Sari la conținut

SMAEB 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu cred ca cel mai viabil dpdv economic este sa fie bilet 2 in 1 cu miss piranda. :)

Atunci, clar toate cashtile de proba vor avea gel. :P.

 

Acum serios vorbind, o fi dpdv economic viabila aceasta solutie dar pentru un motociclist care viziteaza salonul va fi un calvar. Eu merg la salon cu gandul sa-mi mai iau un motor. Vreau sa le probez ... macar pe loc dar nu am chef sa stau pentru fiecare motor la coada in spatele la 3 gelatzi care vor doar sa faca niste poze.

 

Ideal pentru motociclisti ar fi ca salonul sa dea access primele 2 ore din program doar pe baza de permis moto sau sa fie chiar o zi dedicata ... vineri de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca cel mai viabil dpdv economic este sa fie bilet 2 in 1 cu miss piranda. :)

Atunci, clar toate cashtile de proba vor avea gel. :P.

 

Acum serios vorbind, o fi dpdv economic viabila aceasta solutie dar pentru un motociclist care viziteaza salonul va fi un calvar. Eu merg la salon cu gandul sa-mi mai iau un motor. Vreau sa le probez ... macar pe loc dar nu am chef sa stau pentru fiecare motor la coada in spatele la 3 gelatzi care vor doar sa faca niste poze.

 

Ideal pentru motociclisti ar fi ca salonul sa dea access primele 2 ore din program doar pe baza de permis moto sau sa fie chiar o zi dedicata ... vineri de exemplu.

 

Sunt total de acord.Eu vreau sa-mi iau casca de acolo si sunt satul de toti terminatii care vin, isi fac poze pe moto si apoi si le uploadeaza ca avatar-uri pe YM si pe hi5.

Ideea cu intalnirea mi se pare stupida intrucat vor fi sute de motociclisti acolo, nu sta nimeni sa zica "salut, tu esti x?".Pt intalniri la bere recomand un moment DUPA vizita si alta locatie, mai linistita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da corect..Poate ar fi fost mai ok sa fie o zi dedicata doar motociclistilor si sa se intre pe baza de carnet moto...dar din pacate nu exista o asemenea zi....

 

Cine vrea...poate

 

Punctat la subiect. Si finalul ca de obicei plin de invataminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la salon cu gandul sa-mi mai iau un motor. Vreau sa le probez ... macar pe loc dar nu am chef sa stau pentru fiecare motor la coada in spatele la 3 gelatzi care vor doar sa faca niste poze.

 

Ideal pentru motociclisti ar fi ca salonul sa dea access primele 2 ore din program doar pe baza de permis moto sau sa fie chiar o zi dedicata ... vineri de exemplu.

 

E posibil sa nu te poti sui pe majoritatea motoarelor, ca la alte editii. S-ar putea sa ramanem doar cu uitatul ca sa fie ei siguri ca nu "culca" cineva din greseala un motor.

Cu accesul pe baza de permis moto ... nu stiu daca e drept sa faci discriminare - unul care face la scoala de moto fata de unul care abia a luat permisul (de exemplu). Smaeb-ul e pt. cei pasionati de moto, nu doar pentru cei cu permis moto. E adevarat ca pe langa cei interesati de moto, or sa vina si cei interesati doar de poze dar ... what can you do ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare:

 

Am auzi ca va mai fi un alt salon moto pe 17 aprilie. Si ca la acesta din martie nu vor participa importatorii ci doar cei ce activeaza pe piata gri. Pot primi mai multe informatii???

Da,asa este . In perioada 17-20 aprilie se desfasoara un al 2-lea salon moto in incinta Romaero Baneasa(unde se organiza salonul auto).Nu este adevarat ca la salonul de la Romexpo vor participa cei de pe piata gri.Din pacata expozantii s-au impartit in trei: o parte participa la Romexpo,o parte participa la Romaero Baneasa si o alta parte participa la ambele evenimente.Informatiile sunt sigure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accesul in Romexpo e problematic in ultima vreme cu ce sapaturi fac in Pta Presei... Duminica era un cacaules major la singura intrare functionala (Bd Expozitiei) la ceva expo cu toale care nu cred ca a adus nr de vizitatori care va fi la SMAEB & Co... Plus ca e o parcare cu bariere, m-as mira sa se poata parca mobrele gratis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Eu trec in fiecare dimineata pe acolo si in general e foarte aglomerat chiar si acum cand nu este nimic in desfasurare pe acolo.

 

Eu zic ca o sa fie OMOR pe 15-16 Martie dar deh ... bine k stau aproape si pot veni si pe jos ( ca nu stiu daca imi vine motoru pana atunci :P si cu masina nu vin nici fortat k o sa o parchez pe trotuar =)))

 

Oricum abea astept si tre sa ma gandesc la ce ora este mai liber ca nu prea vreau sa fiu calcat in picioare de toata lumea care vine pe acolo si apropo de aia care zic ca vin "cocalarii" sa faca poze sa nu imi spuna mie ca EI NU FAC POZE :)

 

Oricum poate ne vedem pe acolo sa mai schimbam si noi cateva impresii ca nu cunosc mai pe nimeni face to face si as aprecia cateva indicatii/sfaturi.

 

 

Merci si sper sa ne vdm pe acolo si sa spuneti un loc de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma dintre dealerii moto care se prezinta? Tot aud discutii ca ba nu vine Yamaha, ba nu vine Honda, ba nu vine niciunul etc. Nu vreau sa vin de la cta sa ma uit la First Bike. Stie cineva concret cine se prezinta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma dintre dealerii moto care se prezinta? Tot aud discutii ca ba nu vine Yamaha, ba nu vine Honda, ba nu vine niciunul etc. Nu vreau sa vin de la cta sa ma uit la First Bike. Stie cineva concret cine se prezinta ?

Se pare ca e o sa fie ca la ''mama omida'' si ca ''adevaratul'' salon moto e in aprilie la romaero unde vin cocnstructorii si importatorii.

Nu sunt sigur dar asa se aude, cica acum mai mult conserve tunate etc. Oricum ai ce vedea mai ales soferii din fast &furios varianta mioritica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca cel mai viabil dpdv economic este sa fie bilet 2 in 1 cu miss piranda. :P

Atunci, clar toate cashtile de proba vor avea gel. :).

 

Acum serios vorbind, o fi dpdv economic viabila aceasta solutie dar pentru un motociclist care viziteaza salonul va fi un calvar. Eu merg la salon cu gandul sa-mi mai iau un motor. Vreau sa le probez ... macar pe loc dar nu am chef sa stau pentru fiecare motor la coada in spatele la 3 gelatzi care vor doar sa faca niste poze.

 

Ideal pentru motociclisti ar fi ca salonul sa dea access primele 2 ore din program doar pe baza de permis moto sau sa fie chiar o zi dedicata ... vineri de exemplu.

 

 

Exact, ar trebuie sa se tina seama si de aceste aspecte, daca se poate . O zi, 2 max sa fie la ,,liber" sa zic asa, insa in prima zi sau ultima sa fie exclusiv dedicata bikerilor sau macar sa se faca o selectie a vizitatorilor. Practic nu cred ca se poate, insa ma rog... Bafta organizatorului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@insider

tu care inca nu ai motocicleta si nici nu investesti in ele si iti plac doar pt faptul ca sunt cool acuma si sunt in trend ascendent , nu ai cum sa intelegi cum e sa vrei sa-ti iei ceva echipament sau vrei sa stai pe o moto care probabil o vei cumpara si sa nu poti sa te misti de doi cocalari care asculta guta la telefonul mobil si care mai au tupeul sa-ti si zica " te dai ba odata jos de pe motoreta asta sa fac si eu o poza !" sau ca nu poti sa probezi un echipament pt simplul fapt ca nu ai loc . inteleg ca esti super fan moto dar intelege ca acolo vrei nu vrei dai de multi gura casca care nu au nici macar tangential o legatura cu motocicletele si atunci vine frustrarea mea : daca eu am un buget de 1200 euro care vreau sa-i sparg in echipament si accesorii de ce puii mei trebuie sa ma inghesuie toti afonii in materie ...?

nu o lua ca o refulare ci doar ca o vorba intre prieteni si hai sa ne vedem cu bine la salon!!!

 

Amice baţi câmpii urat de tot..

 

Esti alt zero barat care vine si isi etaleaza motorul si banii in fata mea si care ma pupa-n poponeata ca nu am motor, si ca ce stiu eu..

 

Esti alt destept dintr-un sir lung de trişti care clasifica si catalogheaza pe toata lumea din prisma frustrarilor lor.

 

Vreau sa te intreb si eu ceva, fara suparare, tu cand ti-ai dorit prima oara moto, din motivele enumerate de catre tine ai cumpararat-o? (pt ca era cool si agatai p1zde?)

 

Voi chiar sunteti atat de inapti fratilor? chiar toata lumea care vrea sa-si ia motor trebuie bagata in aceeasi oala?

 

Unii dintre noi avem si alte bucurii in viata, unii dintre noi putem sa dam la buci si fara ajutorul unui motor..

 

Serios, mi se face SINCER greata de toti bikerii astia adevarati care dau sfaturi la 'incepatori'...

 

Daca tu ai frustrari personale sau antecedente cu manelisti sau tot felu de cocalari de pe la saloanele anterioare, asta este... ŢEAPĂ.

 

Dar nu mai judeca atat de 'aspru lumea.

 

O sa merg si eu la salon, ca sa ma uit la motoare, sa ma urc si eu pe cateva (sa vad cum e unul,altul), sa probez o casca, doua...ca apoi sa stiu ce marime sa-mi comand de la 'baetii' care aduc de pe louis.de (Ca doar nu-s dobitoc sa dau cat costa in RO), etc etc, intelegi?

 

De aia ma duc eu la salon,dar tu fiind un mic FREUD fals....nu prea m-ai aproximat bine

 

Iar in ceea ce priveste motivele pt care IMI PLAC mie motoarele, sau din ce motive imi voi lua moto...sincer nu cred ca te privesc, dar daca te face sa te simti mai bine,iti poti spune in sinea ta ca-mi plac si ca o sa-mi iau pt ca sunt cool (si eu,s i motoarele).

 

LE: Imi cer scuze daca te simti jignit sau ofensat de reply ul meu, dar altadata incearca sa nu mai judeci pe cineva inainte sa apuci sa cunosti acea persoana, nu mai generaliza be baza tiparului fraierilor intalniti pe strada (fie pe 2, pe 4,6,8,12, 20 de roti etc)..

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: insider

 

Fiecare padure cu uscaciunile ei...asa ar trebui sa nu mai iesim din casa ca ne impingem sau nu putem umbla linistiti fara deranj....

 

Eu vin de la 450 km departare...si sunt fata..si mi-ar placea sa probez ceva echipament ca nu vin degeaba...dar asta este....nu este deschis doar pentru mine...asa k ....astept :crack:

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal pentru motociclisti ar fi ca salonul sa dea access primele 2 ore din program doar pe baza de permis moto sau sa fie chiar o zi dedicata ... vineri de exemplu.

 

 

geniala idee :wave: subscriu! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: insider

 

Fiecare padure cu uscaciunile ei...asa ar trebui sa nu mai iesim din casa ca ne impingem sau nu putem umbla linistiti fara deranj....

 

Eu vin de la 450 km departare...si sunt fata..si mi-ar placea sa probez ceva echipament ca nu vin degeaba...dar asta este....nu este deschis doar pentru mine...asa k ....astept :crack:

 

:burnout:

 

 

Sa urci pe motoare, eventual imbracata 'sumar', ca sa faca poze si saracii labagii care se duc la salon doar din motivul asta. :lol:

 

Dar pana la urma,cine suntem noi sa-i judecam pe altii...fiecare se duce unde vrea, face ce vrea. E democratie:)

 

 

Parca vad deja comentariile dupa SMAEB ca iar a fost de (cuvant urat), ba ca nu au avut loc de manelisti, ba ca preturile au fost mari la echipamente, ba ca nu au avut ce alege, ba ca fetele erau strambe, ba ca nu au avut loc de '4tuning' etc etc:))

 

Astept cu nerabdare...

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 20:06 -------------

geniala idee :lol: subscriu! :wave:

 

 

Dobitoaca idee, nu subscriu. Cu ce e mai presus ca mine unul care are permis?

 

sa intelegem ca toti cei cu permis sunt niste baeti de nota 10 (pt ca au permis)

 

Iar restu sunt niste tilicari, niste fraieri care vin doar sa-si clateasca ochii,nu? :lol:

 

Nu stiu de unde le scoateti, vad ca unii se cred din rasa ariana,doar ca au un amarat de plastic in buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca realizezi ca era mai mult o gluma, iti dai seama ca nu o sa se faca asa ceva... chill.... du-te si alearga in jurul blocului ca se te descarci :|

 

Mai in gluma, mai in serios...se afirma cam multe tampenii.. :burnout:

 

Asta e, eu sunt mai prost, n-am 'gustat' gluma. :wave:

 

Ma duc sa fac o tura cu bicicleta in jurul blocului pana iau permisu' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...