Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai măi băieți, vă legați de fleacuri, îl declari cadou de pe Aliexpress și gata :)

 

Se pare că în Europa s- inventat norma Euro, ce  nu poluează în SUA și în Australia poluează în Europa. Adică la ei merge, la noi nu...

Editat de Muretto Grundieg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, ei sunt prin definitie energofagi, care sa lafaie pe resurse mult mai imbelsugate decit ale noastre.... la fel si densitatea de kmp ... Oricum, au ei bubele lor ... nu-s de invidiat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ce chestii gasesti la ei. Vand chinezii o replica la Yamaha XT250 (sub licenta? ) cu 1000 USD, nou-nouta, parca Black Hawk o chema. Ti-o livreaza pe palet in bucati si o montezi singur. Asta ca sa scada costurile...

Dar zic baietii ca mai uita sa-ti puna cate un surub sau o piulita.

M-as fi bagat si eu la un palet din asta dar am inteles ca nu pot fi omologate la Europa. Trebuie ceva omologare individuala, si daca aduni costurile plus ce mai gandeste Apriliacluj ca vrea el sa umflam gusa statului (taxe vamale, TVA) ajungi la un BMW nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.05.2019 la 13:20, Nea Valy a spus:

 

Salut. Ca de obicei promt și la obiect d-nu Radu 😁 Mulțam

Km vreo 53000 parcă  ( trebuie să mă uit pe bord) și intenționez să o fac pt vânzare ....

Carburator reglat în service moto + schimbate garniturile

Balansierii și distribuția urmează (bine că ai precizat de balansieri)

Bateria este moartă și îngropată deci clar tre' una nouă

Cu siguranță vor mai fi și altele dar dacă mai aveți și alte indicații le aștept cu plăcere !

 

O zi buna tuturor !

 

Buna ziua ! Ceva poze cu big-ul si un pret estimativ ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, cupi_34 a spus:

Buna ziua ! Ceva poze cu big-ul si un pret estimativ ?

 

Acum 6 ore, chucki a spus:

Sa traiti domnilor!

Si eu is curios de pret...

salut !

 

sincer nu stiu ce sa zic pt. ca inca nu e pregatita de vanzare  .... poze acum nu pot sa-i fac pt.  ca am "despuiat-o" de plastice ca sa pot lucra la ea . Pot pune doar o poza mai veche , cam tot asa arata si acum....

Chucki tu ai fost la mine , ai ascultat motorul ....

clar , Nu o bag la vanzare pana nu o fac "brici" .

2014-06-13-751.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa reconsideri partea cu facutul brici:

1 nu iti vei scoate banii la vanzare.

2 viitorul propietar sunt sanse sa nu fie de acord cu lucrarile tale si sa le scada iar din pret. 

Cred ca mai ok ar fi sa- i pui un pret cinstit si viitorul propietar sa o pregateasca cum vrea.

E doar parea mea.... Nu spun sa faci asa si sa nu te superi pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, chucki a spus:

Eu zic sa reconsideri partea cu facutul brici:

1 nu iti vei scoate banii la vanzare.

2 viitorul propietar sunt sanse sa nu fie de acord cu lucrarile tale si sa le scada iar din pret. 

Cred ca mai ok ar fi sa- i pui un pret cinstit si viitorul propietar sa o pregateasca cum vrea.

E doar parea mea.... Nu spun sa faci asa si sa nu te superi pe mine.

Nu te contrazic și nici nu mă supăr 😁 Dacă investiția este prea mare nu o mai vând , cum a stat 10 ani la mine poate să mai stea încă vreo 10 și mai ies cu ea așa de "amorul artei" 😁 Știu că banii investiți nu se mai scot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.05.2019 la 22:22, Nea Valy a spus:

 

salut !

 

sincer nu stiu ce sa zic pt. ca inca nu e pregatita de vanzare  .... poze acum nu pot sa-i fac pt.  ca am "despuiat-o" de plastice ca sa pot lucra la ea . Pot pune doar o poza mai veche , cam tot asa arata si acum....

Chucki tu ai fost la mine , ai ascultat motorul ....

clar , Nu o bag la vanzare pana nu o fac "brici" .

2014-06-13-751.jpg

Salut, detaliază te rog din ce material e făcută șaua ta .... arată interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, raducod a spus:

Salut, detaliază te rog din ce material e făcută șaua ta .... arată interesant.

Salut. Am un prieten vechi care este tapițer de meserie ... Nu știu din ce material mi-a făcut-o dar și spre surprinderea mea a rezistat destul de bine în timp (are vreo 8-9 ani să zic). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.05.2019 la 12:22, raducod a spus:

Salut, detaliază te rog din ce material e făcută șaua ta .... arată interesant.

Rosie ca focul :)! Asteptam in continuare vesti despre starea tehnica si pretul Big-ului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu... Ca nu-mi veni ideea. Si asa am un mz desfacut de vreo 10 ani pe undeva pe la tara. Cum tot aveam motoru spart la vitezana ( rf 900r) bagam motoru de la MZ. Scuteam un ban...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-i, bre, pe vitezană motorul de BIG. Nu contează că unul are 900 și altul 800 cmc. 100 de cmc inseamnă ceva cam cât un cubuleț de supă concentrată cu latura de vreo 4,5 cm.

Chiar nu se observă. Viteza vitezanei e dată de roțile ei și poziția aplecată nu de mărimea motorului. Hai, nu săriți cu pietre, am glumit !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă nu este gata dar mai e puțin... Am senzația aia pe care o ai can te revezi cu un vechi prieten... Prima mea motocicleta. 

IMG-20190518-WA0009.jpg

IMG-20190511-WA0004.jpg

IMAG0970.jpg

IMAG0971.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super! Mii de mulțumiri, mai ales pentru impuls. Dacă nu ne-am fi întâlnit la Lepșa probabil și acum ar fi colectat praf. Sper sa ne revedem și anul acesta. 

Editat de Hyena986
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi. Azi am testat un Big de 800 si a fost.... dragoste la prima calareala :) ! Deci, caut un Big de 800/750 in stare buna de functionare, sau daca vreun posesor de aici vrea sa schimbe categoria, pot da la schimb GPZ -ul meu de 500 si o diferenta ,daca este cazul. Zilele acestea sper sa testez si rse-ul de 650 ,sa pot face o comparatie.  Numai bine si salutari cu farul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...