Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

E o tura de peste 500km din care mai bine de jumatate sunt prin zone montane. Pana la Sebes trec repede kilometrii, apoi te "distrezi" pe Transalpina, dar dupa urmeaza 115km din Novaci pana in Curtea de Arges, multi trecand prin localitati. Si dupa mai urmeaza Transfagarasanul pe care va trebui sa il parcurgi deja obosit si cu suprize(partea "bombardata" de langa lacul Vidraru). E mai degraba un traseu de 2 zile daca nu vrei sa fi tot cu ochii pe ceas si pe fuga...

 

O mica observatie, Transfagarasanu nu mai are parte "bombardata", au peticit-o. Se poate merge decent acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O mica observatie, Transfagarasanu nu mai are parte "bombardata", au peticit-o. Se poate merge decent acum.

 

 

duc cu placere chinul de 400 si ceva de km. de dimineata de la 5 am vreme, mai ales ca nu is prea prieten cu somnu :)

greu va fi cand ajung sa pun cortu, 2 beri si somn. :)

 

ii cineva interesat de un astfel de traseu?

Editat de capusang
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica observatie, Transfagarasanu nu mai are parte "bombardata", au peticit-o. Se poate merge decent acum.

 

Am citit si eu ca s-a reparat, dar e munca de mantuiala. Daca te uiti pe ultimul topic al lui @ianachim de la sectiunea de poze din calatorii o sa vezi ca scrie ca s-a petecit, dar in continuare trebuie sa fi atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu ca s-a reparat, dar e munca de mantuiala. Daca te uiti pe ultimul topic al lui @ianachim de la sectiunea de poze din calatorii o sa vezi ca scrie ca s-a petecit, dar in continuare trebuie sa fi atent.

Eu nu am citit, eu am fost recent, inainte cu o saptamana de deschiderea oficiala parca. Acuma nu e lux, dar comparativ cu craterele ante peticeala e lejer cu enduro touring. Se poate merge decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai fac un topic nou, sper sa luati in seama postarea asta, mai ales ca, pe langa motociclisti, va veni muzica din cluj...

Clubul Moto SOIMII NEMTENI din Tg Neamt va invita in perioada 3-5 august 2012 la "Petrecere Aniversara SOIMII NEMTENI" editia a IV-a, ce va avea loc la pensiunea LA STRUTI. anul aceste avem o colaborare cu HONDA Iasi - HACHI MOTORS cu ajutorul carora va vom oferi o petrecere de neuitat. mai multe detalii si confirmarea participarii pe:

http://www.motocicli...-editia-a-iv-a/

va asteptam! post-43816-0-81446500-1343135470_thumb.png

Editat de cipenyrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa topic nou colega ca sant mai multe sanse sa te citeasca lumea si poate sa se decida sa mearga la intalnirea de la voi . la cate topice de-an pulea sant deschise pe regiunea cluj , un topic care anunta o intrunire moto mi se pare a fii ok .

latter edit .....

de fapt sti ce ?

hai ca il fac eu topicul nou ca si asa n-am somn la ora asta :what:

Editat de autosos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata la 10:45 la umbra podului trefla de pe Calea Floresti, catre Piatra Craiului. La 11:00 se invarte roata ;)

pana la negreni ?? acolo as manca un snitel bun...ca de ciolane mi plin tankrucsacul :crack: vin si eu :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , ma bag shi eu ..... in sperantza k un amic scoate ,, el grande magnifico ,, din garaj ...

:burnout:

 

ok , ma bag shi eu ..... in sperantza k un amic scoate ,, el grande magnifico ,, din garaj ...

:burnout:

vreau sa-i arat k honda sucks - buzuki rules :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns shi eu km d o ora acasa ... sper k nu v-atzi suparat p mine k la intoarcere mi-am bagat mana in gas ...

am tras d motor pina so aprins becul roshu ... nincsi benzin :rusinica:

per total o ieshire frumoasa a fost , Vlady tre sa ma repet ...

Honda sucks - Buzuki rules ... :cheers:

poze nu ma lasa sa pun , nu shtiu d c ... cine vrea sa vada pozele sa intre p pag mea d facebook

jack.gahan1

Editat de jackie chan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns shi eu km d o ora acasa ... sper k nu v-atzi suparat p mine k la intoarcere mi-am bagat mana in gas ...

am tras d motor pina so aprins becul roshu ... nincsi benzin :rusinica:

per total o ieshire frumoasa a fost , Vlady tre sa ma repet ...

Honda sucks - Buzuki rules ... :cheers:

poze nu ma lasa sa pun , nu shtiu d c ... cine vrea sa vada pozele sa intre p pag mea d facebook

jack.gahan1

ca de obicei Jackie, esti primu care ajunge acasa sau te grabesti sa ajungi la slujba de la biserica de la ora 5 seara :crack: cativa acuma am ajuns numa de la tarnita...si honda daca ii de aia de care trebe ....jos palaria :cheers:

fa pozele mai mici si pune-le aici, ca nu toti avem cont pe feisbuci(deci nu existam) :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca de obicei Jackie, esti primu care ajunge acasa sau te grabesti sa ajungi la slujba de la biserica de la ora 5 seara :crack: cativa acuma am ajuns numa de la tarnita...si honda daca ii de aia de care trebe ....jos palaria :cheers:

fa pozele mai mici si pune-le aici, ca nu toti avem cont pe feisbuci(deci nu existam) :blbl:

 

el vine si pleaca repede sa nu seraceasca cauciucurile la Buzuki aia care rules

ps Jackei eu nu concurez cu nime mai ales .........:crack:

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e dor de o tura pe Meses. Duminica, 05.08.2012, cine are chef de o plimbare pana acolo, sa spuna.

In principiu, as vrea sa plec la 11:00 din Petrom Baci, dar daca mai sunt doritori care vor alta ora de plecare, putem ajusta programul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna foarte tentant, ma bucur ca am cu cine sa parcurg traseul cu toate ca drumul inapoi s-ar putea sa-l faci fara mine.E posibil sa raman langa Zalau cateva zile :)

 

Nu e o problema cu returul...daca esti sigur ca vii, spune-mi sa stiu sa te astept in Petrom. Ramane la 11:00?

Alti doritori de un Meses? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, ramane la 11 atunci.Doar ca la mine a aparut o schimbare de plan.te insotesc doar pana la granita Salajului sau pana la benzinaria de langa Sanmihai.Se pare ca ma intorc langa Zalau cateva zile mai incolo, poate saptamana viitoare :scratch: .Ramane maine pe 11 la petrom! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...