Sari la conținut

Suzuki DR 600/650/ Big 750/800


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 33 minute, PaulPetras a spus:

Salutare DR-isti , are cineva oare o sa (sezut) de vanzare pentru DR650RSE ? Nu conteaza in ce stare e. Am achizitionat recent un DR si a venit cu o sa "confort" care numai confortabila nu e..

Salut. Am eu o sa dar este joasa. Scrie-mi un email și îți pot trimite niste poze daca vrei. onescuvlad@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai bine ce am reusit sa o readuc la viata, ca deja unii au zis sa imi faca o surpriza. Politia venita si-a bagat picioarele, s-au gandit ei asa cu totii, ca imi trebuie garaj, "creier".  A scapat in afara de cateva crapaturi si zgarieturi.

IMG_20201011_225115.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20201020_120238.jpg

20201020_120343.jpg

20201020_120351.jpg

20201020_120357.jpg

20201020_120405.jpg

20201020_120415.jpg

20201020_120424.jpg

cam asta a iesit din batranul DR650, dupa mestereala Burnout Customs....

acu ma uit la postari, fix 5 luni a durat...

 

 

 

 

La 20.05.2020 la 7:33, tiberiustefan a spus:


Dar recomand Burnout Custom din Zalau, iti este aproape de la Cluj ,
 

de ceva timp chiar s-a mutat in CJ, aici mi l-a facut in atelierul din CJ

_________________

 

 

 

 

 

 

 

  

La 20.05.2020 la 6:46, florinelu07 a spus:

 Dupa cafe/scrambler, urmeaza dezmembrarea pt piese.

oricum va ramane la mine, a iesit prea frumosa (cel putin dupa gustul meu) ca s-o dau la dezmembrari...

 

 

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dr e o motocicleta pentru barbati, ApriliaCluj- imi place modificarea ta, insa nu am curajul tau. Eu incerc sa o pastrez cat mai aproape de original, bineinteles ca mai sunt si altii care vor sa imi adauge pe carene, semnele vechimii.

 

Dkw - sunt invatat cu un rezervor mai mare. In prima faza parca pare mic, insa depinde foarte mult de urmatoarea interventie facuta atat in fata cat si pe partea din spate, sa, aripa, etc. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 hours ago, irinel2006 said:

Dkw - sunt invatat cu un rezervor mai mare. In prima faza parca pare mic, insa depinde foarte mult de urmatoarea interventie facuta atat in fata cat si pe partea din spate, sa, aripa, etc. Succes!

Trec de la 13 l (rezervorul original) la 17 l,  far clasic si semnale rotunde, aripi clasice, alte carene laterale. Provocarea cea mai mare va fi sa imbin totul fara sa modific nimic la cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut. Toamna asta m-am alaturat si eu clubului detinatorilor de DR: un DR 650 SE din 1996.

 

7413449A-3AC0-4488-BC21-9E9350BCC9B1.thumb.jpeg.3f754578e2369d380946a5e0f48d0fdb.jpeg7A289912-73E3-4A81-96F0-0B388004E3E5.thumb.jpeg.1bb7fb70955e8b8ed0a505d1e4152bfb.jpeg898DDDF8-C44F-4081-B837-BC6EE2376EA2.thumb.jpeg.e074a9f5a64ef74ceda9958c2bde4cfa.jpeg

 

M-ar interesa sa cumpar cateva piese daca aveti de prisos:

 

- o toba originala (de fapt as avea nevoie de partea de teava de la motor pana la catalizator)

- o roata fata (optional - as vrea sa pot face trecerea de la anvelopa enduro la anvelopa de strada mai rapid ) se potriveste si de la celelalte DR-uri sau trebuie sa caut de la modelul SE?

- suportul de filtru de aer original (proprietarul anterior a facut trecerea la KN si a pierdut suportul original)

 

Multam frumos.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, bursyllac a spus:

@vis-a-vis posibil sa fi vorbit prostii.

ma refeream la partea asta:

 

442946-1-big.thumb.jpg.d38de3d3f4c0775edab7fa53ec675459.jpg

Salut, acea parte se cheama acumulator, si are rolul de a prelua volumul de aer la momentul evacuarii, urmind sa fie eliberat mai departe, normalizind presiunea evacuarii.

Daca toba ta nu e foarte nenorocita si nu gasesti una in stare mai buna, nu renunta la idea reparatiei .

Legat de roata de schimb pe fata, nu ignora faptul ca schimbi si discul de frina o data cu schimbatul unei roti, fata de acelasi etrier, respectiv, sunt sanse foarte mari sa ai o frina foarte neeficace pe fata dupa fiecare schimbare de roata, pina se pasuiesc placutele pe noul disc. Daca accepti provocarea ... :D

Daca tot dai jos roata sa pui alta, la cit de usor se da jos guma de 21 nu cred ca merita sa te complici.

 

Radu

 

Editat de raducod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Radu. multumesc foarte mult pentru explicatii. Astazi am invatat lucruri noi :) 

Toba mea e in conditie buna, as vrea sa cumpar teava pentru a face conversia la toba de GSXR. (tot originala, nu din aia gaurita). Am ceva probleme de carburatie si am inteles ca asta ar putea ajuta - mai ales ca setul din carburator este din kitul de rejetting de la Procycle. In plus, proprietarul de dinainte a pus filtru KN (si a pierdut/aruncat suportul filtrului original). Prin urmare, as vrea sa incerc o toba mai putin restrictiva dar fara sa pun o teava goala. As prefera sa nu tai toba originala pentru treaba asta. Daca tot discutam asta - in caz ca stiti pe cineva priceput in ale carburatiei in zona Bucuresti - m-ar ajuta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 hours ago, bursyllac said:

Toba mea e in conditie buna, as vrea sa cumpar teava pentru a face conversia la toba de GSXR. (tot originala, nu din aia gaurita). Am ceva probleme de carburatie si am inteles ca asta ar putea ajuta - mai ales ca setul din carburator este din kitul de rejetting de la Procycle. In plus, proprietarul de dinainte a pus filtru KN (si a pierdut/aruncat suportul filtrului original). Prin urmare, as vrea sa incerc o toba mai putin restrictiva dar fara sa pun o teava goala. As prefera sa nu tai toba originala pentru treaba asta. 

Te ajuta, sa ai consum mai mare. 

Eu i-am pus un Mivv GP cu DB-killer modificat, la relanti face zgomot cat toba stock, la stilul meu de mers am consum de 7-8% in oras.

 

111.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Suzuki DR 600/650/ Big 750/800
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...