:

Topicul /index.php?/topic/173373-hai-la-o-plimbare/ nu era bun....trebuia sa mai deschizi unul in stilul caracteristic :scratch:

Editat de DrDre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar simteam lipsa unui astfel de topic. Buna idee Zorane :cheers:

Adevarul e ca pe celelalte topicuri doar intepati vedem zi de zi, oameni fara caracter, care nu ar accepta sa se amestece categoriile moto pentru numic in lume.

Si eu, de exemplu ,sunt tot timpul exclus de la intalnirile saptamanale, si de la iesiri, doar pentru ca AM ALTA CATEGORIE de motocicleta.

Am ajuns sa ii suspectez pe unii, chiar si de rasism.

Sunt dezamagit, dar sper sa'mi gasesc alinare, intelegere si acceptare in topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca traseul de mai jos l-am facut eu azi, asa de dezmortit oasele pe ploaie. Asfalt bun, zona faina, curbe destule. II drept ca e spre fumatu traseu zalauan, dar macar la dus e o ruta mai putin batuta.

Poate inspira pe cineva in lipsa de inspiratie proprie :friends:

 

http://g.co/maps/x8zxa

 

Ar fi o treaba IMHO sa puna lumea cat mai multe trasee "de wekend". Eu de multe ori ma confrunt cu lipsa de inspiratie, in juru clujului am ametit-o destul de mult, dar poate sare iepurele de la altu mai umblat. Ar fi bun oare un topic cu "Trasee de wekend " ? Un link pe gmaps cu traseu, o descriere succinta stare drum, alea alea ?

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...