Sari la conținut

UTILAJ PT INDOIT TEAVA....


Neamtu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu cred ca e indoita cu asa ceva teava aia, in fine am indoit multe tevi cu modelul ala de aparat si nu a iesit bine nimic pana la urma am facut aparatul asta clasic si indoaie fara absolut nici o problema, merge si usor si iese perfect

post-1377-1158437964_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

nu cred ca e indoita cu asa ceva teava aia, in fine am indoit multe tevi cu modelul ala de aparat si nu a iesit bine nimic pana la urma am facut aparatul asta clasic si indoaie fara absolut nici o problema, merge si usor si iese perfect

Poti sa-mi dai si mie schitele la aparatu ala ca tare ma tenteaza.Multam Klaus

Respekt Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. care poate sa-mi faca si mie o amaraciune de ghidon. nimic iecstraordinar, un dragbar inaltzat putin. Sau care stie pe cineva cu echipament de indoit tzevi in bucuresti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. care poate sa-mi faca si mie o amaraciune de ghidon. nimic iecstraordinar, un dragbar inaltzat putin. Sau care stie pe cineva cu echipament de indoit tzevi in bucuresti???

 

Vorbeste cu Klaus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. care poate sa-mi faca si mie o amaraciune de ghidon. nimic iecstraordinar, un dragbar inaltzat putin. Sau care stie pe cineva cu echipament de indoit tzevi in bucuresti???

Uite un site: www.catcris-engineering.ro. Sunt din Bucuresti, pe Prelungirea Ghencea. Nu am facut nimic la ei, dar am vorbit la tel cand voiam sa-mi fac un crashbar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult, maine la prima ora ii sun shi io

Eu vreau crash-bar.Cand afli ceva,zi-mi si mie...Eventual,daca mergem impreuna,poate n-i le fac mai ieftin :grinbandit: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

ia d-acilea utilaj de indoit teava made in thailand

post-6551-1154789575_thumb.jpg

 

si rezultatul final

post-6551-1154789623_thumb.jpg

 

Eu zic ca asta este cea mai meseriasa metoda. Numai ca faci unghiurile cam din ochi. Asa am zis si eu ca fac. Merg pe varianta cu bacuri pe suport si indoitorul de teava sa fie mana. :hug:

 

nu cred ca e indoita cu asa ceva teava aia, in fine am indoit multe tevi cu modelul ala de aparat si nu a iesit bine nimic pana la urma am facut aparatul asta clasic si indoaie fara absolut nici o problema, merge si usor si iese perfect

 

Asta este cel mai tare indoitor si il folosesc o gramada de constructori. Am vazut pe clubchopper replici ca cel al lui Klaus si toti il laudau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

stiu eu cum se face :rusinica:, am la munca una care face acest lucru, fara a lasa cute pe teava ...

 

Una noua.

Dintr-o bara stramba, in vecii vecilor n-o sa faci una dreapta perfect.

din puntul asta de vedere te contrazic, cu o masina cu 5 cilindri se poate indrepta orice, crede-ma ca am vazut ce si cum si stiu ... sunt nou pe aici, dar asta nu inseamna ca vb aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut la toti cruiseristi viitori chopperishti !

 

Ma documentez despre aceste tipuri de utilaje de indoit teava ( pipe bender ) si am gasit cateva variante asa ca le atasez. Sincer chinezariile hidraulice nu prea cred ca sunt bune de ceva asa ca o sa urmez o cale de mijloc . Doresc sa-mi construiesc o masa cu rollere iar aplicarea fortei sa o fac manual sau prin presare. Daca iasa ceva va mai tin la curent.

 

 

 

--- Mesaj completat în 19 Nov 2007 19:33 -------------
si altele:

post-17617-1195493495_thumb.jpg

post-17617-1195493523_thumb.jpg

post-17617-1195493534_thumb.jpg

post-17617-1195493566_thumb.jpg

post-17617-1195493587_thumb.jpg

post-17617-1195493604_thumb.jpg

post-17617-1195493624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti cruiseristi viitori chopperishti !

 

Ma documentez despre aceste tipuri de utilaje de indoit teava ( pipe bender ) si am gasit cateva variante asa ca le atasez. Sincer chinezariile hidraulice nu prea cred ca sunt bune de ceva asa ca o sa urmez o cale de mijloc . Doresc sa-mi construiesc o masa cu rollere iar aplicarea fortei sa o fac manual sau prin presare. Daca iasa ceva va mai tin la curent.

<small>--- Mesaj completat în 19 Nov 2007 19:33 -------------</small><br/>si altele:

 

Ba chopperistule,fost cruiserist. :cheers: Trebuie sa vorbim!

On topic:

Vezi ca modelul asta aplatizeaza teava. Am undeva un articol despre acest model,si tipii aia facusera un test,si a iesit teava aplatizata.Il caut si il postez. Salu`!

post-7907-1195501216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Fratilor curaj!!! Nu este chiar asa de greu de indoit teava. Eu am vrut sa-mi fac un crachbar la DL650. M-am inspirat din modelele prezentate in aceasta sectiune si am facut unul mai mult din fiare vechi. Merge foarte bine, dar deoarece nu m-am complicat cu parghiile de amplificare forta, trebuie sa traga 2 de maneta. Teava pe care am indoit-o are 27mm in diametru si cca 2mm carne. Nu am umplut-o cu nisip pt a nu ma complica prea mult. La indoitura teava s-a ovalivat in medie cam 1,5 mm, dar nu prea se observa si nu ma deranjaza.Cateva poze pt exemplificare. Sarbatori fericite si un an nou plin de proiecte reusite. :rolleyes: post-8769-1198406943_thumb.jpg post-8769-1198406964_thumb.jpg post-8769-1198406984_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor curaj!!! Nu este chiar asa de greu de indoit teava. Eu am vrut sa-mi fac un crachbar la DL650. M-am inspirat din modelele prezentate in aceasta sectiune si am facut unul mai mult din fiare vechi. Merge foarte bine, dar deoarece nu m-am complicat cu parghiile de amplificare forta, trebuie sa traga 2 de maneta. Teava pe care am indoit-o are 27mm in diametru si cca 2mm carne. Nu am umplut-o cu nisip pt a nu ma complica prea mult. La indoitura teava s-a ovalivat in medie cam 1,5 mm, dar nu prea se observa si nu ma deranjaza.Cateva poze pt exemplificare. Sarbatori fericite si un an nou plin de proiecte reusite. :rolleyes: post-8769-1198406943_thumb.jpg post-8769-1198406964_thumb.jpg post-8769-1198406984_thumb.jpg

grozav de fain lucrat felicitari! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu vreau crash-bar.Cand afli ceva,zi-mi si mie...Eventual,daca mergem impreuna,poate n-i le fac mai ieftin :blbl: ...

 

 

Da daca vrei de la 10 bucati in sus..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am si eu o intrebare, de unde se poate lua teava pentru curbat? (ceva gen teava de juma de tol, pentru un crash-bar la un Dominator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...