Sari la conținut

SMAEB 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Observ ca mai toti vor cu disperare de reduceri la echipament si accesorii, dar la motocicletele care le vindeti unii dintre voi aveti de gand sa faceti reduceri ? ... In ultimele doua luni au crescut cam mult preturile in euro la motoarele sh !

Ce vrei frate, vor oamenii motoare mai noi si e pacat sa nu traga sa ia cat mai mult pe astea vechi si sa puna diferenta cat mai mica.... :D

Si eu caut motor si nu cred ca am vazut 10 motoare la preturi decente si mai sunt si aia care aduc de afara, au niste preturi, isi pun si 1000E la un motor desi le aduc cu TIR-ul si nici nu stii ce iei de la ei.Poti sa iei o teapa crunta si dupa stai si plangi dupa bani.

Editat de BaresiK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vreau sa fac niste cumparaturi, aveti idee daca se poate face plata cu card bancar? Stiu ca pot sa scot de la bancomat, dar sunt niste comisioane de retragere (cel putin pt. cardul meu) si de acea mi-ar fi convenit sa platesc direct cu card.

Ma gandesc ca e cam greu pt. expozanti sa-si monteze POS-uri, implica mai multe lucruri; retea cu banca, securitate, etc..

Voi ce ziceti? Anii trecuti se putea plati cu card?

 

Eu zic sa nu te bazezi pe POS-uri. Ia-ti la tine bani cash aproximativ de citi bani vrei sa cumperi. Chiar daca reusesc unii sa vina cu POS-uri d-alea mobile, risti exact cel de la care vrei sa cumperi sa nu aiba. Din cite-mi aduc aminte, in curte exista un bancomat dar nu stiu sa-ti spun de la ce banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu o sa vin la salon ca sa "probez" niste motoare pt. a ma hotari ce sa iau...uite ca eu nu am permis pt. ca am 17 ani...dar sunt pasionat de motoare...eu de ce sa nu intru? Ha?Ha?Ha? Ia ziceti, de ce? Si daca vreti sa stiti chiar o sa vin pe o mopeda(ia nu mai radeti ma...parca nu ati mai vazut oameni pe mopede)...Si o sa-mi iau si o cagula ca sa nu ziceti ca m-am dus degeaba...eventual o sa mai iau si altceva...Si daca e nevoie o sa stau si o zi intreaga la coada ca sa ma sui pe un motor si sa constat ca are pedalierele prea apropiate pt. mine...Si daca aud un cocalar ca are manele la maxim o sa fac misto de el...gen o sa incep sa-mi "felizez" membrele, sa dau din buric...oricum ala nu va opri muzica ( pt.ca in mintea aia a lui de cocalar, daca ar opri muzica ar insemna ca s-a dat batut, dar el e tru, nu se da batut niciodata, mai ales in public), dar macar "m-am distrat"...

Pt. cine vrea sa ne vedem acolo sa ma contacteze pe privat sa aranjam intalnirea...

PS: Eu cred ca daca mergem un grup mai mare si ne luam de cocalari nu vor avea curaj sa " se dea la noi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re 2 all

 

Eu am o singura nedumerire vis a vis de salonul asta si anume : Stiu ca a fost lansata la Milano noua Aprilia RSV-R sau RSV-4 (V4). La noi are cineva idee daca vin astia de la United Motors cu asa ceva?

P.S. E singurul motor pt care as face credit si as vinde Honda mea... . In rest duca-se la balamuc toti manelisti si "fotografii", eu atat vreau sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca daca vrem sa prindem esenta salonului e sa mergem la prima ora de la deshidere sa fim acolo!

cel mai bine este sa ne strangem cu totii s mergem in grup :D si sa ne vedem acolo pe la 10 si ceva sigur trebuie sa fie ceva de vazut la deschidere!(DESI SUNT FOARTE SARACI OAMENII)

de curiozitate....cat mai este "beletu"?10 lei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CrashTestPilot, tu auzi ce spui?!

 

Despre ce esenta vorbesti acolo? Nu inteleg de ce ar fi "cel mai bine este sa ne strangem cu totii s mergem in grup si sa ne vedem acolo pe la 10 si ceva sigur trebuie sa fie ceva de vazut la deschidere! (DESI SUNT FOARTE SARACI OAMENII)"?

Poti sa explici putin la ce ar ajuta sa se adune motoristii asa cum vrei tu?

 

on topic: din ce stiu eu biletul costa 10 ron.

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu nu stiu ce va deranjeaza asa mult ca este in acelasi timp cu 4Tuning Days pt ca de ex eu sunt fan si moto si tuning asa ca... e mai bine pentru acest tip de oameni cu atat mai mult daca nu stau in bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vis-a-vis de Casa presei si Parcul Herastrau. Cum vii dinspre arc, pe stanga o sa vezi o cupola.....ala e Complexul Romexpo dar trebuie sa ocolesti un pic ca se cam lucreaza pe acolo. :D

 

 

o sa ma mai interesez pe unde e. ca nu stiu zona. deh.... moldovean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pasionat adevarat va merge la salon cu cel mai mare drag, fara sa conteze din care colt al Romaniei vine, ce alte evenimente se desfasoara in acelasi timp, ce fel de oameni o sa mai fie pe acolo si ce fel de muzica or sa asculte unii din ei la mobilele lor.

Un adevarat pasionat nu se va oftica pentru ca durata salonului e doar de 2 zile, ci va face el tot posibilul sa profite cu varf si indesat de timpul pe care-l are.

Acesta/aceasta se va uita la motocicletele sau accesoriile care-i plac si le va studia indeaproape pe cele care il intereseaza si nu va lasa pe nimeni si nimic sa-i stea in cale sau sa-i diminueze experienta.

Pentru ca el va veni acolo pentru a privi motocicletele, pentru a le observa indeaproape, pentru a-si imagina cum i-ar sta lui si cum s-ar simti pe acelea care-i plac cel mai mult. Nu va conta pentru el/ea cat de multa lume mai e acolo, si ce fel de lume este.

Iar cand va vedea fetele frumoase expunandu-si formele in tandem cu formele motoarelor, se va bucura si el de priveliste, in loc sa se oftice vazand cum altii pe langa el fac fotografii cu ochii holbati si saliva in coltul gurii, fiind de departe mai atrasi de fete decat de motociclete.

Pasiunea il/o va face sa nu vada detaliile (care pe cei multi ii vor deranja atat de profund) si sa se bucure ca a mai putut ajunge si la aceasta editie a salonului.

Si cand va termina de vizitat, motociclistul pasionat va pleca spre casa cu un zambet pe buze, si cu speranta in priviri. Speranta pentru marirea numarului de motociclisti din Romania, pentru indesirea evenimentelor si intrunirilor celor pasionati de motoare, pentru imbunatatirea atitudinii generale a soferilor fata de motociclisti si implicit cresterea sigurantei in trafic pentru motociclisti, si nu in ultimul rand speranta ca poate la anul isi va putea permite acea motocicleta care l-a incantat mai mult decat toate celelalte si care l-a facut sa vrea sa-si recalculeze bugetul, ca poate-poate ...

 

Spre deosebire de acest pasionat, multi altii se vor gasi in impas : nu vor putea vedea padurea din cauza copacilor...

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 18:59 -------------

bai, nu va mai certati! vreau kurtos! si e foarte tare ca e odata cu 4tuning days.

 

<small>--- Mesaj completat în 29 Feb 2008 23:22 -------------</small><br/>thug, de curiozitate sa-mi trimiti un raport cu masinile implicate in accidentele cu motoristi. sa vad cat la suta au fost tunate. mersi!

 

 

:D good aditude...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asociatia Motociclistilor din Romania va fi prezenta la standul cu numarul 14 pentru discutii, propuneri si inscrieri. Cotizatia este 5 lei/luna si se poate achita direct la stand pe ce perioada se doreste.

Cei care doresc sa se inscrie sunt rugati sa aiba asupra lor cardul de identitate pentru completarea datelor in formularul de inscriere.

 

Va asteptam,

Cosmin Frasineanu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...