Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

................... supape si patine doar pe ebay.

........... Stiti cumva pe cineva care aduce asa ceva?

 

userul Garcya aduce de pe ebay, e serios, recomand!

il gasesti aici:

/index.php?/topic/688519-oferta-manete-frana-si-ambreiaj-orice-culoare-pentru-orice-moto/page-31

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am luat de aici

 

www.motorcyclespareparts.eu

 

au cam tot ce nu se gaseste uzual in Romania, inclusiv pentru moto mai vechi.

Transportul e mai ieftin decat curierul in Romania (10 Euro)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultima mea numărătoare, după statisticile guvernamentale, incluzând aici toată gama de DR și DR-Z au ieșit 315 bucăți înmatriculate în România. De alea neînmatriculate nu știe nimeni câte or fi...

Statistica pe județe arată cam așa, unde Harghita conduce urmată îndeaproape de Brașov și București la egalitate. Deci, până acum, suntem 6 din 315 :)

 

post-86604-0-71487100-1492693007_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta statistica! :peace:

nu ma mir de zona HR - CV, acolo chiar ca sunt multe!

in CJ eu am doo, unul de 650, si unul de 400

iar in cercul meu de prieteni mai sunt vreo 5-6

deci aproape ca i-am identificat deja pe toti din judet! :crack:

 

 

MURETTO: de unde ai statisticile astea? e ceva publicat undeva??

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am săpat prin curtea Guvernului.

Filtrăm rezultatele și obținem

 

DR650 = 107 bucati

DR600 = 19 bucati

DR800 = 18 bucati

DR750 = 5 bucati

DR-z 400 = 70 bucati

DR350 = 28 bucati

etc..

 

și așa mai departe...ca o curiozitate, gama GSX cu toate variantele = 965 bucati !

 

D-aia zic că atunci când oameni așteaptă piese de la dezmembrări...exemplu, DR600 și sunt 19 bucăți oficial înmatriculate...cam greu...să găsești o axă cu came.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ultima mea numărătoare, după statisticile guvernamentale, incluzând aici toată gama de DR și DR-Z au ieșit 315 bucăți înmatriculate în România. De alea neînmatriculate nu știe nimeni câte or fi...

Statistica pe județe arată cam așa, unde Harghita conduce urmată îndeaproape de Brașov și București la egalitate. Deci, până acum, suntem 6 din 315 :)

 

"Sa-mi trag una" 2 bucati Botosani.....unde o fi cealalta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem ! am zis că facem :)

 

Loc este, trasee sunt, ghid aveţi. Dacă e să vină şi coechipiere, e bine să ştie că vor rămâne singure cât suntem pe coclauri, dacă nu vin cu noi pe motoare.

În funcţie de câţi suntem pot antama locuri de dormit. O cabană la care am mai stat şi e okay, are 4 dormitoare cu pat matrimonial, la parter are loc de stat/păpat + bucătărie + baie, curte pentru parcat motoare (dar nu e singura din zonă)

Deci anunţaţi-vă cam cine ar veni, ca să vedem şi perioada...

 

Aşadar, pănă acum suntem 2

Tradatorule ce esti...

Radule?Raducule?

Pe aia cu DR-uri mai mici nu-i anunti?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci Cristinelu ? Da de cind te dai cu DR ??!!

Pai eu il am pe-al meu din 2015 si nevasta-mea pe-al ei,din 2016.

post-41801-0-85225100-1492879757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat de aici

 

www.motorcyclespareparts.eu

 

au cam tot ce nu se gaseste uzual in Romania, inclusiv pentru moto mai vechi.

Transportul e mai ieftin decat curierul in Romania (10 Euro)

Multumesc pt link. Am comandat. Sper sa vina cat mai repede.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, m-am intors :)

 

Deci, ca sa fie zis, ceea ce spunea Chucki initial era urmare a unei discutii anul trecut in care faceam o invitatie in Apuseni, in ideea ca ar fi de vazut/umblat si prin România, nu numai pe afară, combinat cu o idee de a mea de a ne cunoaşte, cei cu DR BIGuri. Asta era atunci. ideea mea initiala de a fi un grup omogen doar de DR BIGuri nu (mai) este valabila. Deci cine vrea sa vina, e foarte bine venit :)

 

Acum, propunerea este pentru oricine vrea sa vina sa ne dăm prin Apuseni, cu urmatoarele afirmatii/sfaturi de ghidare:

- nu exista organizator, "eveniment/intrunire moto" sau invitati/neinvitati, totul este facultativ, fara responsabili !

- fiecare vine pe cont propriu

- scopul ipropunerii este de a ne plimba cu motoarele pe trasee marcate (asfalt+off road), in conditii legale, socializare etc

- eu ma pun la dispozitie cu drag pentru a ghida pe cei care vor sa faca trasee soft enduro, de aceea va rog sa fiti pregatiti pentru asa ceva.

- ceea ce am scris in posturile anterioare sunt sfaturi utile, rezultate a experientelor avute in zona traseelor din Apuseni

- legat de cazare, exista variante. Nu am nici o retinere de a da numarul de telefon al unui proprietar de pensiune, la care am fost de citeva ori, fiind multumit de locatie/utilitati, celor care vor sa discute direct cu proprietarul. Costul pe care l-am anuntat este cel practicat de acesta, ne fiind intermediari. Cum spuneam, sunt 8(9) locuri cu pat intr-o pensiune, se poate sta si la cort in curtea ei, iar in cazul ca sunt mai multe solicitari, proprietarul mai are o pensiune la 1 min/motor distanta, unde mai sunt cam tot atitea.

- masa, se poate lua pe traseu, la bucataria din pensiune in regim propriu sau daca ne mobilizam/organizam, avem la dispozitie loc si unelte de a face prajeli sau/si mincare la ceaun. Pot intreba daca stie vreun localnic care sa se ocupe de ceaun, dar e cu dus si intors !

- alcoolul se ia dinainte, anul trecut nefiind la indemina chiosc decit in satul apropiat. O sa-l intreb pe proprietar daca s-a schimbat ceva. Oricum eu voi aduce cel putin o sticla de tuica, de impartit pofticiosilor

- perioada, dupa cum vad e preferata pe la inceputul lui Iulie ?! n-ar fi rau sa ne hotarim cel putin la sfirsitul lui Mai ca sa ne rezervam cazarea.

 

 

Din cite am vazut am fi 9 ?! As vrea sa stiu parerea voastra legat de ce am scris mai sus si daca WE 8-9 Iulie ±2 zile va este convenabil.

 

Cu drag,

Radu

Editat de raducod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea e ca nu sunt carbuni...desi la prima vedere asa par....tot corpul e format din cauciuc doar in capete are aceste "contacte"


» Post actualizat in 14 May 2017 15:27

" are"- - au aceste "contacte".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...