Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

Toti cei care au Honde si alte marci si-au facut topicuri , oare cei care au Suzuki DR-uri de orice fel ar fi ele nu au o rabufnire de mandrie , sa se prezinte sa se cunoasca intre ei sa faca schimburi de impresii si eventual sa se si vada.Astept sa se trezeasca orgoliul din voi.Glumeam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toti cei care au Honde si alte marci si-au facut topicuri , oare cei care au Suzuki DR-uri de orice fel ar fi ele nu au o rabufnire de mandrie , sa se prezinte sa se cunoasca intre ei sa faca schimburi de impresii si eventual sa se si vada.Astept sa se trezeasca orgoliul din voi.Glumeam!

 

 

Uite mai ca si eu is Sebi si am DR ... in celalalt topic o sa vezi si prin ce a trecut DR-ul.

Hai sa se vada ... impresii:

Desi e batrana a mea trege de rupe ... dar fireste e cam grea.

Daca ar fi mai ieftina cu vreo 20 kg. ar fi in Dual ideal.

Ca sa nu ma contraziceti POZE : :wink:

post-6052-1203008687_thumb.jpg

post-6052-1203008818_thumb.jpg

post-6052-1203008878_thumb.jpg

post-6052-1203008906_thumb.jpg

post-6052-1203008993_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite mai ca si eu is Sebi si am DR ... in celalalt topic o sa vezi si prin ce a trecut DR-ul.

Hai sa se vada ... impresii:

Desi e batrana a mea trege de rupe ... dar fireste e cam grea.

Daca ar fi mai ieftina cu vreo 20 kg. ar fi in Dual ideal.

Ca sa nu ma contraziceti POZE : :wink:

Din pacate, poze nu am ce să-ți arăt din simplul motiv că nu am cu cine să mai ies din BucureÂşti,eu fiind incepator in ale enduroului si nu mă pot lipi de cei cu KTM sau alte scule uÂşoare si care le chinuie lânga BucureÂşti Âşi in afară de asta mi-e cam târsa să ies cu ea afară la distanțe mari pentru ca incă nu Âştiu dacă duce.Am luat-o anul trecut Âşi nu a văzut-o nimeni,imparțial si cunoscător care sa-mi dea încredere in ea.Mici drumuri prin pădurea Băneasa si Tunari am facut Âşi sincer sunt încântat de ea deÂşi este bătrâna.m+am mai lipit de doi prieteni cu ATV+uri , dar nu are acelaÂşi farmec.

 

--- Mesaj completat în 14 Feb 2008 21:01 -------------

Uite mai ca si eu is Sebi si am DR ... in celalalt topic o sa vezi si prin ce a trecut DR-ul.

Hai sa se vada ... impresii:

Desi e batrana a mea trege de rupe ... dar fireste e cam grea.

Daca ar fi mai ieftina cu vreo 20 kg. ar fi in Dual ideal.

Ca sa nu ma contraziceti POZE : :kiss:

Hai că am găsit o poză cu prințesa.

 

--- Mesaj completat în 14 Feb 2008 21:02 -------------

Din pacate, poze nu am ce să-ți arăt din simplul motiv că nu am cu cine să mai ies din BucureÂşti,eu fiind incepator in ale enduroului si nu mă pot lipi de cei cu KTM sau alte scule uÂşoare si care le chinuie lânga BucureÂşti Âşi in afară de asta mi-e cam târsa să ies cu ea afară la distanțe mari pentru ca incă nu Âştiu dacă duce.Am luat-o anul trecut Âşi nu a văzut-o nimeni,imparțial si cunoscător care sa-mi dea încredere in ea.Mici drumuri prin pădurea Băneasa si Tunari am facut Âşi sincer sunt încântat de ea deÂşi este bătrâna.m+am mai lipit de doi prieteni cu ATV+uri , dar nu are acelaÂşi farmec.

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Feb 2008 21:01 -------------</small><br/>

Hai că am găsit o poză cu prințesa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu DR-urile !!! ID de yahoo messenger: kkaspersky (pt cine vrea sa vb de dr-uri).

Am văzut că ai nr. de PH.AÂş vrea ca în vara asta să fac drumul de la Paltinu la Săcele,ai fost vreodată pe acolo,ai ceva să-mi spui,ai fi interesat de drum?

 

--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 19:07 -------------
Nu-mi vine să cred!Chiar nu suntem decât trei care ne dăm cu părerea despre dr-uri?Chiar mă gândesc s-o vând din cauza asta .......glumeam.Vă aÂştept..... dați-vă cu părerea ,orice numai să legam Âşi noi rândurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine să cred!Chiar nu suntem decât trei care ne dăm cu părerea despre dr-uri?Chiar mă gândesc s-o vând din cauza asta .......glumeam.Vă aÂştept..... dați-vă cu părerea ,orice numai să legam Âşi noi rândurile.

 

 

 

 

Se pare ca DR-isti sint mai timizi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut si eu incercarea de a vedea care sunt cei cu DR-uri dar fara un succes major ,se pare ca sunt multi secretosi :cheers:

 

Ma numesc Razvan ,sunt din Bucuresti ,am un DR800Big din 93 . Datele de contact ,pentru cine e interesat , sunt in profil .Iar asta e singura poza cu je care o am la munca

 

 

post-12135-1203668996_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut si eu incercarea de a vedea care sunt cei cu DR-uri dar fara un succes major ,se pare ca sunt multi secretosi :cheers:

 

Ma numesc Razvan ,sunt din Bucuresti ,am un DR800Big din 93 . Datele de contact ,pentru cine e interesat , sunt in profil .Iar asta e singura poza cu je care o am la munca

post-12135-1203668996_thumb.jpg

Lucrezi pe Expoziției la Ubisoft?Din păcate nu Âştiu cum să pun o poză cu Suza ,dar poate ne intâlnim la Arc miercuri , dacă ne ajută vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrezi pe Expoziției la Ubisoft?Din păcate nu Âştiu cum să pun o poză cu Suza ,dar poate ne intâlnim la Arc miercuri , dacă ne ajută vremea.

 

Da ,la Gameloft . Nici o sansa pentru mine sa ies cu DR-ul in urmatoarele saptamani ,am niste mici probleme cu electrica si cu actele . Intre timp ma misc cu un Ij :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,la Gameloft . Nici o sansa pentru mine sa ies cu DR-ul in urmatoarele saptamani ,am niste mici probleme cu electrica si cu actele . Intre timp ma misc cu un Ij :)

Ce probleme ai , sunt serioase , sau le rezolvi uÂşor , ai electrician bun , am înțeles de la băieți că Dragonul ar fi meseriaÂş în Dr-uri Âşi mai ales la electrică .Nr. lui de tel.0722659618.Dacă rezolvi problema până sâmbătă Âşi vremea este bună eu Âşi un prieten am vrea să ieÂşim un pic din BucureÂşti . Te alături nouă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, uite ca mai vine cineva cu DR. Sunt doar incepator si nu am mers nici eu pe distante mari, dar pot sa spun ca sunt foarte multumit de DR-ul meu din 91. M-a suparat doar la inceput cand a trebuit sa il duc la service pentru un filet dus din chiuloasa, dar acum sper sa ne simtim bine impreuna in iesirile ce vor veni. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!Încetul cu încetul începem să scoatem capul Âşi noi , alții nu mai sunt ? Nu cred! care este cel mai lung drum făcut de voi ? Cei din BucureÂşti pe unde ieÂşiți in week-end-uri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am divortzat de kawa meu ca sa ma imperechez cu un dr650 sunt in cautarea unuia sper sa imi iau pana de 1 mai singurul lucru care ma opreste sunt banii normal :cheers:

Te asigur că este un mariaj fericit cu un DR650 , sper să-ți găseÂşti mai repede , iar atunci când o s-o faci să ne anunți Âşi pe noi să ieÂşim împreună . Baftă ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Daca DR BIG are voie la voi in topic, atunci am voie si eu :cheers: ... Suzuki Freewind 2002.

Atasez si o poza cu ea si cu o surata a unui prieten din Bucuresti.

Numai bine...

post-18182-1204969205_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Daca DR BIG are voie la voi in topic, atunci am voie si eu :D ... Suzuki Freewind 2002.

Atasez si o poza cu ea si cu o surata a unui prieten din Bucuresti.

Numai bine...

Nu contează , nu cred că suntem aÂşa ,,importanți" ca cei cu KTM , deci eÂşti binevenit . :D

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 14:31 -------------

Salutare!

Daca DR BIG are voie la voi in topic, atunci am voie si eu :lol: ... Suzuki Freewind 2002.

Atasez si o poza cu ea si cu o surata a unui prieten din Bucuresti.

Numai bine...

Acum am citit topicul cu Freewind-ul Âşi am înțeles că de fapt suntem veri primari , aveți acelaÂşi motor ca Âşi noi . Ce altceva se mai aseamănă la ele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contează , nu cred că suntem aÂşa ,,importanți" ca cei cu KTM , deci eÂşti binevenit . :lol:

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 14:31 -------------</small><br/>

Acum am citit topicul cu Freewind-ul Âşi am înțeles că de fapt suntem veri primari , aveți acelaÂşi motor ca Âşi noi . Ce altceva se mai aseamănă la ele ?

 

 

Pai totul mai putin carburatorul dublucorp, chiuloasa , furca fata, carenele, intinzatorul de lant,turometrul pinionul spate 43 nu 41 ... seaua....cam astea ar fi ..diferentele :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai totul mai putin carburatorul dublucorp, chiuloasa , furca fata, carenele, intinzatorul de lant,turometrul pinionul spate 43 nu 41 ... seaua....cam astea ar fi ..diferentele :lol: :D :D

Extraordinar !Câte date tehnice cunoÂşti, sau te-ai uitat în cartea ei ?Dacă nu-ți convine , nu posta Âşi rămâi în topicul xf-urilor.Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut si eu incercarea de a vedea care sunt cei cu DR-uri dar fara un succes major ,se pare ca sunt multi secretosi :D

 

Ma numesc Razvan ,sunt din Bucuresti ,am un DR800Big din 93 . Datele de contact ,pentru cine e interesat , sunt in profil .Iar asta e singura poza cu je care o am la munca

post-12135-1203668996_thumb.jpg

Ba ce bine arata DR Bigu negru mat...da mai umfla-i cauciucurile. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/user/manuBibanu

<small>--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 07:34 -------------</small><br/>http://www.youtube.com/user/manuBibanu

...urmeaza si roata din spate...

 

 

mda...asa ceva vreau sa fac si eu! De unde ai luat roata fata?Pt suma indecenta de 900$ se pot comanda:

 

post-10222-1205301953_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 08:11 -------------
:D

post-10222-1205302267_thumb.jpg

post-10222-1205302282_thumb.jpg

post-10222-1205302292_thumb.jpg

post-10222-1205302301_thumb.jpg

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...asa ceva vreau sa fac si eu! De unde ai luat roata fata?

 

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 08:11 -------------</small><br/>:crack:

din dezmenbrari....e de fzr...cotele rotii...mai zic o data COTELE ROTII: 17 x 3,50.nu sunt cotele cauciucului!

 

te scoti mai ieftin,mult mai ieftin cu roti d-astea decit cu spitzate...dar nu sunt la fel de elastice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,

am si eu o intrebare la care sper sa gasesc raspunsul la voi .

ma bate' gandu' sa achizitionez un dr-z 400 sm . problema ... am prietena ( viitoarea sotie incepand cu aceasta vara ) astfel am si pasager cam 30 % din perioada de utilizare a mobrei . din pacate in acest procent intra drumurile in afara orasului si astfel uite ca vine si intrebarea ..... se preteaza micutza la un drum ( de exemplu ) pana la mare cu vreo 160-170 kg ( 2 persoane + bagaje ) ?

multumesc , si astept raspunsul vostru , daca se poate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...