Jump to content

Canionul Coroana- Cotul Vaii

Recommended Posts

Canionul vine din Bulgaria, intra in romania prin dreptul satului Coroana, se continua pe la Valcele, Cotul Vaii, Vartop, Albesti, rezervatia Hagieni, si continua spre mare prin lacul Limanu. are multe ramificatii care se infunda sau duc in Bulgaria. in Romania are o lungime de 20-30 km care poate fii batuta cu motorul. restul cu barca.. astazi, printre fulgi de zapada si vant rece am dat o tura pe unde noi cei din Mangalia ne organizam plimbarile si distractiile. asteptam zile insorite si mai multi participanti. :what:

post-830-1202660766_thumb.jpg

post-830-1202660813_thumb.jpg

post-830-1202660914_thumb.jpg

post-830-1202661145_thumb.jpg

post-830-1202661277_thumb.jpg

Canionul vine din Bulgaria, intra in romania prin dreptul satului Coroana, se continua pe la Valcele, Cotul Vaii, Vartop, Albesti, rezervatia Hagieni, si continua spre mare prin lacul Limanu. are multe ramificatii care se infunda sau duc in Bulgaria. in Romania are o lungime de 20-30 km care poate fii batuta cu motorul. restul cu barca.. astazi, printre fulgi de zapada si vant rece am dat o tura pe unde noi cei din Mangalia ne organizam plimbarile si distractiile. asteptam zile insorite si mai multi participanti. :what:

pe la jumatea lui iunie o sa trec prin satu corona :kiss: ... de fapt o sa vin din vama spre giurgiu pe langa granita ce zone mai cunosti prin zona?

acu am vazut ..daca dominatoru e al tau ...al meu e identic ... numai ca o sa sufere o mica vopsire ALL BLACK :kiss: domi rulezz

Edited by decatett

cunosc multe locuri prin zona, mai poti sa vezi padurea de la Dumbraveni, rezervatia Hagieni (fosta crescatorie de vipere, dar unde eu nu am vazut nici un sharpe niciodata :what: ) sau padurea de la fantana mare, de fapt e un podis urias cu vai blande si impadurite. recomand si am si cateva poze (in curand).

--- Mesaj completat în 11 Feb 2008 06:24 -------------

ma bag shi eu da' sa se mai inaclazeasac putzin shi sa imi schimb cauciucu' pe spate

C.rvelor ce faceti ma, va dati fara mine?

:what: Sanatate numai bine.

--- Mesaj completat în 11 Feb 2008 09:38 -------------

C.rvelor ce faceti ma, va dati fara mine?

:kiss: Sanatate numai bine.

Vedeti ma pregatesc si eu de calareala,in caz ca va era dor de mine.

post-8579-1202715364_thumb.jpg

cunosc multe locuri prin zona, mai poti sa vezi padurea de la Dumbraveni, rezervatia Hagieni (fosta crescatorie de vipere, dar unde eu nu am vazut nici un sharpe niciodata :kiss: ) sau padurea de la fantana mare, de fapt e un podis urias cu vai blande si impadurite. recomand si am si cateva poze (in curand).

<small>--- Mesaj completat în 11 Feb 2008 06:24 -------------</small><br/>

crezi ca poti sa faci niste schite pe harta din linku de mai jos cu locurile de care zici? miar place sa dau o tura si pe acolo ... ca tot trec prin zona :)

http://picasaweb.google.co.uk/poparcosmin/...731250265738386 :wink:

crezi ca poti sa faci niste schite pe harta din linku de mai jos cu locurile de care zici? miar place sa dau o tura si pe acolo ... ca tot trec prin zona :lol:

http://picasaweb.google.co.uk/poparcosmin/...731250265738386 :)

:wink: macar am incercat. acum nu am timp dar voi da mai multe detalii. Fantana Mare de care vorbeam cu dealuri impadurite se afla in nordul judetului Constanta la granita cu jud Tulcea. si drumul de la ciucurova la macin e super. tinem legatura. :kiss:

post-830-1203007138_thumb.jpg

:wink: macar am incercat. acum nu am timp dar voi da mai multe detalii. Fantana Mare de care vorbeam cu dealuri impadurite se afla in nordul judetului Constanta la granita cu jud Tulcea. si drumul de la ciucurova la macin e super. tinem legatura. :kiss:

:)

• 2 weeks later...

imagini de arhiva. fantana medievala din dobrogea. intr-o ramificatie spre arsa

--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 05:53 -------------

imagini de arhiva. fantana medievala din dobrogea. intr-o ramificatie spre arsa

--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 05:54 -------------
jhfjglkn

post-830-1204343638_thumb.jpg

• 1 month later...