Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce soi ?

Rasa pura tomberoneza. 6-7 kg/buc. Nu latra, nu musca si ia bataie de la toate pisicile intalnite. Caine de paza.

 

2-3-4 zile mi-aș oferi și eu pentru că merit. Doar stabiliți perioada că e mai greu cu plecatul pentru unii.

Câinele dacă nu papă din mâncarea mea și nu doarme cu mine-n pat e binevenit. :)

Asta cu patul e discutabila. Dar avand in vedere ca voi dormi si eu intr-un pat probabil ma va prefera pe mine.

post-72436-0-92759200-1492499593_thumb.jpgpost-72436-0-80286500-1492499601_thumb.jpgpost-72436-0-22900600-1492499608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aşadar, pănă acum suntem 2

+1 .....dar depinde si de perioada....

 

 

 

....pe mine se poate conta cand e vorba de mancare si beutura :)

 

 

 

 

PS: hai sa incepem o lista de inscriere

...si perioada estimativa, cand s-ar putea organiza evenimentul....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 .....dar depinde si de perioada....

 

 

 

....pe mine se poate conta cand e vorba de mancare si beutura :)

 

 

 

 

PS: hai sa incepem o lista de inscriere

...si perioada estimativa, cand s-ar putea organiza evenimentul....

Pai baga o perioada in care crezi ca poti si pe urma vedem cum ne orientam. Treceti in dreptul userului perioada in care credeti ca sunteti disponibil si eventual cate persoane veniti... ca mai tarziu sa folosim lista la cazare.

 

Pana acum:

 

@RaduCod

@eu Iulie -August (teoretic aproape oricand in perioada asta) 2 pers + dihanie.

@Muretto

@ApriliaCluj

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum:



1. @RaduCod


2. @chucki **Iulie -August (teoretic aproape oricand in perioada asta) 2 pers + dihanie.


3. @Muretto


4. @ApriliaCluj **inceputul lui iulie (cam primele 2 we as fi liber, sau august (cam oricand ca inca nu am program)


5. @

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costul cazarii este 60/camera/noapte

 

 

@RaduCod flexibil, IUL-AUG, 1 pers

@eu Iulie -August (teoretic aproape oricand in perioada asta) 2 pers + dihanie.

@Muretto 1 pers

@ApriliaCluj

@Shchiopu flexibil, oricind , 1 pers

 

 

__________________

TOTAL 5 pers

Editat de raducod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


@RaduCod flexibil, 1 pers - IUL-AUG,

@eu Iulie -August (teoretic aproape oricand in perioada asta) 2 pers + dihanie.
@Muretto 1sau? pers - In principiu oricând, doar anunțat măcar cu o săptămână înainte.
@ApriliaCluj cate pers? inceputul lui iulie (cam primele 2 we as fi liber, sau august (cam oricand ca inca nu am program)
@Shchiopu flexibil, oricind , 1 pers


» Post actualizat in 18 Apr 2017 13:28

Deci pana acum ca perioada ar fi inceputul lui iulie sau august. Mai asteptam o saptamana- 2 si in functie de cum si care se mai inscrie fixam o data relativ exacta (adica teoretic stabilim data la sfarsitul lunii asteaia).


» Post actualizat in 18 Apr 2017 13:45

Costul cazarii este 60/camera/noapte


@RaduCod flexibil, IUL-AUG, 1 pers
@eu Iulie -August (teoretic aproape oricand in perioada asta) 2 pers + dihanie.
@Muretto 1 pers
@ApriliaCluj
@Shchiopu flexibil, oricind , 1 pers


__________________
TOTAL 5 pers

O locatie aproximativa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okay, n-ar fi rau sa aveti guma si de off, pentru ca nu va fi asfalt.

Cu benzina e cumva la limita, nefiind benzinarie in zona. DR650 are autonomie de 230km ?

Chucki poate aduce cu duba canistrele voastre cu benzina, ma gindesc ..., alimentate in oras. BIGurile nu vor fi cu probleme cu alimentare.

Cu mincarea, este varianta individual/grup, mic dejun din brisca, se poate folosi bucataria cabanei care are aragaz, frigider, vesela, cafetiera ....., prinzul se poate lua pe unde vom face traseele, iar seara ceva prajeli/alcooale etc.

Eu, cel putin, nu prea sar micul dejun...

Daca facem varianta cu ceva gatit la comun, cine se inhama la pregatit ? Putem face aprovizionarea din Cluj (eu) ...

 

Ce pareri aveti ?

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okay, n-ar fi rau sa aveti guma si de off, pentru ca nu va fi asfalt.

Cu benzina e cumva la limita, nefiind benzinarie in zona. DR650 are autonomie de 230km ?

Chucki poate aduce cu duba canistrele voastre cu benzina, ma gindesc ..., alimentate in oras. BIGurile nu vor fi cu probleme cu alimentare.

Cu mincarea, este varianta individual/grup, mic dejun din brisca, se poate folosi bucataria cabanei care are aragaz, frigider, vesela, cafetiera ....., prinzul se poate lua pe unde vom face traseele, iar seara ceva prajeli/alcooale etc.

Eu, cel putin, nu prea sar micul dejun...

Daca facem varianta cu ceva gatit la comun, cine se inhama la pregatit ? Putem face aprovizionarea din Cluj (eu) ...

 

Ce pareri aveti ?

 

Radu

Sefu, cat de departe e clujul? Adica cam pe unde ne duci?

 

Gume ? Sper ca nu mergem pe urmele Carphatian 2 wheels Guide. Macar 10 cm de namol acolo, ca sa ne facem chef. Sau macar sa nu fie asfalt.

» Post actualizat in 18 Apr 2017 15:51

Eu am autonomie de circa 400 km.

Domnu singur? Am loc si de oameni si bagaje in dubita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia este 46.673065, 22.922549 , de acolo mişunăm ....

 

Traseele vor fi diverse, le alegem împreună, atunci, în funcţie de cum se simte ficare. Opţiuni vor fi multiple.

 

Ce doamne ar vrea să vină ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, şi nu va veni cu noi pe moto mă gândesc ...sau ? Nu... ramane in locatie cu dihania. D-aia zic ca daca mai vine cineva cu nevasta are ce face.

... intri cu duba, tăt ! OK

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ca urmaresc de cateva zile topicul, dar eram pe mobil si nu am apucat sa raspund. Ma bag si eu la tura respectiva (+1).

In caz ca mai este loc pe platforma, as fi interesat si de acest aspect, eventual loc in duba la Chucki.

Dar cum pana in iulie-august mai este mult as mai propune cateva excursii prin zona pe langa bucuresti(inclusiv bulgaira) si chiar pe la cluj unde inteleg ca salasluieste radu unde o sa fiu cu ocazia Electric Castle si intentionez sa merg cu motorul. desigur, ocazii sunt mai multe, numai sa se termine cu toamna de afara... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

update lista:


1. @RaduCod flexibil, 1 pers - IUL-AUG,

2. @Chucki 2pers + dihanie, -Iulie-August (teoretic aproape oricand in perioada asta)

3. @Muretto 1sau? pers - In principiu oricând, doar anunțat măcar cu o săptămână înainte.
4. @ApriliaCluj 1+1pers, -inceputul lui iulie cam primele 2 WE as fi liber, sau august (cam oricand ca inca nu am program)
5. @Shchiopu , 1 pers - flexibil, oricind

6. @MihneaWalker

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ca urmaresc de cateva zile topicul, dar eram pe mobil si nu am apucat sa raspund. Ma bag si eu la tura respectiva (+1).

In caz ca mai este loc pe platforma, as fi interesat si de acest aspect, eventual loc in duba la Chucki.

Dar cum pana in iulie-august mai este mult as mai propune cateva excursii prin zona pe langa bucuresti(inclusiv bulgaira) si chiar pe la cluj unde inteleg ca salasluieste radu unde o sa fiu cu ocazia Electric Castle si intentionez sa merg cu motorul. desigur, ocazii sunt mai multe, numai sa se termine cu toamna de afara... :)

Ca perioada poate sa fi si cea in jurul week 8-9 iulie.... si asa ai putea sa lelegi.

Duba este defapt o dubita mai mica.... nu intra mobra in ea (decat daca faramam mult la ea:) ). Ca sa ne intelegem : este vorba de un Vito cu 6 locuri iar remorca moto are un singur loc (din pacate). Daca reusim sa adaptez ceva pana atunci voi anunta. In momentul asta am 3 (persoane) locuri disponibile si spatiu de bagaje destul de mare.

Cat despre alte plimbari.... mai greu. Nu zic ca imposibil dar eu personal m-am bagat in prea multe cacao-uri si mai acum ceva timp, faceam calculul pe week-uri si imi dadeau cu virgula chiar daca socoteam pana la sfarsitul anului.

Anunta si tu cand mai faci o plimbare si vedem cum ne amestecam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

actualizari:

1. @RaduCod flexibil, 1 pers - IUL-AUG,

2. @Chucki 2pers + dihanie, -Iulie-August (teoretic aproape oricand in perioada asta)

3. @Muretto 1sau? pers - In principiu oricând, doar anunțat măcar cu o săptămână înainte.
4. @ApriliaCluj 1+1pers, -inceputul lui iulie cam primele 2 WE as fi liber, sau august (cam oricand ca inca nu am program)
5. @Shchiopu , 1 pers - flexibil, oricind

6. @MihneaWalker, 2pers, -

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dr-isti.

Am un dr 650 SE din 1997 si as avea nevoie pentru ea de lant distributie,patine lant si supape (admisie +evacuare).

Lant am gasit la romimoto dar supape si patine doar pe ebay.

Stiti voi de unde le-as putea lua? Stiti cumva pe cineva care aduce asa ceva?

Multumesc.

Editat de mezutu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...