Sari la conținut

UTILAJ PT INDOIT TEAVA....


Neamtu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si ceva util nu numai ifose de vedetisme sa fie postate p-aici...

 

SC Benteler Distribution Romania srl

32 Soseaua Draganesti

230119 Slatina

Olt county

Romania

Tel.: +40.0372.499 311

Fax: +40.0372.499 399

E-Mail: info@benteler-distribution.ro

http://www.benteler-distribution.ro/romana/sc-bentelerdistribution/locatiicontact/romania/index.html

nu stiu cat si cum vand ei teava, merita cercetat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, chiar mi se pare bizara ridicarea in slavi a unei bucati de teava. De ce (cuvant urat) as plati o caciula de bani pe niste fer, facut in Germania, cand pot sa ma duc la un centru de colectare sa-mi iau si sa-mi fac un (cuvant urat) de ghidon. Cioperitul asta a fost ceva, candva. Incepem sa ne indepartam.

 

Ce creeaza Basty nu am pipait. Am vazut in poze. Arata bine. Cum adica rezervoare in bataie de joc? Basty pare sa faca lucruri de calitate.

 

Glontule, ai vrut sa faci reportaj pentru blog la Basty si nu a vrut sa-ti arate hambarul? De ce esti asa suparat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu's suparat mane pe nimeni. da ma deranjeaza nesimtirea unora din ultima vreme.

 

( long story short la intrebarea ta: acum cativa ani si-a batut joc de 'jde milioane d-ale mele livrand un rezervor facut in bataie de joc. recunoscuta fapta de catre virus, admis ca va ajuta la ''chituire'' ca nah, suntem oameni...dupa x zile hop ca omu omenos s-a sucit ca nu i se mai pare normal dom'le sa indrepte fapta. pai ce plm, suntem bisnitari ori nu mai suntem ?! :))) )

de atunci nu-l mai am la suflet pe intrus :crack:

 

cum zici si tu cioparteala asta era ceva de genu faci ce si cu ce ai parca, o carpeala dupa ce vrea sula ta... acum o dam in ''deluxe'' si vedetisme de neam prost, dupa unii...ce plm (?)

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba,lasati-o in plm cu atacurile la persoana....poluati topicul.

ok,daca esti nemultumit de munca cuiva,poti sa ne povestesti experienta ca sa stim si noi dar, nu e nevoie sa folosesti limbajul asta....mai ales, din spatele tastaturii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Vad ca nu s-a mai postat pe topicul asta de anul trecut, si au fost ceva certuri :) o sa pun si eu aici jucaria pe care am construit-o asta vara ca sa imi fac treaba cu ea prin garaj. Mi se pare cea mai ok din multe puncte de vedere.

 

 

 

 

post-58918-0-18133400-1420621051_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu s-a mai postat pe topicul asta de anul trecut, si au fost ceva certuri :) o sa pun si eu aici jucaria pe care am construit-o asta vara ca sa imi fac treaba cu ea prin garaj. Mi se pare cea mai ok din multe puncte de vedere.

 

 

Baa e tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare, tare, dar si tare are limitele lui. Odata incalcate "regulile jocului", ai si mici surprize :) am incercat sa curbez o teava de 5,3mm grosime, un fi destul de mic ( nu mai stiu exact ), si am observat ca mi s-a curbat putin cadrul :)) nu mai mergea sa pun rolele pe alt reglaj ( deoarece s-au deplasat gaurile ). Oricum, jucaria este foarte eficienta, conteaza mult sa ai accesoriile necesare, role de sprijin si role de atac de cat mai multe dimensiuni. Nu mai trebuie sa pui nisip in teava daca ai rolele corespunzatoare :)

Editat de zack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare, tare, dar si tare are limitele lui. Odata incalcate "regulile jocului", ai si mici surprize :) am incercat sa curbez o teava de 5,3mm grosime, un fi destul de mic ( nu mai stiu exact ), si am observat ca mi s-a curbat putin cadrul :)) nu mai mergea sa pun rolele pe alt reglaj ( deoarece s-au deplasat gaurile ). Oricum, jucaria este foarte eficienta, conteaza mult sa ai accesoriile necesare, role de sprijin si role de atac de cat mai multe dimensiuni. Nu mai trebuie sa pui nisip in teava daca ai rolele corespunzatoare :)

Din ce am vazut eu din demomonstratie e bine sa umpli teava cu nisip, In rest buna ideia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru lucrare ! Mai poti adauga cateva plusuri, un cadru mai rigidizat( profil D de100, cu 4mm grosime) si diferite role pentru diametre de tevi. Este o conditie ca teava sa fie in contact cu toata suprafata interioara a rolei pentru o curbare uniforma si fara cute. Daca tot apar deformatii, se umple teava cu nisip si se obtureaza capetele. Si data vei fixa dispozitivul la o inaltime pe un banc, va fi OK si d.p.d.v ergonomic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...

cine imi poate face asa ceva?dupa schita respectiva ?de preferat in cluj dar nu e musai ...ii schita din ea lipsesc doar dimensiunile de mufare a tevilor care le masor ulterior adica mufare cu galeria,si mufarea tobelor mici

post-88027-0-13000200-1504815899_thumb.jpg

post-88027-0-97206300-1504815907_thumb.png

post-88027-0-54732000-1504815921_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...